Latvijā
Sabiedrība

Meiteni soda par beigušos pases derīguma termiņu, lietu nodod tiesu izpildītājam19

Foto – Zanda Birze

2013. gada martā likumsargi 15 gadus vecai meitenei par pārvietošanos bez atstarotāja gribējuši piemērot brīdinājumu, taču izrādījies, ka meitenes pasei beidzies derīguma termiņš. Pēc pieciem gadiem ģimene uzzina, ka lieta nodota tiesu izpildītājam, vēstīja TV3 raidījums “Bez Tabu”.

“Pēc pāris mēnešiem portālā Latvija.lv pamanīju, ka man parādās nenomaksāts administratīvais sods, es to uzreiz samaksāju,” stāsta Sabīnes māte Kristīne.

2013. gada 1. jūlijā sods samaksāts, un Sabīne tikusi pie jaunas pases. Šeit stāstā varētu likt punktu, sakot, ka tā viņas dzīvoja ilgi un laimīgi, bet nesen Sabīne atskārtusi, ka bloķēts viņas bankas konts.


Parādniece, pašai nezinot

“Man teica, lai zvanu tiesu izpildītājai, tiesu izpildītāja teica, lai zvanu Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei. Tikai tad es uzzināju, ka man ir sods, bet man arī teica, ka tas ir apmaksāts, un esot dīvaini, ka man tagad jāmaksā,” raidījumam stāsta Sabīne.

Tiesu izpildītājai jāmaksā 66 eiro. Šo piecu gadu laikā neviens neesot par parādsaistībām brīdinājis vai centies sazināties ar kādu no ģimenes. “Mūsu deklarētā dzīvesvieta nav mainījusies gadiem, neesam saņēmušas nekādu informāciju,” tā Sabīnes māte.

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē gan informācija par pašvaldības policijas noformēto protokolu tika saņemta, persona (Sabīne) esot parakstījusies, apliecinot, ka ir informēta par lietas izskatīšanas datumu.

Tā kā persona bijusi nepilngadīga, 15 gadus veca, informēti tika arī vecāki. Nosūtīta vēstule uz deklarēto dzīvesvietu, bet uz lietas izskatīšanu neviens tā arī neieradās. Tika lemts, ka 30 dienu laikā jāsamaksā naudas sods, ja tas netiek izdarīts, lieta nonāk tiesu izpildītāja rokās.

Tiesu izpildītāja Iluta Broka to, ka sods apmaksāts, uzzināja tikai no raidījuma “Bez Tabu”. Viņa uzskata, ka parādniecei pašai bija jāziņo par to, ka sods ir samaksāts.

Plašāk pievienotajā video:

LA.lv