×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
23. februāris, 2015
Drukāt

Meksikā atklās izstādi “Latvieša balss stiklā”

Foto: Ārlietu ministrijaFoto: Ārlietu ministrija

2014. gadā izstāde "Latvieša balss stiklā" norisinājās Latvijas vēstniecībā Vašingtonā.

Otrdien, 24. februārī Meksikas galvaspilsētā Mehiko Latvijas vēstnieks Amerikas Savienotajās Valstīs un Meksikā Andris Razāns Fransa Maijera muzejā (Museo Franz Mayer) atklās Latvijas mākslinieka Arta Nīmaņa stikla dizaina izstādi “Latvieša balss stiklā”, kas ir oficiālais Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē publiskās diplomātijas un kultūras programmas pasākums Meksikā, vēsta Ārlietu ministrija.

Stikla dizaina izstāde ir Latvijas vēstniecības ASV pirmā rīkotā izstāde Meksikā, kur tās iedzīvotājiem ir iespēja uzzināt par Latviju un tās kultūru.

Stikla dizaina izstādē īpaša nozīme atvēlēta sintēzei starp formu, funkciju, vienkāršību un smalkumu, kas atainota stikla un kristāla skulptūrās. Izstāde “Latvieša balss stiklā” caurvij stilizētu formu, līniju, ritma, emociju un plastikas nots. Mākslas darbi tapuši, izmantojot karsto stikla pūšanas tehniku. Speciāli šai izstādei ir izgatavots stikla dizaina velosipēds, to veltot muzejā notiekošajai izstādei par velosipēdu vēsturi un attīstību, kā arī ietekmi uz cilvēku dzīvesveidu lielpilsētā.

2014. gadā izstādi “Latvieša balss stiklā” Latvijas vēstniecības ASV, Vašingtonā Mākslas galerijā atklāja Latvijas Republikas premjerministre Laimdota Straujuma vizītes ASV ietvaros.

Latvijas vēstniecība ASV izstādi „Latvieša balss stiklā” Fransa Mayera muzejā organizē sadarbībā ar muzeju, SIA “CEMEX”, SIA “Pata AB”, Latvijas Prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sekretariātu un Latvijas Goda konsuli Meksikā Beatrisi Aboltiņu Trūbladu (Beatrice Aboltins Trueblood).

Izstāde būs pieejama apskatāma līdz 12. aprīlim.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+