×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.9°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
7. jūlijs, 2016
Drukāt

Melleņu laiks sācies pārāk agri? Kā grēko ogu lasītāji (8)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Sestdien autobusu pieturā manos laukos sēž vesels bariņš puišu, viens tāds pavisam sīciņš, kā maza gailenīte dzeltenu cekulu, bet drosmīgs – balso.

Man patīk uzņēmība, stājos nost. Vai nevarot šos aizvest līdz Vecumniekiem? Pielasītie melleņu spaiņi smagi gan. Sākam runāt – vai tad šis būs labs melleņu gads? Puiši saka, tā nekas, ja vien tie ar kombainiem visu nenoskūšot.

Aha, domāju, šie ir pareizie zēni, mellenājiem pāri nedara. Par cik tad ogas? Man saka – tirgū maksājot 3,50 eiro litrā, taču ceļš līdz Rīgai turp atpakaļ – seši eiro, par vietu Centrāltirgū arī seši eiro, tā kā no peļņas 12 eiro būtu nost, tāpēc man gatavi veselu desmitlitru spaini par 15 eiro notirgot.

Oi, nodomāju, tas gan lēti un arī laikus, tad melleņu jautājums man būtu atrisināts, jo zemenes ievārījumam jau esmu nokavējusi, brūklenes, visticamāk, tāpat kā pērn, arī nokavēšu, tāpēc jāņem ciet. Samaksāju, kamēr šie nav pārdomājuši. Bet tad, kad pārberam manā traukā, redzu, ka īsti labi nav – daudz zaļo ogu un mētru arī. Bet ko nu vairs… Saucu papildu spēkus pārlasīšanai.

Domājām, bērsim ogas un pūtīsim gružus ārā, bet ogas slapjas kā ķīselis, arī salduma nekāda, lapiņas līp pie rokām, uz priekšu galīgi neiet. Gudrojam jau, vai nebērt to spaini ārā, tādā pašā ātrumā kā pārlasām, salasīsim tīras un gatavas ogas. Knibinoties draudzenīte stāsta, kā brālim gājis. Viņam netālu no mājām laba melleņu vieta. Parādījis tās arī vienam tantukam, nav taču žēl, lai lasa odziņas un vismaz kādu eiro nopelna. Bet tantukam Rīgā radi, kas arī nav slinki, atbrauc kopā ar draugiem un ar kombainiem novālē visu pa tīro. Tagad ogu lasītāji darot arī tā – ņemot līdzi uz mežu kādu sīko, tas staigājot un izlūkojot labākās vietas un tad saucot uz turieni vecākus.

Melleņu pieņemšanas punktos jau sākusies ogu iepirkšana pa 1,50 eiro litrā, tāpēc arī lasītāji, kaut ogas vēl puszaļas, metas mežā un ķemmē mētras ar kombainiem, ka šļakst vien. Un tos ogu kombainus pat veikalos var nopirkt.

Tā nu man sanāca, ka no desmit litru spaiņa izlasījām vismaz divus litrus mētru un zaļu ogu, un arī tīrajām mellenēm tāda īsta melleņu garša nebija.

Negribas jau arī uzņēmīgos puišus nosodīt, labāk lai lasa ogas un kaujas ar dunduriem nekā dīdās bezdarbā. Bet varbūt nevajag tik ātri, kamēr ogas zaļas, tos pieņemšanas punktus vērt vaļā?

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Drīz jau nebūs kur lsīt ne mellenes ne sēnes,visi mezi tiek zāģēti ārā

 2. Man bija 10 melleņu zaļie spaiņi 20litru es pa dienu pielasīju 10spaiņus

 3. 1,50?Tādas cenas,Krāslavas novads un daļa Rēzeknes 0,90centi.

 4. MELLEŅU LASĪSANA AR OGU MAŠĪNU NEKĀDU PĀRIDARĪJUMU MELLEŅU MĒTRĀM NEDARA.VAI RAKSTA AUTORE PATI IR REDZĒJUSI MELLENĀJUS KUR OGAS LASA AR SAUCAMO KOMBAINU,PAVASARĪ TIE ZAĻO UN ZIED AR VĒL LIELĀKU SPARU,JA PUIŠI GRIB NOPELNĪT TAD LASĪSANA PA VIENAI DIVĀM OGĀM NAV NOPIETNS PASĀKUMS…

 5. Taisnība, pie mums lasa zaļas un pa kluso tirgo uzpircējiem vai glabā pagrabos līdz sāks iepirkt. tā notiek visus pēdējos gadus arī ar brūklenēm un dzērvenēm.

 6. Nez, kur tad tie pieņemšanas punkti atvērti?
  Cik man zināms, saldētavas vērs vaļā savus punktus uz nākamnedēļas sākumu

 7. Pieņemšanas punktos it nevienu diži neinteresē kas paliks vai nepaliks mežā 🙁

  • Vai kādreiz mežā esi bijis? Vai ir ZINĀTNISKI pētijumi, kas apstiprina mellenāju iznīkšanu? Tadus spriedelējumus viegli izteikt sēžot uz dīvāna pie televīzora ar divlitreni rokā! Cik mellenāju iznīkst, kad meža tehnika ārdās???

Draugiem Facebook Twitter Google+