×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
30. maijs, 2016
Drukāt

Melnā briljanta lietu skatīs atkal; uz apsūdzēto sola arī reketa karaļa Haritonova brālis (2)

Foto-LETAFoto-LETA

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa 10.augustā plkst.12 paredzējusi skatīt krimināllietu par 10 000 ASV dolāru (aptuveni 7500 eiro) izspiešanu melnā briljanta pārdošanas laikā.

Pērn tiesvedība lietā tikusi apturēta, bet šā gada februārī tiesa lēma par tiesvedības atjaunošanu.

2014.gada vasarā lietas izskatīšana tika atlikta, lai apsūdzētie varētu iepazīties ar jauno apsūdzības versiju, kuru tiesai iesniedza prokurors. Apsūdzība tikusi grozīta saistībā ar grozījumiem Krimināllikumā, kas stājās spēkā 2013.gada 1.aprīlī.

Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētā prokuratūra šajā lietā apsūdzības cēlusi trim vīriešiem – kādreizējā reketa karaļa Ivana Haritonova brālim Nikolajam Haritonovam, Vladimiram Vasiļjevam un Ērikam Lovecam. Prokuratūras preses pārstāve Aiga Eiduka aģentūru iepriekš informēja, ka trim personām apsūdzības uzrādītas pēc Krimināllikuma 183.panta 2.daļas – par izspiešanu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās.

Kā iepriekš vēstīja laikraksts “Telegraf”, naudas izspiešana notikusi melnā briljanta pārdošanas laikā.

2011.gada 29.jūnijā ONAP darbinieki, veicot operatīvos pasākumus un izmeklēšanas darbības, sadarbībā ar pretterorisma vienības “Omega” darbiniekiem Rīgā par 10 000 ASV dolāru izspiešanu aizturēja 1958., 1962. un 1947.gadā dzimušus vīriešus.

“Telegraf” rakstīja, ka viss sācies ar to, ka kāds Latvijas iedzīvotājs izdomājis pārdot sev piederošu dārgakmeni – melno briljantu. Kad par to tapis zināms publiski, pārdevēju atradusi kāda Jeļena K. un Valērijs K. Abi dārgakmens īpašniekam paziņojuši, ka viņiem ir pircējs, garantējot, ka darījums notiks.

Noticot, ka pircējs ir naudīgs un uzticams, pārdevējs aizsūtījis kādu Arni J. uz Ukrainu, lai tur tiktu atvērts konts, nodibināta firma, jo naudu par briljantu bija plānots pārskaitīt uz šo valsti. Gatavošanās darījumam – brauciens uz Ukrainu un dokumentu noformēšana – izmaksājusi 15 000 ASV dolāru (ap 11 000 eiro). Kad viss bijis gatavs, starpnieki – Jeļena un Valērijs – paziņojuši, ka pircējs ir atteicies no darījuma, ziņoja laikraksts.

Pēc tam briljanta pārdevējs pieprasījis atmaksāt darījumam jau iztērētos līdzekļus. “Telegraf” rakstīja, ka brīdī, kad briljanta īpašnieks uzzinājis, ka abi starpnieki kontaktējas ar N.Haritonovu, viņš nolēmis nodrošināties un piesaistījis lietā kādas juvelieru firmas dibinātāju Lovecu, kuram savukārt bijis pazīstams Vasiļjevs. Vasiļjevs zināmās aprindās tiekot saukts par “Ledusskapi”. Naudu saņēmis Lovecs kafejnīcā “Melnais kaķis”, kas atrodas Vecrīgā. “Ledusskapja” tur neesot bijis.

Tad iejaukusies policija un personas aizturējusi. Vasiļjevs aizturēts vēlāk – savās mājās. Sākotnēji visi aizturētie atradās apcietinājumā, taču vēlāk tika atbrīvoti.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. pārdevējs varēja izsludināt iepirkuma procedūru, tad nebūtu apčakarēts ! 🙂
    Haritonovs joprojām pravit bal ?

  2. Valsts iestādes iesaistās mafijas razborkās, bet kārtīgu cilvēku iesniegumiem “nav laika” gadiem ???

Draugiem Facebook Twitter Google+