Mobilā versija
Brīdinājums -2.3°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Svētdiena, 11. decembris, 2016
9. novembris, 2012
Drukāt

Mēness varētu būt radies no Zemes


Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Hārvarda universitātes zinātnieki izvirzījuši teoriju, ka Mēness savulaik bijis daļa no Zemes, bet no mūsu planētas atdalījās pēc sadursmes ar kādu citu milzīgu kosmosa ķermeni, raksta žurnāls “Science”.

 

Ar to arī būtu izskaidrojams, kāpēc Zemes pavadonim ir mūsu planētai līdzīgs ķīmiskais un ģeoloģiskais sastāvs. “Laikā, kad Mēness vēl tikai veidojās, Zeme ap savu asi griezās ārkārtīgi lielā ātrumā, un dienas garums bija tikai divas vai trīs stundas,” savu teoriju skaidrojuši britu zinātnieki. Savukārt pēc tam, kad Zemē ietriecās milzīgais kosmosa objekts, mūsu planētas straujā griešanās radīja tādu grūdienu, kas izveidoja Mēnesi, kura sastāvs šobrīd ir daļēji līdzīgs Zemei un daļēji līdzīgs Visuma objektam, kas Zemē ietriecās.

 

Pievienot komentāru

"Samsung" attālināti atslēgs "Galaxy Note 7"Dienvidkorejas elektronikas firma "Samsung" piektdien paziņoja, ka ASV atslēgs viedtālruņus "Galaxy Note 7", lai piespiestu atlikušos īpašniekus pārtraukt lietot drošības dēļ atsauktās ierīces.
FOTO: Divi BMW "nesadala" Marijas ielu; viens ietriecas graustā (2)Pēc divu "BMW" automašīnu sadursmes Elizabetes un Marijas ielas krustojumā šovakar, viena no tām ietriecās Marijas ielas graustā.
Draugiem Facebook Twitter Google+