×
Mobilā versija
+20.2°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
18. janvāris, 2016
Drukāt

Merkele saņem ultimātu; ja viņa nerīkosies – draud dumpis (7)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Vācijas kanclerei Angelai Merkelei līdz martam ir jāsamazina migrantu pieplūdums, vai arī viņai būs jārēķinās ar atklātu dumpi pašas pārstāvēto konservatīvo rindās, pirmdien paziņoja Bavārijas federālās zemes bijušais premjerministrs Edmunds Štoibers.

Aizvien lielāks skaits Merkeles pārstāvētās Kristīgo demokrātu savienības (CDU) un tās Bavārijas meitaspartijas – Kristīgi sociālās savienības (CSU) – deputātu ir sākuši atklāti kritizēt kancleres “atvērto durvju politiku” migrācijas jautājumā, kuras rezultātā Vācijā pērn ieradās 1,1 miljons patvēruma meklētāju.

Štoibers, kurš 2002.gadā centās kļūt par Vācijas kancleru un arī šobrīd ieņem ietekmīgu amatu CSU, norādīja laikrakstam “Süddeutsche Zeitung”, ka Merkelei līdz martam ir jāierobežo imigrācija. Viņš neatbildēja uz jautājumu, vai kancleres nespēja to izdarīt varētu novest pie amata zaudēšanas.

Konservatīvais politiķis laikrakstam uzsvēra, ka, lai ierobežotu migrantu pieplūdumu, ir jāslēdz valsts robeža ar Austriju.

Merkele ir vairākkārt teikusi, ka tas būtu pretrunā ar Vācijas likumiem, kas politiskās vajāšanas upuriem dod tiesības uz patvērumu.

Vācijas parlamenta apakšpalātas – Bundestāga – deputāti pirmdien varētu publicēt vēstuli, kurā pausta neapmierinātība ar Merkeles īstenoto imigrācijas politiku.

Merkele ir atbalstījusi plānu par patvēruma meklētāju pārvietošanu Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu vidū, kā arī vienošanos par trīs miljardu eiro piešķiršanu Turcijai, kurā atrodas vairāk nekā divi miljoni Sīrijas bēgļu.

Martā trīs Vācijas federālajās zemēs tiks rīkotas vēlēšanas. CDU/CSU ir sākusi zaudēt vēlētāju atbalstu, kamēr aug eiroskeptiķu partijas “Alternatīva Vācijai” (AfD) popularitāte, jo tā pieprasa stingrāku imigrācijas politiku.

Par AfD šobrīd ir gatavi balsot jau 9% līdz 11% vāciešu.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Vai ES ir vienāda likumdošana ar Vāciju???? Ja Vācijas likumi tiek diktēti Eiropai,tad tas nav normāli,
  esam savienība un mums (Latvijai) nav jāievēro likumdošana,ko paredz Vācijas punkti un paragrāfi.

 2. Kremļa ledlauža ES stūrmanis avarējis pirms laika? Sveicieni no ūsaiņa un viņa ledlauža stūrmaņa ( toreiz gan sturmanis attapās, ka piekrāpts…).

 3. Vācijā vēl ir spēki, kas cīnās pret pašiznīcināšanos. Musulmāņu teroristiem jādod pretspars.

 4. Pēdējais laiks saukt Merķeli pie atbildības par imigrantu iepludināšanu Eiropā!!!!!

 5. mērķele pelnījusi paaugstinājumu !
  Ceru, sapratat, kādu.

 6. Baltija tikai Baltiem Atbildēt

  Jāpiespiež Latvijas valdību ātri pārtraukt migrantu uzņemšanu pavisam, citādi Latvijā arī var nokļūt šie ..
  Slovākija, Polija, ASV un citas valstis ateicās uzņemt šo sērgu. Latvijai nav jābūt stulbākai par ASV.

 7. Baltija tikai Baltiem Atbildēt

  Jāpiespiež Latvijas valdību pārtraukt migrantu uzņemšanu pavisam citādi Layvijā nokļūs šie ..

Draugiem Facebook Twitter Google+