Mobilā versija
+2.2°C
Gunārs, Vladimirs, Gunis
Ceturtdiena, 8. decembris, 2016
8. marts, 2013
Drukāt

Miega trūkums var izraisīt nopietnas slimības


Miega trūkums var “izslēgt” simtiem gēnu un palielināt risku saslimt ar sirds slimībām un pieņemties svarā, un, lai tas notiktu, pietiek tikai ar nedēļu slikta miega, paziņojuši britu zinātnieki.

 

“Mūsu organisms paļaujas uz gēnu spēju nemitīgi ražot proteīnus, kuru uzdevums ir aizstāt vai salabot bojātos audus,” skaidro zinātnieki, norādot, ka jau pēc nepietiekama miega nedēļas garumā šis process pārstāj darboties. Miega trūkums ietekmē vairāk nekā septiņus simtus gēnu, tostarp tos, kuri ir atbildīgi par imunitāti. Kaut arī atkal ar labu miegu septiņu dienu garumā pietiek, lai atjaunotu bojātos gēnus, pētnieki pauž, ka ilgstošs miega trūkums var izraisīt nopietnas veselības likstas.

 

Pievienot komentāru

Revolūcija, kas nes attīstību un briesmasTāpat kā cunami vilni, cilvēki digitālās tehnoloģijas sākumā vilni apbrīno, neapzinoties tā spēku un ātrumu
Vietnes "nozagts.com" un "Toma joki" nonākušas arī Drošības policijas redzeslokāSavstarpēji saistītās interneta vietnes "nozagts.com" un "ukradeno.com", kā arī viena no populārākajām sociālā tīkla "Facebook" lapām latviešu valodā "Toma joki" ir Drošības policijas redzeslokā, tomēr dienesta pārstāvji nekomentē šo interneta resursu saistību ar personām, kas saņem Krievijas finansējumu un izplata Krievijas ideoloģisko propagandu.
FOTO: Divi BMW "nesadala" Marijas ielu; viens ietriecas graustā (2)Pēc divu "BMW" automašīnu sadursmes Elizabetes un Marijas ielas krustojumā šovakar, viena no tām ietriecās Marijas ielas graustā.
Draugiem Facebook Twitter Google+