×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
29. oktobris, 2015
Drukāt

Miķelānu cūku kompleksu iegādājies SIA “Latvi Dan Agro” (10)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Viens no lielākajiem Latvijas cūkaudzētājiem, Zemgales cūkkopības uzņēmums SIA “Latvi Dan Agro”, izsolē par 1,2 miljoniem eiro iegādājies Miķelānu cūku kompleksu Salas novada Salas pagastā, kas pirms nonākšanas finansiālās grūtībās bija lielākais cūkkopības uzņēmums Latvijā.

“Esam auguši un attīstījušies tiktāl, ka Zemgalē iespējas turpināt izaugsmi bija ierobežotas, tāpēc pieņēmām stratēģisku lēmumu piedalīties “Miķelānu” izsolē. Diemžēl kādreiz Latvijā lielākais cūku komplekss “Miķelāni” pēdējo gadu laikā atradās uz bankrota robežas un bija atklāts jautājums par kompleksa pastāvēšanu. Kaut arī īpašums līdztekus pirkuma cenai vēl prasīja tūlītējas investīcijas, jo tas bija nolaists līdz pēdējam, sapratām, ka vēlamies savu pieredzi un zināšanas likt lietā, lai atjaunotu “Miķelānu” zīmola agrāko spēku,” stāsta kompleksa jaunais vadītājs, SIA “Miķelāni bekons” valdes priekšsēdētājs Ilvars Strazdiņš.

“Pēc iegādes nekavējoties pārņēmām uzņēmuma vadību, nodrošinājām cūkas ar barību un normāliem apstākļiem. Esam pielikuši punktu vides piesārņošanai un pamazām sakārtojam iepriekšējā īpašnieka nolaisto saimniecību. Esam pieņēmuši darbiniekus, kas veic teritorijas sakopšanu un ēku remontus. Ar Valsts vides dienesta reģionālo pārvaldi esam saskaņojuši teritorijas attīrīšanas plānu, ko ievērojam un kas jāizpilda līdz nākamā gada jūlijam,” saka Strazdiņš.

Šogad kopumā “Miķelānos” plānots investēt 0,5 miljonus eiro, līdztekus tam Jēkabpilī atverot gaļas veikalu, kur būs iespējams iegādāties Latvijā ražotu, svaigu un kvalitatīvu, skaidri zināmas izcelsmes cūkgaļu. “”Miķelānus” nopirkām ar mērķi strādāt, turpināt ražošanu, sakārtot kompleksu atbilstoši mūsdienu prasībām un neļaut Latvijā izzust cūkaudzēšanas tradīcijām,” uzsver kompleksa vadītājs.

Šī iespēja iegādāties kompleksu jaunā reģionā gan nav radusies piemērotākajā brīdī, jo cūkkopības nozarē Krievijas embargo dēļ ir krīzes situācija, turklāt arī bankas ateikušas kredītlīdzekļus, norāda Strazdiņš. “Rezultātā pirkums veikts, investējot pašu kapitālu, iesaldējot citas ieceres un attīstības plānus,” norāda Strazdiņš.

Salas novada priekšsēdētāja Irēna Sproģe gandarīta par jaunajiem saimniekiem cūkkopības kompleksam: “Mums šis uzņēmums bijis vēsturiski, tāpēc pozitīvi vērtējam faktu, ka uzņēmums paglābts no bankrota un turpina darbību. Ja SIA “Miķelāni bekons” nebūtu iegādājušies kompleksu, mums mantojumā paliktu grausts, vietējie iedzīvotāji zaudētu darba vietas un nebūtu arī kvalitatīva mēslojuma laukiem, ar ko jaunie īpašnieki bez maksas nodrošina mūsu lauksaimniekus.”

Sproģe norāda, ka jau tagad redzams: situācija “Miķelānos” uzlabojas. “Protams, nevar visu pārmainīt un sakārtot uzreiz, bet kompleksā ir jūtama saimnieka roka,” secina I. Sproģe.

“Miķelānos” strādā 80 darbinieki, galvenokārt vietējie iedzīvotāji. Salas novada cūku komplekss “Miķelāni” būvēts pagājušā gadsimta 80. gados un kādreiz bija lielākais Latvijā. Cūku fermas līdzšinējo pārvaldītāju AS “Jēkabpils labība” pēdējo gadu laikā skāra finanšu problēmas, un 2014. gadā tika izsludināta akciju sabiedrības maksātnespēja.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. dīvaini komentāri, te laikam spieto dīvaiņu klubiņš. ēd dāņa cūkgaļu ko ražo latvju bāleliņi un bļaun’ ka neko labu nevarot dabū. varbūt strādāt vajag, ko? kādā veidā cūku mēsli noplicina augsni? tāda dīvaina muldēšana. manā smilšu augsnītē kas latvijā ir pārsvarā – cūkus sūds ir gaidīts viesis, tik man neviens par velti neko nedod. domajat ka jūsu kaimiņiene kas audzē suķi aizgaldā un baro ar kombikormu iztiek bez sojas, kas ir ĢMO??? hahaha.. naivi

 2. Ka tik pabļaut.. Protams, labāk lai cūkas noslīkst savos mēslos un cilvēki savos parādos. Nav ko te izlēkt un kaut kādu biznesu grozīt. Jātup caurās pastalās un jāpūš stabule, jāgaida laimīte.

  • vēl viens angažētais !
   Laikam ķēzās arī savā guļamistabā !
   Ārzemju biznesu uz Latvijas nelaimes bīda !!!

   • DĀŅI paši šitos IZDZINA no Dānijas laukā…
    Tad nu atrada Latvijā uzpērkamus klerkus,
    kuri gatavi savu māti pārdot, ne tikai
    līdzcilvēku veselību…
    .
    Baro tās cūkas arī ar ĢMO barību …
    .
    Latvijai tās pastalas kā bija cauras, tā arī
    šitie viņas nelāpīs !

 3. Sproģei iegrūsts kukulis lai slavē ??
  =
  Cūku mēsli kvalitatīvi var būt tikai NELIELĀ piejaukumā
  kūdrai un liellopu mēsliem.
  Citādi noplicina augsni un piesmirdina plašu apkārtni ar
  neciešamu smaku !
  Pievienotais dažādu ražotāju “Antismel”(pret smaku)
  APMĀNA cilvēku ožas orgānus, bet nenovērš kaitīgo
  ķīmisko iedarbību !!!
  Tie dāņu “Latvi Dan Agro” megakompleksi PIEGĀNA
  visus Latvijas reģionus: Vidzemi,Zemgali,Kurzemi,Latgali …
  =
  IR liela atšķirība, vai IZKLIEDĒTI DAUDZĀS saimniecībās pa 10 cūkām katrā, vai 40 000 – 50 000 cūku vienā vietā !

  • Starp citu: diez’ kāpēc tie “dzīvnieku tiesību aizstāvji”
   šādām fermām iet ar līkumu,bet “redz” tikai
   nekontrolēti savairojušos suņus un kaķus ?
   =
   Tādos kompleksos sivēnmātes PIEĶĒDĒTAS aiz kājas tik
   mazā aizgaldā, ka nevar pat apgulties, nerunājot par
   APGRIEŠANOS stāvvietā !
   Kur te ir LĪDZCIETĪBA ??

  • CILVĒKI !
   NEKLUSĒJIET KOMENTĀROS !
   PASTĀSTIET , KURĀS VIETĀS DĀŅU “LABDARI”
   IR IEKĀRTOJUŠIES !
   Citādi viss vienos noslēpumos !!!

  • draudzīgais eiroagrobizness Latvijai atstāj mēslus
   un nevērtīgākās gaļas paliekas !

Draugiem Facebook Twitter Google+