×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
2. augusts, 2012
Drukāt

Mikrouzņēmumi iestrādājoties


Foto - LETAFoto - LETA

Neskatoties uz to, ka lielākā daļa mikrouzņēmumu pēdējos trīs gadus strādājuši ar zaudējumiem, mikrouzņēmumu programma nav izgāzusies, portālam “Nozare.lv” norādīja viens no šīs programmas līdzautoriem, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.


 

“Latvijas Avīzes” otrdienas, 1. augusta, numurā stāstījām par SIA “Lursoft IT” aprēķiniem, ka ar zaudējumiem darbojas mikrouzņēmumi visos reģionos.

Endziņš norādīja, ka viens no programmas pozitīvajiem aspektiem ir tas, ka Latvijā ir ievērojami audzis jaunu uzņēmumu skaits. Pērn Latvijā dibināti 19 942 jauni uzņēmumi – par 30% vairāk nekā 2010. gadā. Savukārt “Lursoft” dati liecina, ka šā gada pirmajos sešos mēnešos reģistrēti 9495 jauni komersanti un to filiāles, kas ir par 77,84% vairāk nekā attiecīgajā periodā gadu agrāk.

LTRK valdes priekšsēdētājs arī norādīja, ka ar tik maziem ieņēmumiem daudziem mikrouzņēmumiem visa ieņēmuma daļa tiek samaksāta atalgojumā. Tāpat viņš piebilda, ka bieži vien, sākot biznesu, uzņēmuma iestrādāšanās laiks ir aptuveni trīs gadi – pirmajā gadā uzņēmumā tiek ieguldīts, otrajā nedaudz tiek atgūti ieguldījumi, bet trešajā var strādāt ar lielāku peļņu.

Tāpat Endziņš norādīja, ka “Lursoft” pētījumā rezultāti neesot pārsteidzoši, jo mikrouzņēmumiem sokas grūti, ko veicina arī lielais darbaspēka nodokļu slogs.

Vienlaikus viņš atzina, ka “Lursoft” pētījumā nav datu par mikrouzņēmuma nodokļa maksātājiem – kāds ir to apgrozījums un nomaksāto nodokļu apmērs.

Kopumā mikrouzņēmumu atbalsta programma, 
pēc Endziņa domām, ir veiksmīga un programmas īstenošanas ietekmē ir veikta strukturāla reforma. Sarunās ar uzņēmējiem LTRK vadītājs secinājis, ka daudzi ir sākuši maksāt nodokļus un pametuši ēnu ekonomiku.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+