Sports
Hokejs

Miļuns: Šis varētu būt Latvijas labākais pasaules čempionāts3

Pirmās divas Latvijas izlases spēles radījušas pozitīvu iespaidu, tāpēc šis varētu būt mūsu labākais pasaules čempionāts, tā “LA” Herningā pauda pieredzējušais hokeja treneris Ēriks Miļuns.

“Iespaids par izlasi ir pozitīvs, lai gan pret somiem bija zaudējums ar 1:8. Pirmajā un arī otrajā spēlē līdz brīdim, kad sabira par daudz vārti, bija ļoti labas emocijas uz soliņa, komandas gara sajūta. Biju domājis, ka arī somus varam uzvarēt, sākums iznāca labs, bet tālāk nepaveicās, iekrita goli spraudziņā, zem uzbrucēja. Rezultāts bija sliktāks nekā spēle, nav pamata bažām,” teica Miļuns.

Ahilleja papēdis pagaidām esot vairākums: “Nevaram kā somi – bam, bam, bam un gols. Pret mums viņi droši vien parādīja visu labāko. Vairāk jācenšas mest pa vārtiem, bet kopumā man patīk – jauna, pozitīva komanda apvienojumā ar pieredzējušiem spēlētājiem. Labi sabalansēts sastāvs, ceru, ka arī trešajam vārtsargam Matīsam Edmundam Kivleniekam iedos iespēju un viņš nospēlēs stabili.”

Miļuns uzskata par pareizu treneru lēmumu mačā pret Somiju nemainīt vārtsargu Kristeru Gudļevski: “Spēle bija zaudēta, arī Elvim (Merzļikinam) varētu sabirt vārti, bet tagad viņu saglabāja. Savulaik U-20 izlasē bija pretēji – Elvi atstājām uz nošaušanu pret krieviem (0:14), bet nākamajā dienā mēs uzvarējām Dāniju un palikām elites divīzijā.”

Pieredzējušais treneris uzskata, ka šis Latvijas izlasei varētu būt labākais čempionāts: “Redzams, ka iekšā ir un, ja nāks ārā, tad var arī kādu lielo paklupināt. Vai jaunie aizsargi izturēs spriedzi? Nav tā, ka viņi krīt ārā, mīnusi pat lielāki ir pieredzējušajiem. Neredzu lielu atšķirību, var izmantot jebkuru no atbraukušajiem aizsargiem.”

“Komandu līmenis ir līdzīgs, daudzi dala punktus un cīņa par ceturto vietu grupā būs slidena, jebkurš var trāpīties, arī mēs. Ar to atšķiramies, piemēram, no Baltkrievijas, kur visās līnijās ir bezcerīgs skats. Mums nevienā tā nav, ir momenti uzbrukumā, bet vēl nekrīt goli. Vairāk jāmet,” vēlreiz uzsvēra Ēriks Miļuns. “Būtu ļoti labi, ja atbrauktu Teodors Bļugers, kurš varētu iedot tādu pašu pienesumu kā Rūdolfs Balcers. Viņš AHL arī spēlēja rezultatīvi, tāpēc iemetīs arī izlasē, dodiet tik iespēju. Katrs tāds spēlētājs ir no svara.”

Saistītie raksti

Latvijas izlase šodien 17.15 tiksies ar grupas pastarīti Dienvidkoreju, kas debitē elites divīzijā. “Domāju, ka pret Koreju jau no sākuma ieslēgsim maksimālos apgriezienus, tieši tagad slūžām būtu jāatveras. Iestrādnes ir, ceru, ka tas notiks pēc iespējas ātrāk. Nav jau svarīgi arī vinnēt ar 10:0, pietiks 1:0. Akmens būs nost no pleciem, ka nevar izkrist no elites un tālāk var tikai iegūt. Ja Dienvidkoreja pēkšņi mūs uzvar, tad viņiem ir trīs punkti, mums – divi. Tāpēc svarīgi tikt viņiem pāri.”

[yesnopoll background=”#ff9c51″]

Latvijas izlases rēķinā pēc divām spēlēm ir divi punkti, bet korejieši piedzīvojuši divas sagrāves – 1:8 pret Somiju un 0:10 pret Kanādu.

LA.lv