×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
18. aprīlis, 2012
Drukāt

Minska: ES sūtņi varēs atgriezties, sākoties dialogam par sankciju atcelšanu

karogs3

Eiropas Savienības vēstnieku atgriešanās Baltkrievijā būs iespējama tad, kad blokā būs sapratuši, ka ir nepieciešams sarunas ar Minsku par sankciju atcelšanu, apliecināja Baltkrievijas prezidenta administrācijas vadītājs Vladimirs Makejs.

“Vēstnieku atgriešanās Baltkrievijā būs iespējama tad, kad ES būs nonākuši pie sapratnes, ka ir nepieciešamas sarunas ar Baltkrieviju par sankciju atcelšanu. Bet paši vēstnieki, ja viņi ir nolēmuši atgriezties, būs gatavi runāt nevis šantāžas un draudu valodā, bet gan dialoga valodā, kā to pieprasa atbilstošās konvencijas par diplomātiskajām attiecībām,” norādīja amatpersona. Vaicāts, vai tas, ka no ieslodzījuma ir atbrīvoti divi opozicionāri, nozīmē, ka Baltkrievijas valsts vara cenšas radīt apstākļus, lai varētu atgriezties vēstnieki, Makejs sacīja, ka jautājums par ieslodzīto atbrīvošanu, kas ir notiesāti par konkrētiem noziegumiem, atrodas tikai un vienīgi valsts galvas kompetencē. “Prezidents savulaik konkrēti apliecināja – ja cilvēki nožēlos vainu, uzrakstīs atbilstošus lūgumus par apžēlošanu, tie tiks izskatīti likumā noteiktajā kārtībā. Tas arī ir noticis,” paskaidroja prezidenta administrācijas vadītājs. Vēstnieku atgriešanās – “tas jau ir no citas operas”, norādīja Makejs.

“ES savulaik pati atsauca savus vēstniekus, un šodien realitāte ir tāda, ka nevis mēs lūdzam, bet ES lūdz mūs atļaut vēstniekiem atgriezties Baltkrievijā. Un ne tikai lūdz, bet pieprasa un draud ar jaunām sankcijām,” paskaidroja amatpersona. “Mēs esam paziņojuši par to, ka esam gatavi dialogam ar ES visos līmeņos, bet, kas attiecas uz sūtņu atgriešanos, mēs uzskatām, ka viņiem ir jāatgriežas tad, kad tam būs izveidojušies atbilstoši apstākļi. Kad ES sapratīs šantāžas, diktāta, sankciju politikas kļūdainumu, nonāks pie sapratnes par dialoga nepieciešamību.”

“Šodien tiek izvirzītas jaunas prasības,” norādīja administrācijas vadītājs. “Runā, ka ir palikuši pusotrs vai divi desmiti kaut kādu politieslodzīto, kurus “vajag nekavējoties atbrīvot, nekavējoties reabilitēt”.” Šajā sarakstā ir pat ietverti radikālie revolucionāri-anarhisti, kas apmētājuši Krievijas vēstniecību ar degmaisījuma pudelēm, “Molotova kokteiļiem”, sacīja amatpersona. Viņš arī uzsvēra, ka “nekādas atbrīvošanas spiediena rezultātā nebūs, nekādas reabilitācijas pēc ES pavēles arī nebūs.” Makejs norādīja, ka “paši atbrīvotie bijušie ieslodzītie savos lūgumrakstos melns uz balta uzrakstījuši par savas vainas atzīšanu un nožēlu”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+