×
Mobilā versija
+7.9°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
26. aprīlis, 2016
Drukāt

Miris Rastorgujevu konsultējušais vācu treneris Zīberts

Foto - Juris KalniņšFoto - Juris Kalniņš

Svētdien dažas dienas pirms savas 61.dzimšanas dienas miris savulaik atzīstamus panākumus guvušais vācu biatlonists Klauss Zīberts, kurš pēc sportista karjeras beigām kļuva par teicamu treneri, pie kura šaušanas iemaņas slīpēja arī Latvijas labākais biatlonists Andrejs Rastorgujevs.

Zīberts mūžībā aizgāja pēc ilgstošas cīņas ar vēzi.

Sportista karjeras laikā viņš trīs reizes izcīnīja pasaules čempiona titulu, kā arī 1980.gada olimpiskajās spēlēs Leikplesidā ieguva sudraba godalgu stafetē VDR komandas sastāvā.

Savukārt Pasaules kausa izcīņā Zīberts izcīnīja astoņas uzvaras individuālās distancēs, bet 1978./1979.gada sezonā viņš kļuva par Pasaules kausa uzvarētāju kopvērtējumā.

Pēc sportista gaitu beigšanas Zīberts pievērsās trenera arodam, kurā guva ne mazāk nozīmīgus panākumus.

Pērn pie Zīberta šaušanas treniņus aizvadīja arī Rastorgujevs, kurš atzina, ka speciālista padoms viņam nācis par labu, taču trenera slimības dēļ visu plānoto nav izdevies paveikt.

“Raugoties uz Andreja rezultātiem šaušanā, bija skaidrs, ka jāmeklē treneris. Nolēmām uzrunāt savulaik olimpiskajās spēlēs un pasaules čempionātos medaļas ieguvušo Zībertu, kurš ir strādājis arī par Austrijas un Ķīnas biatlona izlašu galveno treneri, bet līdz Soču olimpiskajām spēlēm vairākus gadus trenēja Baltkrievijas valstsvienību, tostarp titulēto Darju Domračevu. Biatlona saimē Zīberts ir atzīts treneris, turklāt viņam ir liela pieredze, taču šis speciālists strādā tikai mājas apstākļos un uz treniņnometnēm nebrauc,” pērn par Zībertu sacīja Rastorgujeva treneris Intars Berkulis.

“No Zīberta esmu uzzinājis daudz jauna, ko līdz šim nezināju – kā lai savieno šaušanas kondīciju un fizisko kondīciju. Kā viņš saka, biatlons nav tikai slēpošana vai šaušana, tas ir kopums,” savukārt stāstīja Rastorgujevs, kurš pie vācu speciālista pirmajā treniņnometnē strādājis pat astoņas stundas dienā.

Zīberta audzēkņu vidū bija olimpiskais čempions Riko Gross, savukārt no 2002.līdz 2005.gadam viņš trenēja Austrijas izlasi. Taču titulētākā viņa audzēkne ir baltkrieviete Darja Domračeva, jo Zīberts no 2009. līdz 2014.gadam strādāja ar šīs valsts biatlonistēm.

Tiesa, vēl pirms Soču olimpiskajām spēlēm, kurā Domračeva izcīnīja trīs zelta medaļas, viņš veselības problēmu dēļ savu amatu atstāja.

“Viņš bija supermens, jo bija ne tikai treneris un psihologs, bet arī skolotājs un draugs,” bijušo treneri raksturoja Baltkrievijas izlases biatloniste Nadežda Skardino.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+