×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
12. jūlijs, 2014
Drukāt

Mirusi Krievijas cilvēktiesību aktīviste Valērija Novodvorska (4)

Timura Subhankulova fotoTimura Subhankulova foto

Vienā no Maskavas slimnīcām 64 gadu vecumā mirusi pazīstamā Krievijas opozīcijas politiķe, publiciste un sabiedriskā darbiniece Valērija Novodvorska, atsaucoties uz Maskavas vicemēru sociālos jautājumos, ziņo radiostacija “Eho Moskvi”.

Novodvorska dzimusi 1950. gada 17. maijā Baltkrievijā.

1969.gadā Maskavas Kremļa kongresu pilī viņa izkaisīja lapiņas ar pašas sacerētu antikomunistisku dzejoli, un tolaik gados jauniņo disidenti aizturēja PSRS Valsts Drošības komiteja.

Laikā no 1970. līdz 1972. gadam Novodvorska bija ieslodzīta psihiatriskajā slimnīcā, kur tika pakļauta piespiedu “ārstēšanai”.

Pēc atbrīvošanas viņa iesaistījās nelegālās literatūras jeb tā dēvētā “samizdata” izplatīšanā, vienlaikus strādājot par skolotāju un tulkotāju. Viņa mēģināja dibināt arī pagrīdes partiju, lai cīnītos pret noziedzīgo komunistisko režīmu.

1978., 1985. un 1986. gadā viņa tika tiesāta par pretpadomju darbību.

Kad komunistiskais režīms sāka grūt, Novodvorska nodibināja partiju “Demokrātiskā savienība” un sākotnēji izrādīja atbalstu Borisam Jeļcinam, kurš pēc PSRS likvidācijas kļuva par pirmo Krievijas prezidentu.

Taču vēlāk Novodvorska atkal bija spiesta pāriet opozīcijā. Viņa aktīvi iestājās pret karu Čečenijā, cīnījās pret Krievijā atdzimstošo autoritārismu, revanšismu un arvien rupjākajiem cilvēktiesību pārkāpumiem.

Līdz pat savai nāvei Novodvorska turpināja aktīvu publicistes darbību, un pēdējā laikā viņas galvenā uzmanība bija pievērsta Maskavas agresijai pret Ukrainu.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Dumākiem jurīšiem un padrēm Atbildēt

    Par mirušu cilvēku vai nu tikai labu vai neko.

  2. Daiļava!
    Dieviņš tādus ņem pie sevis!

  3. beidzot — zdanoka krievijas varianta////

  4. Tā ir sen jau novecojusi informācija.

Draugiem Facebook Twitter Google+