×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
31. augusts, 2016
Drukāt

Četri jauni TV izklaides produkti – ar vilšanās pēcgaršu (10)

Foto - Ieva Čīka/LETAFoto - Ieva Čīka/LETA

Izklaides iespējas TV ekrānos aug kā sēnes pēc lietus

Pēdējo mēnešu laikā Latvijas telekomunikāciju vide saviļņojusies kā nekad agrāk – vadošie operatori laiduši klajā jaunu televīzijas pakalpojumu. Citam plāns gandiozāks, citam – vienkāršāks, bet visi pakalpojumi piedāvā kaut ko jaunu Latvijā vēl bērnu autiņos esošajām multimediju izklaides iespējām.

Pirmais ar pārliecinoši unikālāko, grandiozāko un tehniski sarežģītāko plānu mūs iepazīstināja “Latvijas Mobilais telefons” (“LMT”), kurš jau pavasarī izrādīja savu viedtelevīziju – uz “Android TV” bāzētu platformu, kas ļaus uz lielā ekrāna skatīties iemīļotos TV kanālus un filmas, spēlēt internetveikalā lejupielādējamās spēles, klausīties mūziku “Spotify” vai jebkurā citā mūziku atskaņojošā lietotnē un darīt daudzas citas lietas, kuras līdz šim televizorā daudz mazākos apmēros varēja darīt vien gudro televizoru jeb “SmartTV” īpašnieki. Diemžēl “LMT” produkts ir aizkavējies, un tikai jūlija beigās pie apmēram 1000 lietotājiem nonāca viedtelevīzijas “beta” jeb izmēģinājuma versija – vēl negatavs produkts, par ko pārliecinājos arī es.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

  1. Kāda velna pēc raksts jādala pa 4 lapām?
    It kā jau skaidrs – clickfarmings. Bet tas sabojā lasītāju pieredzi.

  2. Vecās televīzijas galvenā priekšrocība ir vienkāršums un ātrums, t.i. nospied 1 pogu 1 reizi un skaties. Izskatās, ka nākotnē tas kļūs sarežģītāk un neērtāk. Pirms neiemācīsies uz pogām nospēlēt Bahu, tikmēr pie TV netiksi.

  3. Kā sanāk, ja man jau ir televizors ar Android operētājsistēmu, vai tad es varēšu uz tā uzinstalēt LMT TV un lietot bez liekas kastītes un pults?

  4. Iegadījos starp tiem, kas testē LMT TV. Kopumā nav slikti, pārsteigums par interneta kvalitāti, kas sākotnēji radīja bažas, jo mājās jau ir vairāki pēc trafika kāri lietotāji. Kā jau “beta” versijai ir dažādas sīkas problēmiņas, taču būtu dīvaini, ja testētu produktu, kam testus nevajag. Dīvaini šķiet, ka nav realizēts kāds balsošanas, “laikošanas”, rekomendēšanas serviss. Ieteiktu pievienot IMDB kontu esošajam TV kontam, jo tas ļautu balsot ar zvaigznītēm un saņemt žanram atbilstošas rekomendācijas. Tā tas darbojas IMDB sistēmā. Citādi visas rakstā aprakstītās sistēmas būtībā ir tikai krāmu kastes, kur pašai jātērē laiks un jāmēģina izrakt kādu iepriekš neredzētu un nezinātu filmu.

  5. Mūsdienu straujajā tempā gribās, lai saturs būtu prognozējams. Bija tas gods testēt LMT TV. Tas bija murgs. Smart televizora īpašniekam nevadzīga iekārta ar vēl vienu pulti. Saturs vēl sliktāks par Lattelecom virszemes televīziju. Visbeidzot neziņa vai tad, kad es vēlēšos kaut ko noskatīties, man būs pieejams kaut cik normāls internets. Secinājums: operatori vicina sarkanu lupatu, kaitinot klientus, jo nav kārtīgi izpētījuši Latvijā pieejamās tehniskās iespējas un saturiskās prasības.

  6. Ceru, ka LMT nesačakarēs šo produktu un būs kanāli, ko bez kabeļa nevar legāli redzēti, piemēram, Sky un arī Vācijas kanāli nenaktu par sliktu. Tai pat laikā mēsli no RU puses var nebūt vispār.

  7. Ja godīgi, tad viņi visu šo savu piedavājumu var sarullet un iespraust, jo es neredzu pamatojumu maksāt kaut 1 centu par kārtejo holivudas sū, ja es viņu varu par brīvu zero day dabūt no pirātiem un labā kvalitātē noskatīties, precīzāk sakot, ātri pārtīt, jo redzēt tur nav ko, uz kompja, kas pieslegts TV.

  8. bezjēdzīgi produkti nav uz Smart TV

Draugiem Facebook Twitter Google+