×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
13. augusts, 2013
Drukāt

Modīgās ” Ruffles” rozes – jaunums Latvijas dārzos

RuffDream12

“Kas ir Ruffles rozes?” 
A. Briede Bauskas novadā

 

Rožu audzētāja Daila Trubiņa stāsta, ka Latvijā Ruffles rozes pazīstamas tikai dažus gadus. Tās ir floribundrozes ar kruzuļotām ziedlapām. Šķirnes pavairo un izplata holandiešu audzētāji.

RufMystique2Šīm nesen izveidotajām rozēm raksturīga ļoti bagātīga ziedēšana visu sezonu. Krūmi ir ātraudzīgi, labi zarojas un veido gan pilnīgi jaunus dzinumus, gan arī no iepriekšējā vasarā izaugušo apakšējiem pumpuriem. Tādēļ floribundrozes krāšņi zied pat tad, ja ziemā dzinumi aiziet bojā līdz pat augsnei. Ziedi ir diezgan lieli, pildīti, cakaini, sakārtojušies lielās ziedkopās, ar vieglu vai spēcīgāku smaržu atkarībā no šķirnes. Jau no pāris zariem var iegūt skaistu pušķi, grieztie ziedi ilgi saglabājas svaigi.

Krūmi apmēram 50 – 60 cm augsti. Augi izturīgi, piesegti labi pārziemo.

Pavasarī apgriežot, floribundrozēm atstāj 3 – 4 spēcīgus dzinumus ar 2 – 3 pumpuriem uz katra, vājos sānu dzinumus un sīkos zariņus izgriež pavisam. Apstādījumiem piemērotas šādas šķirnes: ‘Ruffle’s Queen’ (ziedi balti, pa 17 – 25 ziedkopā, krūms kompakts), ‘Ruffle’s Dream’ (ziedi rozā ar dzeltenu, maigs aromāts), ‘Mystique Ruffles’ (ziedi līdz 8 cm diametrā, ļoti krokoti, virspuse tumši sarkana, bet apakšējā daļa – balta, bagātīgi zied līdz vēlam rudenim, krūmi 50 – 70 cm augsti; vienīgi vāja noturība pret lietu – var neatvērties ziedi). Ruffles rožu sērijas stādus nākamgad pavasarī pie audzētājas Tukumā, Skuju ielā 6, varēs iegādāties par 3,50 latiem.

– Esmu novērojusi, ka ziedēšanas sākumā Ruffles rozēm ziedlapas ir ļoti cakainas, vēlāk dažām šķirnēm kruzuļi vairs nav tik izteikti, tādēļ šķiet, ka tās ir pavisam citas rozes. Grūti spriest, no kā tas atkarīgs – no laika apstākļiem vai citiem faktoriem, jo šīs rozes Latvijā vēl ir jaunums, – teic Daila Trubiņa.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+