Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Rolands, Rolanda, Ronalds, Erlends
Trešdiena, 18. oktobris, 2017
15. marts, 2016
Drukāt

Monika Zīle: Pļauka no visaugstākās tribīnes (22)

Foto - LETAFoto - LETA

Valdis Kalnozols

Ja 12. Saeimas deputātu pulkā svaigi ievestais un tikpat svaigi Temīdas kalpu rīcībā nodotais Valdis Kalnozols (ZZS) vienā citā Eiropas valstī – teiksim, Zviedrijā vai Vācijā – no visaugstākās politiskās tribīnes būtu iesitis skanīgu pļauku tiesu sistēmas darbiniecēm, atlikušos mūža gadus viņam nāktos valkāt sejsegu vai meklēt plastikas ķirurgu ārienes izmainīšanai. Citādi būtu liels risks grozīties publiskajā telpā un nedabūt reālus atbildes pliķus. Bet mūsu mīļajā Māras zemē šis kungs ir pilnīgā drošībā. Parlamenta sēdē, kurā viņš sniedz priekšlasījumu par sieviešu psihofizioloģiskajām (gandrīz vai zinātniska terminoloģija!…) īpatnībām un loģikas nepietiekamību nopietnu jautājumu lemšanai, pat Saeimas kolēģes nemēģināja aizrādīt, ka traktāts labākajā gadījumā velk uz mačismu un ļaunākajā – pat uz dzimumu segregāciju. 21. gadsimta Latvijā to drīkst atļauties!

Tomēr deputāšu klusēšanu var saprast: kurai tīk izpelnīties emocionāli nelīdzsvarotas būtnes raksturojumu personīgi, kaut arī referents to jau piešķīris visam dzimumam?… Tāpat var saprast ZZS frakcijas vadītāja Augusta Brigmaņa ieteikumu žurnālistiem neveltīt uzmanību Kalnozola uznācienam. Šobrīd veiksmes zirgu apseglojušajam politiskajam spēkam, no kura listes minētais orators ievēlēts, lieks troksnis nav vajadzīgs. Tādā ziņā, ka valstī ir daudzas par vienas ģimenes ķildām svarīgākas problēmas, A. Brigmanim taisnība. Tomēr šajā gadījumā pastāv nianse, kas liek domāt par tiem principiem, pēc kuriem politiskie spēki veido kandidātu sarakstus valsts augstāko likumdevēju saimei.

Nav taču noslēpums, ka jau 12. Saeimas vēlēšanu priekšvakarā V. Kalnozols sāka aplaimot tīmekļa lasītājus ar saviem privātās dzīves kašķu izklāstiem, ko vēlāk plaši attīstīja dažādos žanros: gan publicēdams vēstules bijušajām sievām, gan sevi tēva lomā cildinādams, gan mezdams akmeņus viņa loģiku saprast nespējīgo Temīdas priesterieņu virzienā. Liekas, jau šai daiļrunībai vien būtu vajadzējis izsaukt ZZS spicē bažas par tāda indivīda iederēšanos likumdevēju simtniekā. Šķiet pilnīgi pašsaprotami: ja kāds nespēj ģimenes attiecību sarežgījumus risināt tikai iesaistīto lokā, tad maz cerību, ka vairos mūsu parlamenta zemo autoritāti un mandātu neizmantos savās šaurajās interesēs. Ka V. Kalnozols tā rīkojas, vēl Saeimā pat īsti degunu neapsildījis, liecina sieviešu kārtas tiesnešu “iepļaukāšana” no Saeimas tribīnes un visnotaļ demagoģiskie mēģinājumi attaisnot vardarbību ģimenē.

Vispār jau nav īpaši lielas nozīmes, tiks Kalnozols ar tiesas spriedumu atzīts par augsta līmeņa sievsiti vai šis tituls pēc pušu izlīguma paliks šaurākai lietošanai. Jebkurā gadījumā viņa iekļaušana ZZS vēlēšanu listē, ienākšana deputātu pulkā un 4. marta odiozais priekšnesums apstiprina: par piederību civilizētajai Eiropai sevi dēvējušajā Latvijā vardarbības izpausme nebūs tas šķērslis, kurš rokas palaidušajam traucēs apsēsties pie valsts vadības svirām. Lemt mūsu nākotni acīmredzot ir absolūti reālas izredzes arī tiem pieciem simtiem varmāku, kas par ģimenes locekļiem nodarītajiem miesas bojājumiem pērn nonākuši konfliktā ar likumu, protams, ja viņus savā azotē gādīgi sildīs ietekmīgs politiskais spēks.

Pievienot komentāru

Komentāri (22)

 1. Ļoti labi pateikts.

 2. Aņka Puļimķocica Atbildēt

  Krokodīlis iziet medībās!

 3. Vecā diletante Zīle, te tev nav kompartijas biroja sēde! Grafomāni var izrakstīties citur, bet ne TE!!!

 4. var padomāt,ka pārējie deputāti eņģeļi,saskrēja.kā vārnas visi vienam virsū un knābā,knābā.. var jau būt,ka pa lietu,bet no otras puses,kāda citiem daļa par Kalnozola personīgo dzīvi,var padomāt,ka viņiem tiem pārējiem tik viena sieva,tak pilna saeima ar pediņiem,pat vemt man personīgi gribās uz viņiem skatoties. Man personīgi pa barābanu kas ko sit un kas ar ko guļ!!

 5. Autorei izdevies loti trāpīgs raksts! Kalnozola kunga gānīšanās bīdīs iespējamos portālos un sevis aizstāvēšana no smieklīguma nu ir kļuvusi nožēlojama. Nu nesaprot cilvēks, nesaprot….

 6. Zaļzemniekiem jau visi tādi – stulbi un vēl stulbāki.

 7. Valdis Kalnozols Atbildēt

  Labāk yuotube ( kalnozols) ir noklausīties visu runu un tad izdarīt secinajumus par aizvainojumiem, kuri tur nav.

 8. Valdis Kalnozols Atbildēt

  Pilnas manas atbildes. 1. Vai es uzskatu , ka sievietēm ir cita psihofizioloģija?

  Tas ir visiem zināms fakts. Ja vīrieši piketētu pie Saeimas , ka viņiem ir liegts dzemdēt- visi smietos!

  2.Vai sievietes lemumi ir balstīti vairāk emocijās nekā loģikā?

  Dzīves pieredze parāda , ka sievietes salīdzinot ar vīriešiem savos lēmumos vairāk balstās uz emocijām, kā uz pragmatisku loģiku. Neizprotu ar kādu mērķi, kad to paudu no Saeimas tribīnes, tika sacelta vētra ūdens glāzē.

  3. Kas traucē tiesu sistēmā pieņemt pareizos lemumus?

  Saeimas runā teicu par tiesību sargājošo sistemu, sākot no policijas, bērnu tiesību iestādem, prokuratūrām, tiesam utt. Visu kas ir saistīts ar bērnu tiesībām, raksturotu kā izkropļotu priekštatu kadas ir patiesās bērnu intereses. Saskaroties ar strīdu risināšanu, kuri saistīti ar ģimenes un bērnu lietām esmu sajutis vīriešu dzimuma diskrimināciju.
  Kas traucē?
  Pirmkart, tas par ko jau ģeneralprokurora Kalnmeijera kungs teica – atalgojums, bet tā jau ir visas valsts problēma. Faktiski mums ir 50% bezdarbs , ja ņemam vērā aizbraukušos no Latvijas.
  Otrkart , tūkstošiem likumu, kurus orientējas tikai juristi. Neskatoties uz tiesiskās paļāvības principu bez labi apmaksāta jurista nevar rezultatīvi aizstāvēt savas tiesības.
  Treškart, daudz lēmumi tiek pieņemti pēc likuma burta interpretācijas , nevis pēc būtības. Tieši šīs interpretācijas ietekmē emocijas , kuras piemineju.
  Ceturtkart, izvairoties no iedziļināšanās lietā un atbildības par lemumu, lieta ka karsts kartupelis tiek mesta talāk augstāk stavošām iestādēm, kā rezultatā ir gadiem ievilkušās tiesvedības un nekvalitatīvi lemumi. . Piektkārt. Nedarbojošais mediācijas likums un mediācijas princips, kurš daudzus jautaju mus atrisinatu pašā sākumā, bet daudzām gadiem ilgstosām dārgām tiesvedībām.

  • čupiņš un šnepe Atbildēt

   Labi jau labi,ticam tev,…sievas ir sātani:(

  • Jums, kā politikā esošam cilvēkam, būtu jāredz un jāsaprot pāris “nacionālās valsts pārvaldes īpatnības”. Proti, patreizējā valsts pārvalde ir izveidojusies par tādu, kurā vislabāk eksistē lēmumsnespējīgas personas. Respektīvi tādas, kuras ir tendētas nevis uz rezultāta sasniegšanu, bet gan uz atbildības neuzņemšanos. Klasisks piemērs ir bijusī premjerministre, kura nekad neko nezināja un vienmēr bija pamanījusies nokavēt visus aktuālos notikumus.
   Otra lieta – ministriju darbinieki bieži vien gūst priekštatu par nozarē notiekošo neizejot no kabineta. Tātad nemaz nezin kas reāli notiek. Tā kā viņi nezin, bet kaut kas ir jārada viņi labprāt uzklausa daudzskaitlīgo sabiedrisko organizāciju pārstāvju padomus (liekas ka īpaši izceļas LM). Lieki piebilst, ka šīs organizācijas it kā ir daudz, bet patiesībā tajās strādā pāris desmitu cilvēku. Respektīvi tās nepārstāv sabiedrības intereses, bet gan to finansētāju.

 9. Kalnozols velti vaimanā ,ka šā lietu izskatīs viss tas prokuratūrās un tiesās sataisītais”kurjatņiks”,jo sieviete zin labāk kas otra šieviete ir par mantkārīgu čūsku ,un aiz dabiskās skaudības nepieļaus tai večukam noslaukt timpas.

 10. Tribādisma apogeja Atbildēt

  kas te piemin vācijas un zviedrijas? Tāpēc jau tur sievišķi izskatās pēc nobarotām pīlēm ,bieži vien ar atrofētiem ,radīt pēcnācējus nespējīgiem dzimumorgāniem…Sievietei jābūt reizē tiranizētai un tirānam, tad tur kas sanāk,viss cits- šīs ar dildo koferī ceļojošās nekatrās sugas dabas spēlītes der tieši tādiem onanisma novardzinātiem ļautiņiem kā diezgan degradētā ģermāneļu rase un zviedreļu tautiņa..Pēc kā tad šie laizas ,ja ne pēc filipīniešu vai latvju meičas, kuras pēc tam savā smerdeļkstarpa dēvē par “skamu”..tu, Zīle..

 11. Nu re, tiklīdz ikmēneša fizioloģiskie procesi beidzas, ļoti sakarīgi raksti rodas, kas arī pierāda deputāta teikto

 12. ................... Atbildēt

  defektīvs taču, ko pinas ar zemāko līmeni-emmām, kur tur tiesnses vainīgas

 13. Raksts jau protams emocionāls, bet man nez kapēc rodas sajūta, ka raksta autore (21. gadsimtā!!!) cenšas apkarot VK tiesības uz savu viedokli. Vai vīrietim nedrīkst būt viedoklis? Vai vīrietim nedrīkst būt viedoklis par sievietēm? 21. gs taču esot vārda un izteiksmes brīvības gadsimts…

 14. Marķīzs De Sads Atbildēt

  Lai vai kā dāmām nepatiktu, VK pateica absolūtu patiesību. Kaut vai Āboltiņa un Straujuma un virkne citu Vienotības dāmu pavisam spilgti apliecina VK teikto. Starujuma vispār katastrofa, nemāk ne izteikties, putrojas, šodien neatceras ko vakar pati teica, lēmumi uz emocijām. Tas pats piemēram ar VID galveno mamzeli – šodien saka un dara vienu, pēc dažām dienām pavisam ko citu. Nav ne smakas no konsekvences un pārdomātas lēmumu pieņemšanas, izskatās ka tiek domāts ar to vietu kas atrodas blakus čurājamajam aparātam

  • VID vadītāja pakļaujas vēl Ministrei. Par visām neizdarībām, kuras sastrādājuši VID darbinieki ne viena, ne otra nejūtas personīgi atbildīga. Respektīvi, nesaista atrašanos šajos amatos ar neizdarībām pašu vadītajās nozarēs…pilnīga distancēšanās no nozares vadības. Viena cilvēka mērogos skatoties – neatbildēt par savu rīcību…un pat neiedomāties, ka atbildēt vajadzētu.

Franks Gordons: Iegansts raganu medībām (15)Paziņo deviņus paņēmienus, ar kuriem ASV apdraudot Krievijas suverenitāti.
Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Pirms aiziešanas atslēdziet elektrību koģenerācijas stacijām!

Ekonomikas ministram Arvilam Ašeradenam, kurš pagājšnedēļ paziņoja, ka pametīs darbu valdībā, lai  vadītu “Vienotības” Saeimas frakciju, pēc šīs svētdienas TV3 raidījuma “Nekā Personīga” jāķeras pie vēl kāda grūta darba.

TV raidījumā izskanēja bažas, ka vairāki uzņēmumi varētu būt krāpušies ar atļaujām elektroenerģijas ražošanai obligātajā iepirkumā. Raidījums atklājis vairākus uzņēmumus, kuri nav laikā pabeiguši projektus, bet licences saglabājuši, AS “Sadales tīkls” testā padodot jaudu no pārvietojama ģeneratora. Ja šie uzņēmumi sāks darbu un izmantos iespēju elektrību tirgot par paaugstināto cenu, patērētājiem tas izmaksās līdz 100 miljoniem eiro obligātā iepirkuma komponentes (OIK) maksājumos nākamajos 10 gados. Ministrs uzdevis Ekonomikas ministrijas kontroles grupai ar ekspertiem nekavējoties veikt pārbaudes. Tāpat pārbaudi uzdots veikt SIA “Rīgas enerģija” apjomīgajā koģenerācijas stacijā Vestienas ielā 2, Rīgā. Šis uzņēmums saistīts ar uzņēmēju Māri Martinsonu. “Nekā Personīga” esot zināms, ka šī stacija nav nodota ekspluatācijā, un ir aizdomas, ka pārbaudes tests varētu nebūt noticis godīgi.

Arī Ministru prezidents Māris Kučinskis uzdevis ministram sadarbībā ar Iekšlietu ministriju nekavējoties veikt pārbaudes. Līdz šā gada 30. oktobrim jāziņo par plānoto rīcību un nepieciešamajām izmaiņām normatīvajos aktos.

Vai piekrītat apgalvojumam, ka vīriešiem pēc 40 gadiem jālieto steroīdi?
Monika Zīle: Garā mēle un īsās rokas (3)Kuplo ģimeņu ieguvums no demogrāfijas veicināšanai piešķirtajiem miljoniem pagaidām neskaidrs
Laima Geikina: Vai mēs vēlamies pārmaiņas izglītībā? (17)"Kurš no jums ir bez grēka, lai pirmais met akmeni uz viņu!" (Jņ 8:7)
Draugiem Facebook Twitter Google+