×
Mobilā versija
+9.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
15. marts, 2016
Drukāt

Monika Zīle: Pļauka no visaugstākās tribīnes (22)

Foto - Ieva Lūka/LETAFoto - Ieva Lūka/LETA

Valdis Kalnozols

Ja 12. Saeimas deputātu pulkā svaigi ievestais un tikpat svaigi Temīdas kalpu rīcībā nodotais Valdis Kalnozols (ZZS) vienā citā Eiropas valstī – teiksim, Zviedrijā vai Vācijā – no visaugstākās politiskās tribīnes būtu iesitis skanīgu pļauku tiesu sistēmas darbiniecēm, atlikušos mūža gadus viņam nāktos valkāt sejsegu vai meklēt plastikas ķirurgu ārienes izmainīšanai. Citādi būtu liels risks grozīties publiskajā telpā un nedabūt reālus atbildes pliķus. Bet mūsu mīļajā Māras zemē šis kungs ir pilnīgā drošībā. Parlamenta sēdē, kurā viņš sniedz priekšlasījumu par sieviešu psihofizioloģiskajām (gandrīz vai zinātniska terminoloģija!…) īpatnībām un loģikas nepietiekamību nopietnu jautājumu lemšanai, pat Saeimas kolēģes nemēģināja aizrādīt, ka traktāts labākajā gadījumā velk uz mačismu un ļaunākajā – pat uz dzimumu segregāciju. 21. gadsimta Latvijā to drīkst atļauties!

Tomēr deputāšu klusēšanu var saprast: kurai tīk izpelnīties emocionāli nelīdzsvarotas būtnes raksturojumu personīgi, kaut arī referents to jau piešķīris visam dzimumam?… Tāpat var saprast ZZS frakcijas vadītāja Augusta Brigmaņa ieteikumu žurnālistiem neveltīt uzmanību Kalnozola uznācienam. Šobrīd veiksmes zirgu apseglojušajam politiskajam spēkam, no kura listes minētais orators ievēlēts, lieks troksnis nav vajadzīgs. Tādā ziņā, ka valstī ir daudzas par vienas ģimenes ķildām svarīgākas problēmas, A. Brigmanim taisnība. Tomēr šajā gadījumā pastāv nianse, kas liek domāt par tiem principiem, pēc kuriem politiskie spēki veido kandidātu sarakstus valsts augstāko likumdevēju saimei.

Nav taču noslēpums, ka jau 12. Saeimas vēlēšanu priekšvakarā V. Kalnozols sāka aplaimot tīmekļa lasītājus ar saviem privātās dzīves kašķu izklāstiem, ko vēlāk plaši attīstīja dažādos žanros: gan publicēdams vēstules bijušajām sievām, gan sevi tēva lomā cildinādams, gan mezdams akmeņus viņa loģiku saprast nespējīgo Temīdas priesterieņu virzienā. Liekas, jau šai daiļrunībai vien būtu vajadzējis izsaukt ZZS spicē bažas par tāda indivīda iederēšanos likumdevēju simtniekā. Šķiet pilnīgi pašsaprotami: ja kāds nespēj ģimenes attiecību sarežgījumus risināt tikai iesaistīto lokā, tad maz cerību, ka vairos mūsu parlamenta zemo autoritāti un mandātu neizmantos savās šaurajās interesēs. Ka V. Kalnozols tā rīkojas, vēl Saeimā pat īsti degunu neapsildījis, liecina sieviešu kārtas tiesnešu “iepļaukāšana” no Saeimas tribīnes un visnotaļ demagoģiskie mēģinājumi attaisnot vardarbību ģimenē.

Vispār jau nav īpaši lielas nozīmes, tiks Kalnozols ar tiesas spriedumu atzīts par augsta līmeņa sievsiti vai šis tituls pēc pušu izlīguma paliks šaurākai lietošanai. Jebkurā gadījumā viņa iekļaušana ZZS vēlēšanu listē, ienākšana deputātu pulkā un 4. marta odiozais priekšnesums apstiprina: par piederību civilizētajai Eiropai sevi dēvējušajā Latvijā vardarbības izpausme nebūs tas šķērslis, kurš rokas palaidušajam traucēs apsēsties pie valsts vadības svirām. Lemt mūsu nākotni acīmredzot ir absolūti reālas izredzes arī tiem pieciem simtiem varmāku, kas par ģimenes locekļiem nodarītajiem miesas bojājumiem pērn nonākuši konfliktā ar likumu, protams, ja viņus savā azotē gādīgi sildīs ietekmīgs politiskais spēks.

Pievienot komentāru

Komentāri (22)

 1. Ļoti labi pateikts.

 2. Aņka Puļimķocica Atbildēt

  Krokodīlis iziet medībās!

 3. Vecā diletante Zīle, te tev nav kompartijas biroja sēde! Grafomāni var izrakstīties citur, bet ne TE!!!

 4. var padomāt,ka pārējie deputāti eņģeļi,saskrēja.kā vārnas visi vienam virsū un knābā,knābā.. var jau būt,ka pa lietu,bet no otras puses,kāda citiem daļa par Kalnozola personīgo dzīvi,var padomāt,ka viņiem tiem pārējiem tik viena sieva,tak pilna saeima ar pediņiem,pat vemt man personīgi gribās uz viņiem skatoties. Man personīgi pa barābanu kas ko sit un kas ar ko guļ!!

 5. Autorei izdevies loti trāpīgs raksts! Kalnozola kunga gānīšanās bīdīs iespējamos portālos un sevis aizstāvēšana no smieklīguma nu ir kļuvusi nožēlojama. Nu nesaprot cilvēks, nesaprot….

 6. Zaļzemniekiem jau visi tādi – stulbi un vēl stulbāki.

 7. Valdis Kalnozols Atbildēt

  Labāk yuotube ( kalnozols) ir noklausīties visu runu un tad izdarīt secinajumus par aizvainojumiem, kuri tur nav.

 8. Valdis Kalnozols Atbildēt

  Pilnas manas atbildes. 1. Vai es uzskatu , ka sievietēm ir cita psihofizioloģija?

  Tas ir visiem zināms fakts. Ja vīrieši piketētu pie Saeimas , ka viņiem ir liegts dzemdēt- visi smietos!

  2.Vai sievietes lemumi ir balstīti vairāk emocijās nekā loģikā?

  Dzīves pieredze parāda , ka sievietes salīdzinot ar vīriešiem savos lēmumos vairāk balstās uz emocijām, kā uz pragmatisku loģiku. Neizprotu ar kādu mērķi, kad to paudu no Saeimas tribīnes, tika sacelta vētra ūdens glāzē.

  3. Kas traucē tiesu sistēmā pieņemt pareizos lemumus?

  Saeimas runā teicu par tiesību sargājošo sistemu, sākot no policijas, bērnu tiesību iestādem, prokuratūrām, tiesam utt. Visu kas ir saistīts ar bērnu tiesībām, raksturotu kā izkropļotu priekštatu kadas ir patiesās bērnu intereses. Saskaroties ar strīdu risināšanu, kuri saistīti ar ģimenes un bērnu lietām esmu sajutis vīriešu dzimuma diskrimināciju.
  Kas traucē?
  Pirmkart, tas par ko jau ģeneralprokurora Kalnmeijera kungs teica – atalgojums, bet tā jau ir visas valsts problēma. Faktiski mums ir 50% bezdarbs , ja ņemam vērā aizbraukušos no Latvijas.
  Otrkart , tūkstošiem likumu, kurus orientējas tikai juristi. Neskatoties uz tiesiskās paļāvības principu bez labi apmaksāta jurista nevar rezultatīvi aizstāvēt savas tiesības.
  Treškart, daudz lēmumi tiek pieņemti pēc likuma burta interpretācijas , nevis pēc būtības. Tieši šīs interpretācijas ietekmē emocijas , kuras piemineju.
  Ceturtkart, izvairoties no iedziļināšanās lietā un atbildības par lemumu, lieta ka karsts kartupelis tiek mesta talāk augstāk stavošām iestādēm, kā rezultatā ir gadiem ievilkušās tiesvedības un nekvalitatīvi lemumi. . Piektkārt. Nedarbojošais mediācijas likums un mediācijas princips, kurš daudzus jautaju mus atrisinatu pašā sākumā, bet daudzām gadiem ilgstosām dārgām tiesvedībām.

  • čupiņš un šnepe Atbildēt

   Labi jau labi,ticam tev,…sievas ir sātani:(

  • Jums, kā politikā esošam cilvēkam, būtu jāredz un jāsaprot pāris “nacionālās valsts pārvaldes īpatnības”. Proti, patreizējā valsts pārvalde ir izveidojusies par tādu, kurā vislabāk eksistē lēmumsnespējīgas personas. Respektīvi tādas, kuras ir tendētas nevis uz rezultāta sasniegšanu, bet gan uz atbildības neuzņemšanos. Klasisks piemērs ir bijusī premjerministre, kura nekad neko nezināja un vienmēr bija pamanījusies nokavēt visus aktuālos notikumus.
   Otra lieta – ministriju darbinieki bieži vien gūst priekštatu par nozarē notiekošo neizejot no kabineta. Tātad nemaz nezin kas reāli notiek. Tā kā viņi nezin, bet kaut kas ir jārada viņi labprāt uzklausa daudzskaitlīgo sabiedrisko organizāciju pārstāvju padomus (liekas ka īpaši izceļas LM). Lieki piebilst, ka šīs organizācijas it kā ir daudz, bet patiesībā tajās strādā pāris desmitu cilvēku. Respektīvi tās nepārstāv sabiedrības intereses, bet gan to finansētāju.

 9. Kalnozols velti vaimanā ,ka šā lietu izskatīs viss tas prokuratūrās un tiesās sataisītais”kurjatņiks”,jo sieviete zin labāk kas otra šieviete ir par mantkārīgu čūsku ,un aiz dabiskās skaudības nepieļaus tai večukam noslaukt timpas.

 10. Tribādisma apogeja Atbildēt

  kas te piemin vācijas un zviedrijas? Tāpēc jau tur sievišķi izskatās pēc nobarotām pīlēm ,bieži vien ar atrofētiem ,radīt pēcnācējus nespējīgiem dzimumorgāniem…Sievietei jābūt reizē tiranizētai un tirānam, tad tur kas sanāk,viss cits- šīs ar dildo koferī ceļojošās nekatrās sugas dabas spēlītes der tieši tādiem onanisma novardzinātiem ļautiņiem kā diezgan degradētā ģermāneļu rase un zviedreļu tautiņa..Pēc kā tad šie laizas ,ja ne pēc filipīniešu vai latvju meičas, kuras pēc tam savā smerdeļkstarpa dēvē par “skamu”..tu, Zīle..

 11. Nu re, tiklīdz ikmēneša fizioloģiskie procesi beidzas, ļoti sakarīgi raksti rodas, kas arī pierāda deputāta teikto

 12. ................... Atbildēt

  defektīvs taču, ko pinas ar zemāko līmeni-emmām, kur tur tiesnses vainīgas

 13. Raksts jau protams emocionāls, bet man nez kapēc rodas sajūta, ka raksta autore (21. gadsimtā!!!) cenšas apkarot VK tiesības uz savu viedokli. Vai vīrietim nedrīkst būt viedoklis? Vai vīrietim nedrīkst būt viedoklis par sievietēm? 21. gs taču esot vārda un izteiksmes brīvības gadsimts…

  • Nesprotu Tava jautājuma būtību. Vārda brīvība kā demokrātijas princips ir attiecināms gan uz sievietēm, gan vīriešiem, gan Saeimas deputātiem. Tātad VK no Saeimas tribīnes realizēja savu demokrātisko tiesību uz vārda brīvību. Ko Tu šeit sliktu saskati? Tev nepatīk viņa viedoklis? Tā tiek realizēta viņa brīvība uz viedokli, tāpat kā Tev ir brīvība nepiekrist viņa viedoklim un paust savējo. Ko tad Tu īsti gribēji teikt ar savu komentāru?

  • Iespējams, ka viņa runa ievadīja jaunu likumdošanas iniciatīvu. Tavuprāt Saeimas deputāts nav tiesīgs uzsākt likumdošanas akta izstrādi?

 14. Marķīzs De Sads Atbildēt

  Lai vai kā dāmām nepatiktu, VK pateica absolūtu patiesību. Kaut vai Āboltiņa un Straujuma un virkne citu Vienotības dāmu pavisam spilgti apliecina VK teikto. Starujuma vispār katastrofa, nemāk ne izteikties, putrojas, šodien neatceras ko vakar pati teica, lēmumi uz emocijām. Tas pats piemēram ar VID galveno mamzeli – šodien saka un dara vienu, pēc dažām dienām pavisam ko citu. Nav ne smakas no konsekvences un pārdomātas lēmumu pieņemšanas, izskatās ka tiek domāts ar to vietu kas atrodas blakus čurājamajam aparātam

  • VID vadītāja pakļaujas vēl Ministrei. Par visām neizdarībām, kuras sastrādājuši VID darbinieki ne viena, ne otra nejūtas personīgi atbildīga. Respektīvi, nesaista atrašanos šajos amatos ar neizdarībām pašu vadītajās nozarēs…pilnīga distancēšanās no nozares vadības. Viena cilvēka mērogos skatoties – neatbildēt par savu rīcību…un pat neiedomāties, ka atbildēt vajadzētu.

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Cienījamais, datu subjekt!

Saeimas komisijās tiek skatīts Personas datu apstrādes likuma projekts, ar kuru paredzēts aizvietot patlaban spēkā esošo Fizisko personu datu aizsardzības likumu. Jaunais likums nepieciešams, jo šī gada 25. maijā visās Eiropas Savienības dalībvalstīs sāks piemērot regulu par fizisku personu aizsardzību. Saskaņā ar regulu par personas datiem tiek uzskatīta jebkura informācija, kas attiecas uz identificējamu fizisku personu (normatīvajos dokumentos tiek lietots jēdziens “datu subjekts”): vārds, uzvārds, personas kods, adrese u. c.

Vai ir pareizi Likteņdārza zemi nodot valsts īpašumā?
Draugiem Facebook Twitter Google+