×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
25. septembris, 2012
Drukāt

Mudina NDK kļūt stingrākai

Foto - LETAFoto - LETA

Septembra sākumā publicējām Jāņa Blūma un desmit citu zemnieku parakstītu publisku aicinājumu Nacionālās drošības komisijas (NDK) priekšsēdētājam Valdim Zatleram. Tajā laucinieki pauž savu satraukumu par to, ka arvien aktīvāki un spēcīgāki kļūst uzbrukumi Latvijas valsts valodai, sabiedrības saliedētībai un pašiem valsts pamatiem.

 

 

Taču varas vīri pret šiem draudiem joprojām izturoties pārāk bezrūpīgi. Tādēļ zemnieki aicina NDK pievērst pastiprinātu uzmanību tādiem drošībai jūtīgiem jautājumiem, kā, piemēram, Latvijas zemes un mežu tirgošana nepilsoņiem, pilsonības iegūšanas kārtības pārkāpumi un Latvijas pilsoņu pasargāšana no pazemojumiem un necieņas izrādīšanas. Tādu pašu vēstuli autori nosūtījuši arī NDK.

Saeimā tikai pēc ilgākas tincināšanas uzzināju, ka NDK priekšsēdētājs pārējos komisijas dalībniekus ar zemnieku vēstuli plāno iepazīstināt nākamajā sēdē, kas gaidāma rīt (vēstule esot nokļuvusi neīstajā e-pastā). Pēc tam autoriem tikšot nosūtīta arī atbilde. Sīkāki komentāri no komisijas vadības pagaidām nav pieejami, toties deputāti gatavi jau tagad komentēt vēstulē izteiktos aicinājumus.

NDK sekretārs Jānis Dombrava (NA) aicina vēstules autorus savu satraukumu par zemes izpārdošanu ārzemniekiem adresēt arī citiem deputātiem, jo par zemes tirgus ierobežojumu atcelšanu ar 2014. gadu būs jālemj visam parlamentam kopumā.

 

“Kas attiecas uz pilsonības iegūšanas gadījumiem, arī man ir aizdomas, ka pilsonība ne vienmēr tiek iegūta likumīgi. Kā lai citādi izskaidro faktu, ka naturalizācijas kārtībā pilsonību ieguvuši cilvēki, kuri nezina valsts valodu pat minimālā līmenī. Ceru, ka šai lietai NDK šajā sesijā pievērsīsies, bet tas atkarīgs no komisijas priekšsēdētāja,” teica J. Dombrava.

 

Runājot par necieņu un pazemojumiem, viņš uzsvēra, ka šim jautājumam ir veseli divi bloki. Pirmkārt, ārlietu sektoram un drošības dienestiem esot rūpīgāk jāsadarbojas, lai atspēkotu starptautiskajā arēnā izteiktos apvainojumus Latvijai kā valstij. Otrkārt, reizēs, kad valsts nacionālos pamatus mēģina graut no iekšienes, aktīvāk esot jādarbojas drošības dienestiem. “Mums jau tagad ir pietiekams normatīvais regulējums, lai cīnītos ar dažādām pretvalstiskām organizācijām. Ja nepieciešami kādi papildinājumi, arī pie tā NDK varētu pieķerties,” sprieda deputāts.

Bet “Saskaņas centra” pārstāvis NDK Valērijs Age-
šins zemnieku bažas tulkoja pa savam. Viņaprāt, ir jāizvērtē zemes tirgošana ārzemniekiem (nevis nepilsoņiem). Pēc Agešina domām, Latvijas attīstību apdraud skandināvi, kas izpērk lauksaimniecības zemi un mežus. Jautājumā par pilsonības pirkšanu viņš aicina vērsties Valsts policijā ar informāciju par konkrētiem gadījumiem, nevis NDK. “Taču pilnībā piekrītu, ka Latvijas pilsoņi jāaizsargā no pazemojumiem un necieņas izrādīšanas. Kā spilgtākais piemērs man prātā nāk britu tūristi, kas čurā pie Brīvības pieminekļa, tādējādi apkaunojot daudzu latviešu pilsoņu jūtas. Domāju, ka sodu par šādiem pārkāpumiem vajadzētu padarīt stingrāku,” teica Valērijs Agešins.

 

Uzziņa

Ikviens Latvijas iedzīvotājs drīkst vērsties ar savu iesniegumu Saeimā (vēlams, vēršoties pie konkrēta deputāta vai komisijas). Iesniegumā jānorāda savs vārds, uzvārds un adrese, uz kuru nosūtīt atbildi. Iesniedzējs pēc savas izvēles var sniegt arī citas ziņas, kas palīdz sazināties ar viņu. Saeima atbildi pēc būtības sniedz ne vēlāk kā mēneša laikā no iesnieguma saņemšanas dienas. Ja iesnieguma saturs neprasa atbildi pēc būtības, Saeima septiņu darbdienu laikā informē iesniedzēju, ka iesniegums ir saņemts. Iesniegumu var nosūtīt pa pastu (Latvijas Republikas Saeima, Jēkaba iela 11, Rīga, LV-1811), e-pastu (info@saeima.lv) vai arī iesniegt personīgi Saeimas Apmeklētāju centrā Jēkaba ielā 16 (ieeja no Trokšņu ielas).

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+