Mobilā versija
+12.3°C
Malvīne, Malvis
Otrdiena, 27. jūnijs, 2017
2. februāris, 2015
Drukāt

Mumificēšana – par 1500 gadiem senāka

Mumija

Vietne  www.archaeology.org ziņo, ka seno ēģiptiešu mumificēšanas prasme ir par 1500 gadiem senāka, nekā līdz šim uzskatīts.

Pie šāda secinājuma nonākuši britu Boltona muzeja speciālisti, izanalizējot no Badari reģiona (Augšēģipte) nekropolēm nākušās to audumu šķiedras, kuros tika ietīti mirušo ķermeņi. Audumu šķiedras, kas glabājas muzejā kopš 20. gs. 30. gadiem, datējamas ar 4300. g. pr. Kr. Kā parādījusi Jorkas universitātes pētnieka Stīvena Bakleja veiktā ķīmiskā analīze, tās jau tad bijušas piesūcinātas ar tām pašām balzamējošajām vielām, kā trīs tūkstošus gadu vēlāk – mumifikācijas uzplaukuma laikā. Tas ļāvis zinātniekiem secināt, ka senie ēģiptieši klasiskās balzamēšanas receptes pazinuši jau krietni agrāk, pirms sāka valdīt pirmie faraoni.

Pievienot komentāru

Francijas vēlētājus īpaši nesatraucot ES liktenisFrancijas vēlētājus īpaši nesatrauc Eiropas Savienības (ES) liktenis, komentējot Francijas parlamenta vēlēšanu rezultātus, uzskata Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes asociētais profesors Ojārs
Draugiem Facebook Twitter Google+