×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
3. novembris, 2014
Drukāt

Jevgenijs Gombergs: Murkšķa diena. Pēc vēlēšanām (10)

Foto - Scanpix/ReutersFoto - Scanpix/Reuters

Voldemārs Krustiņa kungs palūdza mani uzrakstīt, ko es, būdams uzņēmējs, domāju par Latviju pēc notikušajām vēlēšanām. Es par to vispār neesmu domājis, jo vēlēšanas neko nav izmainījušas. Kā filmā “Murkšķa diena”, kad laiks ir iestrēdzis vienā dienā. Galvenais varonis pamostas ik rītu, bet kalendārā vienmēr 2. februāris. Jauno Saeimu ievēlēja, deputāti, premjers, ministri – tās pašas pazīstamās sejas.

Nu var būt tikai kā uzņēmējs…

Ieskatīsimies vērīgāk – ko ievēlēja? Divas nelielas partijas vienas bijušās Reformu partijas vietā. Viss kā ierasts – eksistē kodols, 15 – 20 vietas sadala savā starpā jaunie džokeri. Kas notiek kodola iekšpusē, kādas intrigas tiek vērptas, mums nav redzams.

Vislabāko vēlēšanu rezultātu sasniedza “Saskaņa”, pirmajā vietā, bet zaudēja gandrīz ceturtdaļu deputātu un vēlētājus. Kurus tieši? Piemēram, mani.

Man kā uzņēmējam ir vienalga, ko Rīgas mēra kungs domā par okupāciju, inkorporāciju vai aneksiju. Vispār, bija Staļina lēmums, un es esmu no tās paaudzes, kuras pārstāvji to nosoda.

Es arī esmu pret otru valsts valodu, lai kāda tā arī būtu – krievu, angļu vai mumbo–jumbo, un, būdams uzņēmējs, nevēlos nekādas ideoloģijas. Šī valsts nespēs pavilkt divas valodas. Divas valodas izputinās šo valsti. Jo tad dokumentu aprite kļūs divreiz lēnāka. Tiesvedību termiņi pārsniegs mūža garumu. Birokrātija laimēs desmitiem tūkstošu jaunu darba vietu. Pie mums ierēdņi pārsvarā ir latviešu tautības, latvieši pārsvarā lieliski runā krieviski, un daudzi ar prieku strādātu par tulkiem. Jo jebkurš, kam ir autovadītāja apliecība, ir pārliecināts, ka var strādāt par šoferi.

Pats galvenais – uzņēmējiem traucē Rīgas domes maniakālā centība nodarboties ar to, ko tā darīt nedrīkst, – nodarboties ar komerciju, tautas valodā – taisīt biznesu. Izmantojot administratīvos resursus un korumpēto birokrātiju, tā cenšas konkurēt ar mums, veido interešu konfliktus…

Viļņā četras kompānijas iekasē samaksu par autostāvvietām. Rīgā ir tikai viena – “Mobilly”, un to pašu Rīgas dome mēģina pievākt. Rezultāts ir slikts, paši labu produktu radīt nav spējīgi, bet traucē tiem, kas to var.

Dome uzsāka projektu “Aqua Riga” – pildīt dzeramo ūdeni pudelēs, it kā cits neviens to nedara. Investēja 100 000 latu. Aprēķinātā peļņa ir četri miljoni latu desmit gadu laikā, 430 procenti gadā, un pats mērs mēģināja mums iestāstīt, ka par iegūto peļņu pieslēgs simtiem ēku pie kanalizācijas. Dome ar ovācijām šo absurdo ideju akceptēja.

Divu gadu laikā nekas nav izdarīts, naudu “noēda” pareizie cilvēki. Tie vienojās ar uzņēmumu “Gutta” un uz tās pudelēm uzlīmēja “Aqua Riga” etiķeti. Vicemērs Esplanādē svinīgi un lepni pacēla iepakojumu virs galvas, un ar to šis projekts tika slēgts.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Lielisks raksts. Un ļoti pamatots.

 2. ..gan sāpīgi ,lasot ,arī komentārus.Katrai tautai sava mentalitāte ,ko sakrustojot nekas labs nevar sanākt.Piedošanu būtu jājūt no abām pusēm .Jo vairāk šādas intervijas no ”mūsējiem cittautiešiem ”,jo ,ar laiku ,duļķainais ūdens varētu skaidroties.

 3. O, nu gan “Latvijas avīzē” progress. Izrādās, Voldemārs Krustiņš pat speciāli LŪDZ Gombergu kaut ko uzrakstīt. Varbūt arī pārējos no krievu šovinistu portāla imhoclub.lv?

 4. Kuram kas būtu jāpiedod?
  Vai latvietim jāpiedod krievam par to, ka tas iebraucis mūsu zemē, dzīvo, strādā, pat apvainojas, ka nav pilsonība iedota “na haļavu”, bet pilnā galvā pa ielām brēc “Rossija!”? Tad esi tik laipns un brauc uz savu Rossiju, un dzīvo laimīgs!
  Varbūt krievam jāpiedod latviešiem par to, ka šamie, nekauņas, iedrošinās dzīvot savā zemē un izdot šeit savus likumus?
  Katrā valstī ir savi likumi, kuri ir saistoši VISIEM valsts iedzīvotājiem. Un tikai pēc tam, kad likumi ievēroti, var sākties demokrātija. Vispirms likums un kārtība. Kam nepatīk – meklējiet laimi citur!
  Gomberga kungs salējis demagoģiju uz 6 lappusēm.

 5. Paldies Latvijas avīzei,ka publicē arī šādus rakstus.Acīm redzot,tā domā arī tie miljonāri,kuri pērk īpašumus un uzturēšanās atļaujas.Vlss raksts pauž tādu pārākumu-“ko jūs te latvieši cīnaties,bez Krievijas un viņas naudas jums neizdīvot”‘Neviens vārds netika pieminēts par notikumiem Ukrainā un Krievijas agresīviem plāniem.Kāda var būt lojalitāte,pierādīja pēdējās vēlēšanas.Krkievvalodīgie pilsoņi no Saskaņas centra sarakstiem izsvītroja visus latviskos zvārdus.Kad mēs pamodīsimies!!!

 6. Labs raksts. Daudz ko varētu ņemt vērā. Būtībā pārliecinoši parādīja, kā ir ar galviņu daudziem mūsu politiķiem un to parādīja “smalki”. Apvainoties nozīmētu vēlreiz parādīt savu aprobežotību. Tātad, gudrs cilvēks. Jūtams, viņam šeit ir pagrūti dzīvot, taču ir adoptējies un glupības cenšas laist “gar ausīm”. Mūsu politiskajai varai nav jābaidās no vietējiem, “saviem” krieviem – jums ir 75% atbalstītāju (ja nepieņemat idiotiskus lēmumus). Izmantojiet valodu referenduma rezultātu lēmumu pieņemšanas procesā!

 7. Tik profesionāls Putina maigās varas vēstījums.Kādas šausmas — latvieši,kas bija okupēti un ir vēl arvien / Rīgā u.c./ atceras SAVU ! pagātni un pāridarītājus,negrib ļaut OKUPANTIEM!!!!!,kuri nav mainījušies savā uzvedībā pat šodien !!!/ referendums valodas utt./ grib lai latvietis visus pāridarījumus aizmirst un kvēlā mīlā ļauj še ATKAL pārpildīt valsti okupētājvalsts pilsoņiem.Vai tie bagātie,kā Usmanovs utt. ir Putina oponenti un vajātie pēc savas eiropejiskās pārliecības?VAI ar cieņu izturas visi tie balagānu rīkotāji pret Latviju un latviešiem?Izlasot šo Žeņas G.- .ЦУ-latviešu nācijai gribas jautāt — KAD pienāks diena,kad gombergi izanalizēs savu un KF iebraucēju attieksmi pret valsti,kurā grib dzīvot?KAD gombergi izanalizēs krievu un Kremļa attieksmi pret Latviju no ĪSTĀS,ne Putina un Urbja vēstures plaukta??Vai pēc nesenā krievu val.referenduma mums ir cits skats un viedoklis pret okupantiem un to pēcnācējiem? Gomberga k-gs,nosauciet man kaut vienu SC mankurtu interviju ,arī Ušaka,kur būtu pausta LATVIJAS īstā vēsture un patreizejais skatījums ārlietās.Kaut vienu interviju kas paustu atbalstu Latvijai,bet ne Kremļa politikas atgremojums.Nabaga krievu bagātajiem redz jābrauc uz to draņķa kašķīgo Latviju ar BĒRNIEM !!! lai kārtotu dokumentus!!
  Pasakiet ko tādu Putinam !!Noklausaties VIŅA runas ik reizi,arī piem.nesen Sočos / Valdaja sam./.Jūs mūs nosauktu par trakiem fašistiem ja ko kaut līdzīgu melstu MŪSU prezidents par valsti un nāciju !!!
  Pakauninājis esat vareni tos neliešus latviešus, Gebelss klāt nestāv !!
  CERU “LA”uz Satversmes 100,pantu,kā J.G.!!
  ES gan deputāta ,kaut viens!,vietā ti Žeņu iesūdzēt tiesā,jo neuzskatu,ka Saeimu nopirktu kāds krievu zaglis miljonārs! Žeņa,jūs pats esat nelietis Latvijā!Pēc tāda raksta,cittautieši riebsies vēl vairāk,jo mēs neesam kalpi un nebūsim pērkami kā tie nedaudzie koloboranti no SC vai Šķēle un Co.

  • Мадам, у вас что, климакс случился? Столько ядовитой желчи вылили, аж глаза щипет. А ещё тема сисеГ не раскрыта…

 8. ” Nevis aizmirst, bet piedot. Cēlajai nācijai jābūt cēlsirdīgai, Latvija var iemācīties būt cēla?” Ka gan var kaut ko piedot tam,kurš nekādu piedošanu nemaz nelūdz,bet kāpj ar kājām uz galda un brēc,ka ir atnesis tev kultūru un atbīvojis no visa- no mantas,no darba tikuma,daudzus no dzīvības,no savas zemes mīlestības un vēl daudz no kā.Kur tad lai liekas ar to piedošanu?Un tos,kuri” ne pie kā nav vainīgi” mēs katru dienu satiekam un izjūtam viņu” nevainību”.

 9. GGombegam Staļins nepatīkot,bet man viņš pats nemaz nav simpatiskāks.

Draugiem Facebook Twitter Google+