×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.0°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
10. marts, 2017
Drukāt

Mūrniece: Krievijas ietekme uz potenciālo provokāciju rīkošanu arvien ir stipra (9)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Vēstures notikumu pieminēšana un atzīmēšana ir Latvijas iekšējais jautājums, lai gan Krievijas ietekme uz potenciālo provokāciju rīkošanu arvien ir stipra, šorīt intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK).

Pēc viņas domām provokācijām vienmēr ir jābūt gataviem, tāpēc Mūrniece ir pārliecināta, ka drošības dienesti spēs laicīgi tās novērst, it īpaši 16.martā.

Kā ziņots, Rīgas domē leģionāru piemiņas dienā, 16.martā, pasākumus pieteikušas dažādas pretēji noskaņotas organizācijas.

Tradicionāli plašākais pasākums ir biedrības “Daugavas Vanagi Latvijā” Limbažu nodaļa pieteiktais gājiens no Svētā Jāņa baznīcas uz Brīvības pieminekli un ziedu nolikšanu pie pieminekļa. Pasākums norisināsies no plkst.11 līdz 13.

Brīvības pieminekļa laukumā biedrības “Nacionālo karavīru atbalstam” rīkotajā sapulcē tiks atgādināts par 1944.gada 16.martā noritējušajām latviešu leģiona kaujām un tiks skaidrota leģiona kara vēsture garāmejošajiem interesentiem. Tā paredzēta laikā no plkst.7 līdz 13.

Biedrība “Latvijas Antinacistiskā komitejas” sapulce plānota laikā no plkst.10 līdz 14, un tās mērķis būšot pieminēt “Waffen SS” upurus un paust nosodījumu “Waffen SS” noziegumu attaisnošanai. Rīgas pilsētas izpilddirektors Juris Radzevičs gan noteicis ierobežojumu, proti, sapulcei jānotiek netālu no pieminekļa laukuma Bastjekalnā. Tāpat organizatoriem aizliegts izmantot skaņu pastiprinošas ierīces brīdī, kad notiks biedrības “Daugavas Vanagi Latvijā” Limbažu nodaļa pieteiktais gājiens.

Biedrība “Ceturtā atmoda” no plkst.11 līdz 14 bija pieteikusi sapulci pie Vācijas vēstniecības Raiņa bulvārī 13. Tā būšot solidaritātes sapulce ar Vācijas antifašistu organizāciju “VVN-BdA”, kas rīkošot protestus pie Latvijas konsulātiem Vācijā un pieprasīšot Vācijas valdībai asi nosodīt Saeimas un Rīgas domes deputātus, kas piedalās provokācijās pret Latviju, kā arī ieviest ekonomiskās sankcijas pret politiķiem un uzņēmējiem, kas piedalās leģiona piemiņas pasākumos Rīgā. Radzevičs noteicis, ka šim pasākumam jānotiek ielas otrā pusē, nevis pie vēstniecības.

Brīvības pieminekļa laukumā no plkst.17.30 līdz 19 sapulci pieteikusi kāda Alla Berezovska. Sapulce būšot veltīta kritušajiem Latvijas geto un koncentrācijas nometnēs Otrā Pasaules kara laikā. Radzevičs gan noteicis, ka pasākuma ir jānotiek tajā laukuma pusē, kas atrodas Bastejkalna pusē.

Oficiāli Latvija savus kritušos karavīrus godina Lāčplēša dienā, 11. novembrī – varoņu piemiņas dienā. “Latvijā kā demokrātiskā valstī gan respektē, gan garantē vārda un pulcēšanās brīvību.16. marts nav oficiāla valsts piemiņas diena, tajā privāti tiek pieminēti karā kritušie. Valsts augstākās amatpersonas un valdības locekļi šajos pasākumos, kuri galvaspilsētas centrā pulcē atceres dalībniekus, nepiedalās,” norāda Ārlietu ministrija.

1944. gada 16.–18. martā leģiona 15. un 19. divīzija kaujās pret Sarkano armiju pie Veļikajas upes Krievijā pirmo un vienīgo reizi cīnījās kopā. Pēc neoficiālām ziņām, šajās kaujās krita ap 2000 karavīru, skaidro vēsturnieki.

Ideja par Latviešu leģiona atceres dienu 1952. gadā radās latviešu veterānu trimdas organizācijai „Daugavas Vanagi” Londonā. Tā nolēma kritušo kara biedru piemiņu turpmāk ik gadu atzīmēt 16. martā.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Jā,man nav skaidrs,kāpēc tad Mūrnieces kundze neies pie Brīvības pieminekļa? Saprotu,ka ministriem jāpilda ES noteikumi,bet…..

 2. 16.marts ir tā “uzkurināts”, ka ar interesi lasu, KAS un KĀ NOTIKS ceturtdien Rīgā??? Ir daži neatbildēti jautājumi man kā cilvēkam, kam nav nekāda priekšstata par to laiku, izņemot grāmatas un vēstures, kā arī vecāku informācijas:1) KĀPĒC Latvija nav sakārtojusi šo jautājumu, jo karoja PRET savu gribu abās pusēs?( NAV RUNA PAR BRĪVPRĀTĪGIEM ABĀS PUSĒS!) 2) KĀPĒC vieni NEVAR, bet otri VAR SVINĒT attiecīgos datumos savus svētkus???Tur nav neviena ne rūtaina, ne strīpaina miera traucētāja??? 3)KĀPĒC vieniem NORĀDA kurp doties un KO tur darīt, bet otriem NENORĀDA kurp doties??? 4) Vai tad 16.marta dalībnieki NEATRODAS SAVĀ VALSTĪ, NO KURIENES VIŅUS IESAUCA KAROT PRET SAVU GRIBU ( atkal nerunāju par brīvprātīgajiem!) ? Tautai nozīmīgas lietas NEVAJAG pārvērst par balaganu!?5) Abi datumi ir darba dienās. Gribu redzēt, KĀ un KUR amatpersonām norādīs premjers doties 9.maijā?!

 3. Mūrniece: Krievijas ietekme uz potenciālo provokāciju rīkošanu arvien ir stipra…
  =====================
  Mūrnieci pat ar koku nav iespējams aizdzīt 16.martā doties pie par LATVIEŠU TAUTAS ziedojumiem celtā Brīvības piemineļa. Ar apsardzi labi, ja aizkulsies uz brāļu kapiem Lestenē… Tāpēc tā NEPATIESĪBAS murmulēšana, maigi sakot izbrīna! Jau Austrumu kaimiņam pieder daļa no nabagmājas ekonomikas …
  “Provokācijas” rīko ēbreju dēli no biedrība “Latvijas Antinacistiskā komitejas” sapulce plānotāji ( no plkst.10 līdz 14), un ir DAUDZ aktīvāki 16.marta pasākuma dalībnieki…
  Kad šie iepriekš no SKAĻRUŅIEM pie Brīvības pieminekļa, kas bija sadzirdams pat Saeimas ēkā, IZBĻĀVA dažādus saukļus pret “nacistiem”, tad patrioti un mūsu par nodokļu maksātāju naudu uzturētie orgāni un locekļi bija aumež …BEZSPĒCĪGI …

  • Напоминаю, что памятник был построен на пожертвования ВСЕХ жителей Латвии! А не только и единственно латышей! Вы ещё больший провокатор, чем сама Мурниеце. А ваши высказывания про евреев достойны тщательного внимания полиции безопасности.

  • Tevi pašu vajadzētu ar koku pabaidīt..Mūrniece vienmēr 16.martā ir gājusi nolikt ziedus pie pieminekļa,izņemot dažus pēdējos gadus,kad brauc uz Lesteni,kopš ir Saeimas priekšsēdētāja.Nav jau vēl visi apmiruši,kas turp iet.Tālab melot veltīgi.Un”ēbreju dēliem”” un meitām par bļaušanu maksā,tādēļ ir tik aktīvi.16.martā pieklājīgiem cilvēkiem nekādas aktivitātes nav jāizrāda.Nav jau svētki,bet ir karā kritušo piemiņas diena.

 4. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C.E.N.Z.Ū.R.A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  ;)))

  Ir sacīts: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.”

  Un, arī: “Cilvēkam galva ir paredzēta galvenokārt domāšanai – NEVIS tikai kā plauktiņš cepurei / pakaramais lakatiņam, vai arī priekš tam, lai putni rumpi nepiegāna.” ?

  =======

  Mediju ziņa (2014. gada 4. septembris): “Mēs, Latvijas pilsoņi, lūdzam jūs savas kompetences ietvaros, ko nosaka mūsu valsts likumi, izvērtēt Latvijas Drošības policijas (DP) spēju pildīt savus pienākumus un atbilstoši reaģēt uz valsts drošībai būtiskiem jautājumiem. Krievijas agresīvā politika un karš Austrumukrainā ir radījis situāciju, kurā valsts un pašvaldību iestādēm intensīvi jāstrādā, lai spētu ātri, kvalitatīvi un profesionāli reaģēt uz notikumiem valstī un ārpus tās.” … (citāts iz “parakstītāju grupas” publiskotā šedevra “atklāta vēstule Valsts drošības padomei, Saeimas Nacionālās drošības komisijai” i-neta w-bedrē “pietiek-com”)
  ——-
  Mediju ziņa (2014. gads, 15. maijs): “Krievu un Krievijas difamācijas „process” aizsākās pirms vairākiem gadsimtiem un intensīvi turpinās arī šodien. Krievu un Krievijas zākāšana, teiksim, Latvijas lielākajos medijos notiek katru dienu no agra rīta līdz vēlam vakaram. Tie, kuri ar baudu izlaiza mūsu galvaspilsētas eiropeisko mediju izvemto ķīseli, var šo konstatāciju svēti apzvērēt. (…) Skaidrs, ka paranoja, alerģija, psihopatoloģija attiecas uz medicīnu, sniedzot profesionāli izsmeļošu un objektīvu atbildi par eiropiešu slimīgo hobiju – krievu un Krievijas difamāciju.” … (cit.vied.aut. – Arturs Priedītis, publikācija “Civilizācijas katastrofālās sprukas. Astotā eseja: Krievijas difamācija”. No latīņu val. “diffamare” – neslavas celšana, nepatiesu ziņu izplatīšana un taml. psihiski neadekvāta vai arī mērķtiecīgi apzināta apmelošana)
  ——-
  .
  “Ir sacīts: “Bailēm – lielas acis!”…”
  ( “latv(ĀN)ijas” LUMPEŅZOMBIJU “sāga” )
  ( ‘aktuālais redzējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  Slāj LUMPENIS, pa ceļa malu,
  No “divlitrenes” strēbdams alu,
  Un grāvī nospļaudamies, truli ~
  Kā riktīgs “lav(ĀN)ijas” šmulis…
  .
  Te pēkšņi – vējš šim ‘velk’ gar ģīmi,
  Kas (protams) “nevēdina” ‘štīmi’,
  Bet (bailēs) – saslien stāvus spalvas,
  Uz “alkonauta” …(“viedās” galvas):
  .
  “Kas tas par ‘prikolu, bļin’ bija?!???
  Kurš ‘lohs’ man mūli ap(grābstīja)?!
  A, možka (pat) – dot bietē taisās?!?
  Par šo, vot, “fantāzija raisās”
  (Tak’ – nevar būt, ka pjankā smagā,
  Man smadzeņpodu ļerga dragā,
  Un “plastmasnieka” ģiftes tvaikā,
  Jau rādās murgi, dienas laikā?!…):
  .
  Vai tikai “Lielais (slāvu) Lācis”,
  No Austrumkraja šurp nav nācis,
  Kas LUMPEŅUS mīs PAŠU sū#os,
  Un “masmēdekļu” spama plūdos?
  Par to jau “deRmolibersati”,
  Caur “mēdekļiem un ZOMBO-kasti”
  Sen “mesidžu” priekš “baura” sūta,
  Kas, “propa-GANDĒTS”, ūzās pļūta:
  .
  Bruks ATKAL “rusiJĀŅI” sētā,
  Pie “laviJĀŅA” NOZOMBĒTĀ,
  Lai ‘kluci noliktu’ (‘ar čupu’),
  Uz “titulnāciju” (TIK glupu)!
  Liks ATKAL “vēzī” un kāps virsū,
  Tiem “letoņiem”, kas “jēdz” ar …(‘ķēķi’)
  (Jo – galvu “ieslēgt” šiem nav dūšas ~
  Ka tik’ tur “popkorns neuzpūšas”)!!
  Būs ATKAL “partkomi” un “ČEKA”,
  Kā iepriekš – “komuņagu CeKa”,
  Šo “padlatv(ĀŅ)u valsti” drāzīs,
  Kur Lielais Lācis …(purnu) bāzīs!!!
  VISS ATKAL būs, kā senāk bija ~
  Kad, krietni vēl PIRMS (!!!) “milēnija”,
  “Pē-eS-eR-eS”-a “tautu saimei”,
  Tiek “nograuts …(mūris), pilnai laimei”!!!!
  Un ATKAL – “kolChozos” tiks dzīti,
  Tie, kas, kā “liekie”(?!?), izraidīti,
  Uz “SIB-īrijām” trimdās sūrās,
  No SILES “valsts” pie Dzintarjūras!!!!!
  Liks ATKAL “vergot” rūpniecībā,
  Tiem, kas pie “zupas ķēķa” ‘strīpām’,
  Pēc “JEWRO-lendas” paikas lētās,
  Nīkst “latv(ĀN)ijas” (sīk)pilsētās!!!!!!
  Kas neskries bučot …(kedas) “jeņķiem” ~
  Drīz “atstieps pedāļus” dēļ kreņķiem,
  Kas neļaus “jewropai” ‘ņemt priekšā’ ~
  Drīz Lāča …(ķepās) ‘trāpīs’ iekšā!!!!!!!…”

  Vējš ATKAL ‘velk’ gar trulu ģīmi,
  Līdz – LUMPENIM, kas izguļ ‘štīmi’,
  No BAILĒM redzokļi “sprāgst” vaļā ~
  Šis, “nolūzis”, krāc briksnī zaļā:
  No izdangātā “ceļa” – grāvī,
  Šo “divlitrenes” (mīz)als rāvis,
  Zem galvas (pustukšs) paripojis,
  Un ‘fiškā’ MURGUS “ieskalojis”:
  .
  NAV nekāds Austrumkraja “Lācis”,
  Ne ŠAJĀ pseido-“valstī” nācis,
  Ne LUMPEŅIEM pa …(‘fišku’) maucis,
  Ne PAŠU sū#os šamos jaucis ~
  Ne SVEŠI “partkomi”, ne ‘menti’,
  Drāž “latv(ĀN)iju”, “permanenti”,
  Ar “ilgtspēju” jau gadu gadiem,
  Bet – SILES cūklopi (ar radiem)…

  Jau SEN trūd ‘svalkā’ “padomija” ~
  Tās vietā – “JEWRO-leiputrija”,
  Nu LUMPEŅIEM gan ‘fišku masē’,
  Gan “Brjukselei” ‘slauc piķi’ kasē.
  .
  Bet ZOMBĒŠANA = TĀDA PATI:
  Līdz (‘mīžot’) “ačām kātos”, plati,
  Blenž LUMPEŅI, kam “tieva kiška”,
  Pat “DOMĀT līdz!!!” iz SAVAS ‘fiškas’…

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [cenzēts]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 5. CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS Atbildēt

  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze

 6. Ievērības un atceres cienīgs notikums -pirmo un vienīgo reizi cīnījās kopā ! Vai nav mazliet smieklīgi? Vēl jo vairāk -zvērināti Hitleram.Ak vai,bet lai !

 7. NA nacistu kārtejā liekulibas paraugstunda tādi patrioti, tādi patrioti, bet nez kāpec 16 marts ar zimešanos pie mildas ar karogiem un SS slavināšanu ir vienigais viņu pasākums. citos piemiņas pasākumos NA “patriotus”vispār nevar satikt. te tiko kalpaka piemiņa bija, no NA neviena, ziemsvētku kauju piemiņa, no NA neviena….. nu vienigi 18 novembrī kāds piedalisies noteikti, visur citur NA nepiedalās jo skandāla un publicitātes nav, tātad nav ko tēlot plebejiem patriotus.

Draugiem Facebook Twitter Google+