×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.9°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
30. augusts, 2015
Drukāt

Mūrniece: Latvija ir viena no pasaules vadošajām valstīm sieviešu līderībā (2)

Foto-LETAFoto-LETA

Latvija ir viena no pasaules vadošajām valstīm sieviešu līderībā – politikā, biznesā, tieslietu sistēmā un akadēmiskajā vidē, uzrunājot 10.Sieviešu-parlamentu spīkeru sanāksmes dalībniekus Ņujorkā, sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece.

Kā aģentūru LETA informēja Saeimas preses dienestā, Mūrniece uzsvēra, ka Latvijas panākumus ir atzinis Pasaules Ekonomikas forums, 2014.gadā minot Latviju starp vadošajām 15 valstīm pasaulē dzimumu līdztiesības ziņā. Latvija ir vadībā arī Eiropā ar 40% sieviešu uzņēmumu padomēs, viņa piebilda.

Latvija 25 atjaunotās neatkarības gados ir veikusi tālu ceļu, un šodien ir paraugs sieviešu līderībā arī politikā, akcentēja Mūrniece. “Latvijā Valsts prezidenta amatu ir ieņēmusi sieviete, patlaban Ministru kabinetu vada sieviete un es esmu ceturtā sieviete-spīkere,” viņa norādīja.

Vienlaikus Mūrniece pauda gandarījumu, ka turpmākajos gados sieviešu tiesības un līdzdalība būs Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) darba kārtības pamatā. Jau septembrī ANO Ģenerālās Asamblejas laikā notiks Ilgtspējīgas attīstības samits, kurā tiks apstiprināti ilgtspējīgas attīstības mērķi 2030.gadam. Šajā kontekstā Saeimas priekšsēdētāja uzsvēra, ka Latvija kā ilgtspējīgas attīstības stūrakmeni redz dzimumu līdztiesību un tiesiskumu, ko valsts jau šobrīd ir iekļāvusi jaunajos ilgtspējīgas attīstības mērķos.

Sieviešu-parlamentu spīkeru sanāksme notiek reizi gadā. To organizē Starpparlamentu savienība, kas ir lielākā un vecākā starpparlamentu organizācija. Tā dibināta 1889.gadā un apvieno 166 valstu parlamentus.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. lai piedod Mūrnieces kundze, bet uz KO ir spējīgas bābas, zinām visi….Piemēri – premjere un Āboltiņa, Viņķele, Čigāne un tā varētu turpināt………..

Draugiem Facebook Twitter Google+