Mobilā versija
Brīdinājums -1.5°C
Oļģerts, Aļģirds, Aļģis, Orests
Sestdiena, 20. janvāris, 2018
4. decembris, 2017
Drukāt

Mūrniece: Latvija vienmēr ir atbalstījusi un turpinās atbalstīt Ukrainu (2)

Foto: Ernests Dinka, Saeimas AdministrācijaFoto: Ernests Dinka, Saeimas Administrācija

Latvija vienmēr ir atbalstījusi un turpinās atbalstīt Ukrainu, uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK), tiekoties ar Pasaules ukraiņu kongresa prezidentu Jevgenu Čoliju.

Saeimas Preses dienestā aģentūru LETA informēja, ka Mūrniece un Pasaules ukraiņu kongresa prezidents bija vienisprātis, ka sankcijas, kas Krievijai piemērotas par agresiju Ukrainā, nedrīkst atcelt. Tās sūta skaidru signālu, ka Krievijas rīcība rada draudus drošībai visā Eiropā.

Mūrniece uzsvēra, ka Latvija stingri iestājas par Ukrainas neatkarību un teritoriālo vienotību, kā arī turpinās Krimas aneksijas neatzīšanas politiku. No Krievijas tiek sagaidīta iniciatīva, risinot konfliktu Ukrainas austrumos, akcentēja politiķe, piebilstot, ka Krievijai jāpilda Minskas vienošanās.

Čolijs pateicās Latvijai par sniegto politisko un visas sabiedrības atbalstu, īpaši minot sociālās rehabilitācijas programmas karā cietušajiem bērniem no Ukrainas, kā arī Ukrainas karavīru ārstēšanos Latvijā.

Pārrunājot Ukrainas eirointegrācijas ceļu, Mūrniece un Čolijs uzsvēra reformu nozīmi, paužot atzinību par Ukrainas pēdējos gados paveikto. Pasaules ukraiņu kongresa prezidents pateicās par Latvijas spēcīgo atbalstu Ukrainai Eiropas Savienībā.

Sarunā piedalījās arī Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis (V), Ārlietu komisijas priekšsēdētāja biedrs Rihards Kols (VL-TB/LNNK), deputātu grupas sadarbībai ar Ukrainas parlamentu vadītājs Ainārs Mežulis (ZZS) un Latvijas Reģionu apvienības frakcijas priekšsēdētāja Nellija Kleinberga.

Pasaules ukraiņu kongress ir starptautiska Ukrainas diasporu pārstāvoša nevalstiska organizācija, kas apvieno kopienu un diasporas intereses ap 20 miljoniem ukraiņu.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Murniece ka apsesta ar Ukrainas maniju.Latvijas tauta sen jau visu ir sapratusi,kas ir kas.Bet si tik rulle par savu iebraukto populistes celu.Stulbums.Kas vispar vada musu valsi un kas viniem galva.Zagu skaidas vai.

    • Jā, Latvijas tauta (t.sk. krievvalodīgie Latvijas iedzīvotāji) sen ir sapratusi – kas ir kas. Tiklīdz Ukraina kritīs, tā Kremļa skatiens pavērsies uz Baltijas valstīm. Tādēļ Ukraina ir jāatbalsta ar visiem iespējamiem līdzekļiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+