×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Piektdiena, 25. maijs, 2018
30. septembris, 2014
Drukāt

Mūsu spēks ir darba tikums

Foto - LETAFoto - LETA

Apmeklējot Emiļa Melngaiļa muzeju Limbažu novadā, iegāju turpat blakus esošajā brāļu Andrusu etnogrāfisko priekšmetu kolekcijas krātuvē.

Tur abos stāvos izvietotajā muzejā ieraudzīju vien darbarīkus un darbā radītus priekšmetus sadzīvei. Tajā brīdī man nobira asara, redzot, ka entos gadsimtus mēs esam bijuši vieni no čaklākajiem cilvēkiem Eiropā, bet tikai dažus gadu desmitus baudījuši labklājību un savas valsts neatkarību.

Darba tikumu, čaklumu un darba spējas viennozīmīgi esam mantojuši no senčiem ar gēniem vai tradīcijām. Un tas ir apliecinājums tam, ka mums, latviešiem, nevajag ieročus, lai sasniegtu lielas lietas. Mūsu spēks ir darbs! Ar darbu varam padarīt Latviju par Eiropas vadošo valsti ne tikai darba tikuma ziņā, bet arī kultūras nozarē.

Mēs esam darītāju tauta. Arī politikā darām, tā teikt, piedurknes atlocījuši. Man zināmās valstīs pirms parlamenta vēlēšanām gluži kā gliemeži uz kāpostiem rudenī nesarodas jaunas partijas. Strādā pārsvarā tās pašas, kuras jau ir. Bet pie mums ir nedaudz citādi. Pat tie, kuri reiz aizgājuši no Saeimas dārziņa, nenogurstoši rāda un saka, ka zina, kā, un grib labot šo “beigto” valsti savā izpratnē un pārliecībā.

Diemžēl šoreiz esam ne tikai pārcentušies, bet arī uzlikuši uz spēles visu Latviju. Savu ambīciju vadīti, atsevišķu sponsoru atbalstīti, ar senču darba tikumu apveltīti, vārām sūdus burtiskā nozīmē.

Kam mums, nepilniem diviem miljoniem iedzīvotāju, 13 sarak­sti Saeimas vēlēšanās? Vai trūkst partiju Saeimā, kur atrast savām interesēm un pārliecībai atbilstošu vīziju? Vai šīs partijas Saeimā ir aizslēgušas durvis un jaunus biedrus neuzņem? Vai mēs esam par kūtriem, lai beidzot sāktu stāties partiju biedru rindās?

Ko darām mēs? Sakām, ka esam labāki par viņiem, jo vismaz nelienam politikā!

Latvieši, mūsu malā stāvēšana ir tiešs valsts apdraudējums. Jo tādā veidā mēs liekam pamatu dažādu grupējumu pārstāvniecības palielināšanai un ietekmei uz politiķiem. Ukraina ir piemērs šo jauno sabiedrības pārstāvniecības modeļu izveidē.

Tādēļ es aicinu ikvienu cilvēku – piedalies!

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+