×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
8. aprīlis, 2012
Drukāt

Muzeju naktī šogad piedalīsies arī Nacionālais arhīvs

arhivs

Muzeju naktī, kas šogad notiks 19.maijā, tradicionāli piedalīsies arī ar muzejiem tieši nesaistītas institūcijas, kuru pulkam šogad pievienosies arī tādas iestādes kā Valsts kanceleja un Latvijas Nacionālais arhīvs, aģentūrai BNS pastāstīja Muzeju nakts koordinatore Gundega Dreiblate.

Līdz šim dalību Muzeju naktī pieteikuši 98 muzeji, tostarp 36 Rīgā, 31 Vidzemē, 14 Kurzemē, septiņi Zemgalē un 10 Latgalē. Tāpat interesi piedalīties Muzeju naktī izsaka daudzas iestādes, kurām ar muzeju darbību nav tiešas saistības.

“Pieteikties gribējuši pat baseini, bet mēs tomēr izvērtējam, lai šai iestādei būtu saistība ar kultūras mantojumu. Vai nu tā pati nodarbojas ar kultūras mantojuma saglabāšanu un popularizēšanu, vai arī atrodas ēkā, kas ir kultūras mantojums, – šim kritērijam tad arī atbilst tādas institūcijas kā Saeima un Valsts kanceleja,” paskaidroja Dreiblate.

Jau pagājušajā gadā Muzeju naktī piedalījās pirmā baznīca – Jēkaba katedrāle –, un šogad tai piepulcēsies arī Mateja baznīca. Jau tradicionāli Muzeju naktī durvis vērs arī vairāki teātri, piemēram, Nacionālais teātris, Valmieras teātris, Leļļu teātris. Interesenti varēs ielūkoties arī Latvijas Nacionālās bibliotēkas aizkulisēs, Muzeju nakts pasākumi notiks arī Rīgas Ekonomikas augstskolā, Latvijas Nacionālajā arhīvā, koncertzālē “Ave Sol”, Spīķeros, kā arī daudzās citās vietās.

Dreiblate pauda gandarījumu, ka Muzeju nakts tradīcija arvien vairāk attīstās arī ārpus Rīgas. “Liela daļa apmeklētāju jau zina, ka Rīgā, visticamāk, šo pasākumu apmeklēs ļoti daudz ļaužu, tāpēc speciāli dodas Muzeju nakti izbaudīt ārpus galvaspilsētas,” viņa teica.

Tā kā 2014.gadā Rīga būs Eiropas kultūras galvaspilsēta un Muzeju nakts tēma būs “Sarkanā krāsa – dzintars”, šo un nākamo gadu nolemts simboliski veltīt dzintara tapšanas procesam, par 2012.gada Muzeju nakts tēmu izvēloties zilo krāsu – jūru un 2013.gadā – zaļo krāsu – mežu.

“Muzeju naktī, ļaujot iemirdzēties zilajai krāsai, skatīsim muzejos jūru un meklēsim atbildes uz Latvijai izšķirošiem jautājumiem: kā tagad un nākotnē saglabāt jūru tīru un bioloģiski bagātu? Kā nosargāt piejūras iedzīvotāju tradicionālo dzīvesveidu? Kā vislabāk ļaut jūrai stiprināt mūsu valsts tautsaimniecību un ekonomisko neatkarību?” norāda Muzeju nakts organizatori.

Muzeju nakts pasākumi 19.maijā notiks tradicionāli no plkst.19 līdz vieniem naktī. Pirmo gadu sadarbībā ar Rīgas pašvaldību Muzeju naktī tiks pagarināta sabiedriskā transporta kustība līdz pulksten diviem naktī, lai iedzīvotāji varētu nokļūt mājās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+