Mūzika

Mūžībā aizgājis mūziķis un komponists Niks Gothams0

foto – Leta

Aizvadītajās brīvdienās mūžībā pēc slimības aizgājis mūziķis un komponists Niks Gothams. Mūziķis mūžībā aizgājis 53 gadu vecumā Kanādā.

Gothams dzimis 1959. gada 27. septembrī Anglijā, bet četru gadu vecumā viņš kopā ar ģimeni emigrēja uz Kanādu. Viņa pirmais instruments bija ģitāra, ko nomainīja skotu dūdas, kas spēlētas militārā ansamblī. Tām sekoja klarnete, taču vidusskolas mūzikas nometnē orķestra diriģents nolēmis, ka noderīgāks instruments viņam būtu saksofons.

Viņš studējis Rietumu Ontārio universitātē un Toronto Jorkas universitātē, kur ieguvis plašu muzikālo izglītību. Jorkas universitātes Mūzikas fakultātē viņš studējis kompozīciju pie profesoriem Džeimsa Tenija un Deivida Mota.

Dzīvojot Kanādā, Gothams Toronto dibinājis vairākus ansambļus – džeza apvienību “Gotham City”, džeza un akadēmiskās mūzikas sajaukuma orķestri “Hemispheres” un saksofonu kvartetu “40 Fingers”, ar ko uzstājies arī Latvijā.

Latvijā Gothams ieguva atpazīstamību kā profesionāls džezmenis ar lielu pieredzi. Visvairāk viņš zināms kā saksofonists. Viņš uzstājās dažādos projektos un darbojās ne tikai kā mūziķis, bet arī kā komponists, aranžētājs un pedagogs. 2008. gadā viņš kā komponists kopā ar apvienību “Abi gali” izdeva albumu, kurā ir dzirdamas viņa paša komponētās melodijas.

Latvijā Gothama mūziku pasūtījuši un izpildījuši “Rīgas kamermūziķi”, ansamblis “Altera Veritas”, Rīgas saksofonu kvartets, Latvijas Radio koris, vīru koris “Gaudeamus”, ansamblis “Schola Cantorum Riga” un citi.

Latvijā mūziķis un komponists dzīvoja vairāk nekā desmit gadus.

LA.lv