Mūzika

Mūžībā aizgājis mūziķis un komponists Niks Gothams0

foto – Leta

Aizvadītajās brīvdienās mūžībā pēc slimības aizgājis mūziķis un komponists Niks Gothams. Mūziķis mūžībā aizgājis 53 gadu vecumā Kanādā.

Gothams dzimis 1959. gada 27. septembrī Anglijā, bet četru gadu vecumā viņš kopā ar ģimeni emigrēja uz Kanādu. Viņa pirmais instruments bija ģitāra, ko nomainīja skotu dūdas, kas spēlētas militārā ansamblī. Tām sekoja klarnete, taču vidusskolas mūzikas nometnē orķestra diriģents nolēmis, ka noderīgāks instruments viņam būtu saksofons.

Viņš studējis Rietumu Ontārio universitātē un Toronto Jorkas universitātē, kur ieguvis plašu muzikālo izglītību. Jorkas universitātes Mūzikas fakultātē viņš studējis kompozīciju pie profesoriem Džeimsa Tenija un Deivida Mota.

Dzīvojot Kanādā, Gothams Toronto dibinājis vairākus ansambļus – džeza apvienību “Gotham City”, džeza un akadēmiskās mūzikas sajaukuma orķestri “Hemispheres” un saksofonu kvartetu “40 Fingers”, ar ko uzstājies arī Latvijā.

Latvijā Gothams ieguva atpazīstamību kā profesionāls džezmenis ar lielu pieredzi. Visvairāk viņš zināms kā saksofonists. Viņš uzstājās dažādos projektos un darbojās ne tikai kā mūziķis, bet arī kā komponists, aranžētājs un pedagogs. 2008. gadā viņš kā komponists kopā ar apvienību “Abi gali” izdeva albumu, kurā ir dzirdamas viņa paša komponētās melodijas.

Latvijā Gothama mūziku pasūtījuši un izpildījuši “Rīgas kamermūziķi”, ansamblis “Altera Veritas”, Rīgas saksofonu kvartets, Latvijas Radio koris, vīru koris “Gaudeamus”, ansamblis “Schola Cantorum Riga” un citi.

Latvijā mūziķis un komponists dzīvoja vairāk nekā desmit gadus.

LA.lv
SK
Skaties.lv
Kultūra
VIDEO: Mūziķis Igo Mežotnes pagastā veido neparastu mūzikas un mākslas centru
2 dienas
AB
Anita Bormane
Kultūra
Dārziņskola sāk svinēt
3 dienas
LA
LA.LV
Kultūra
FOTO: Pirms kino mūzikai veltītās koncerttūres krāšņā fotosesijā satiekas Andrejs Osokins un māsas Balanas
3 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

SK
Skaties.lv
Latvijā
Kas liecina par krāpšanos ar slimības lapām? Ko vēlas ministre un darba devēji 2
13 stundas
LE
LETA
Dabā
Latviju šķērsos aukstā atmosfēras fronte: prognoze svētdienai
18 stundas
LA
LA.LV
Sports
VIDEO: Rīgas “Dinamo” viesos joprojām bez uzvarām – zaudējums Maskavas klubam bez Indraša
12 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Izrāda kādā Rīgas dārzā uzietos “dārgumus”
13 stundas
SK
Skaties.lv
Ekonomika
Daugavpils pusē izsolē nopērk īpašumu un pamatīgi “iekrīt” 2
13 stundas