×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
18. februāris, 2014
Drukāt

Mūžībā aizgājusi bērnu pasaku grāmatu autore un ilustratore Margarita Stāraste (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Mākslinieces un rakstnieces Margaritas Stārastes 97.dzimšanas dienai veltītā fotogrāfiju izstāde "Margarita Stāraste zīmē".

Mūžībā aizgājusi bērnu pasaku grāmatu autore un ilustratore Margarita Stāraste, kura februāra sākumā nosvinēja savu 100 gadu jubileju, aģentūrai LETA apstiprināja izdevniecības “Zvaigzne ABC” valdes priekšsēdētāja Vija Kilbloka.

Stāraste mirusi šorīt plkst.8.30. Rakstniece vēlējusies, lai viņas pēdējā atdusas vieta būtu Pirmo Meža kapu mākslinieku kapu kalniņā, un pašlaik tiek kārtotas nepieciešamās formalitātes, lai to īstenotu, stāstīja Kilbloka.

Nozīmīga vieta latviešu bērnu literatūrā ir autores radītajiem pasaku tēliem – Zīļukam, piparkūku vīriņam Kraukšķītim “Ziemas pasakā” – un zinātkārajām meitenēm – Tincei Stārastes darbā “Tince grib mācīties” un Ieviņai Zentas Ērgles darbā “Ieviņa Āfrikā”.

Kopumā māksliniece ir ilustrējusi aptuveni 100 gan pašas, gan citu autoru sarakstītas grāmatas – pasakas, tēlojumus, dzejoļus, kā arī tautasdziesmas. Viņas darbi tiek publicēti kopš 1942.gada. Pēc vairāku gadu prombūtnes Nīderlandē māksliniece bija atgriezusies uz dzīvi Latvijā.

1982.gadā Stāraste saņēmusi literāro balvu “Pastariņa prēmija”, savukārt 1999.gadā viņas devums bērnu daiļliteratūrā un nopelni valsts labā novērtēti ar Triju Zvaigžņu ordeni.

Lasītāju mīlētākās Margaritas Stārastes grāmatas

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Lai gaišs mūžības ceļš! Mani bērni un mazbērni uzauga ar viņas mīļajām grāmatām. Gaišums, optimisms, dabas mīlestība pavadīja lielo mākslinieci dzīves ceļos. Līdzjūtība piederīgajiem! Jaukas atmiņas lai paliek lasītāju sirdīs!

Draugiem Facebook Twitter Google+