Sports
Ziemas sports

Mūžībā devies izcilais bobsleja kamanu konstruktors Miezis0

Foto: Pexels.com

Latvijas renes sporta pasauli pāršalkusi sēru vēsts, jo mūžībā devies izcilais bobsleja kamanu konstruktors Arvīds Miezis, vēstīja Latvijas Bobsleja un skeletona federācija (LBSF).

Augusta nogalē savā 84.dzīves gadā mūžībā devies viens no visu laiku izcilākajiem latviešu bobsleja kamanu konstruktoriem Miezis. Viņš iesaistījās bobsleja kamanu būvēšanā un dizainēšanā jau 1983.gadā un darbojās šajā jomā līdz pat 2014.gadam.

Ar Mieža konstruētājām četrinieku kamanām Jāņa Ķipura komanda ieguva bronzas medaļas Kalgari ziemas olimpiskajās spēlēs. Mieža četrinieka bobā Eiropas čempiona titulu ieguvis Sandis Prūsis, divniekos savulaik pirmā medaļa pasaules čempionātu mērogā Zintim Ekmanim, bet sestā vieta Jāņa Miņina divniekam Turīnas ziemas olimpiskajās spēlēs.

“Arvīds ir Latvijas bobsleja leģenda ar lielo burtu,” savulaik aprakstam par Miezi “Talsu Vēstīs” konstruktoru raksturojis tagadējais izlases galvenais treneris Sandis Prūsis.

Miezis (dzimis 1935.gada 25.augustā – miris 2019.gada 21.augustā) pasaulē nācis Baškīrijā, netālu no Ufas, kur agrāk atradās latviešu kolonija. Viņa vectēvs uz Baškīriju aizbrauca 19.gadsimta beigās. Vēlāk atgriezies Latvijā, kamanu konstruktors strādāja Rīgas autobusu fabrikas (RAF) autorūpnīcā par inženieri izgatavotāju un tieši viņš izstrādāja labi pazīstamā RAF mikroautobusa dizainu.

1983.gadā Latvijas bobsleja aizsācējs Rolands Upatnieks uzaicināja Miezi uz bobsleju, lai piedalītos bobsleja kamanu izstrādāšanā un šim darbam Miezis nodevās vairāk nekā 30 gadus. Bobsleja kamanas konstruējis gan Polimēru un mehānikas institūtā, gan Laucienes darbnīcā, vēlāk pārcēlies uz dzīvi Talsos.

Atvadīšanās no Arvīda Mieža notiks pirmdien 26.augustā plkst.12 Talsu Liepu kapličā.

LA.lv
IS
Ilmārs Stūriška
Sports
Ilmārs Stūriška: Kad futbola izlases pazemojumi vairs nav izturami
8 stundas
LE
LETA
Sports
BMX Eiropas čempionāts Latvijas tautsaimniecībā ienesis 815 tūkstošus eiro
10 stundas
LA
LA.LV
Sports
Latvijas pāris uzreiz aiz pusfināla Eiropas čempionātā standartdejās
12 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

OZ
Olafs Zvejnieks
Latvijā
“Naudas trūkums budžetā – tā ir standarta situācija.” Saruna ar finanšu ministru 1
4 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO: “TTT Rīga” Eirolīgas sezonu sāk ar neveiksmi
2 stundas
SK
Skaties.lv
Ekonomika
Pēc incidentiem Šveicē pārbauda arī “airBaltic” izmantoto “Airbus A220” dzinējus
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Trešdien daudzviet Latvijā pārspēts siltuma rekords 1
5 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: Gāja tumsā bez atstarotāja – uz šosejas pie Grobiņas nāvējoši notriekts gājējs
1 stunda