×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
10. marts, 2016
Drukāt

Mūzikas ierakstu gada balvai – 20. gadskārta (1)

Foto - Dace BlūmaFoto - Dace Blūma

15. martā uz Latvijas Nacionālās operas skatuves jau 20. gadu pēc kārtas tiks pasniegtas Mūzikas ierakstu gada balvas “Zelta mikrofons” statuetes veiksmīgākajiem mūzikas ierakstiem, dziesmām vai klipiem. Šogad apbalvojumus piešķirs divdesmit kategorijās.

 

Šogad vērtēšanai kopumā tika iesniegti vairāk ierakstu nekā pērn – 114 albumi, 61 dziesma, 57 videoklipi, 31 debitante un 8 koncertieraksti video formātā. Lielākā konkurence šogad bijusi kategorijā “Labākā dziesma”, “Labākais videoklips” un “Labākā debija”. Savukārt albumu konkurencē sīvākā cīņa par iekļūšanu pieciniekā bijusi “Tautas un pasaules mūzikas albuma” un “Popa albuma” kategorijās, no kurām katrā nominācijā uz balvu pretendēja pat 16 albumi.

Mūzikas gada balva šogad ierakstu vērtēšanā piedāvā vairākus jaunumus. Balvas organizētājiem ir izdevies izveidot atsevišķu dziesminieku nomināciju, kurās labāko pieciniekā šogad iekļuvuši Kārlis Kazāks, “Ornaments”, Liene Dravniece, Alise Joste un Dinārs Gulbis.

Atjaunota balva par gada albumu, kurā žūrijas komisijas locekļi izvirzījuši piecus albumus no visiem iesniegtajiem. Šīs kategorijas pārsteigums – starp grandiem “Skyforger”, “Prāta vētra” un “The Sound Poets” pamanījušies iespraukties arī debitanti – neofolka grupa “Zāle” un alternatīvās mūzikas grupa “Sigma”. Vēl viens šī gada jaunums – izveidota bērnu žūrija, kas kopā ar profesionālo žūriju noteiks labāko albumu bērniem.

“Žūrijai katru gadu kļūst arvien grūtāk salikt pieteiktos darbus nominācijās, žanros un stilos, jo viss savstarpēji pārklājas. Tomēr domāju, ka tas ir labi, jo pirmajā vietā vienmēr ir mūzika,” izziņojot balvas pretendentus, sacīja “Zelta mikrofona” žūrijas priekšsēdētājs Aivars Hermanis.

Šī gada nomināciju līderi ir grupa “Prāta Vētra” – grupas mūzikas ieraksti nominēti septiņās kategorijās, aiz līderiem (sešas kategorijas) seko spilgtā dziedātāja un šī gada debitante Aminata. Savukārt pagājušā gada “Zelta mikrofona” saņemto balvu līderis Dons šogad nominēts piecās kategorijās.

Tikmēr uz gada visvairāk klausītā radiohita godu šogad pretendē piecas dziesmas – Dona “Pašā ielas galā” un “Dieviņš”, “The Sound Poets” un dziesma “Skats no augšas”, “Prāta vētra” un dziesma “Ziemu apēst”, kā arī jaunākās paaudzes publikas mīluļi “Musiqq” un viņu “Kad ar pietiekami nepietiek”.

Arī šogad tradicionāli tiks pasniegta balva par mūža ieguldījumu.  Lēmums par 2015. gada balvas piešķiršanu Latvijas rokenrola leģendai Pitam Andersonam tika pieņemts jau oktobrī, bet diemžēl rokenrola karaļa dzīves gājums pēc smagas slimības noslēdzās 20. janvārī, nesagaidot Latvijas mūzikas ierakstu gada balvas ceremoniju, tāpēc balva tiks pasniegta Pita Andersona ģimenei.

Krāšņo, režisores Ditas Torsteres veidoto ceremoniju Latvijas Nacionālajā operā, kā ierasts, vadīs Andris Freidenfelds. To apmeklēs nominētie, “Zelta mikrofona” žūrijas pārstāvji un atbalstītāji. Muzikālajā programmā solīti daudzi pirmatskaņojumi un visdažādāko žanru mūzika – uz skatuves priekšnesumus sniegs gan nominētie, gan balvu ieguvēji, gan arī viesi.

Viens no ceremonijas pārsteigumiem būs scenogrāfa Kristapa Skultes veidots neparasts skatuves risinājums. “Tas būs jauns izaicinājums gan mums, gan vakara dalībniekiem,” saka Latvijas skaņu producentu, izdevēju un izplatītāju apvienības (LaMPA) valdes priekšsēdētāja, “Zelta mikrofona” producente Elita Mīlgrāve. Viņa uzsver: “Ik gadu gribas pārspēt iepriekšējo – lai skatītājiem būtu interesanti un lai mūziķi, producenti, žūrija, sponsori – visi būtu apmierināti un justos kā savos svētkos!”

 

Varbūt noder!!

“Zelta mikrofona” svinīgās ceremonijas pārraides: 15. III 21.10 LNT; 19.10 tiešraidē “Kanālā 2”, kā arī portālos “TVPlay” un “Skaties.lv”

Pilns nomināciju saraksts šeit: www.gadabalva.lv

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. 20 gadu ikgada balva.

Draugiem Facebook Twitter Google+