×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
23. septembris, 2014
Drukāt

Mūzikls “Karalis Lauva” kļuvis par kases ieņēmumu rekordistu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Mūzikls “The Lion King” (“Karalis lauva”) visā pasaulē iekasējis vairāk nekā 6,2 miljardus ASV dolāru (4,9 miljardus eiro), kases ieņēmumu ziņā pārspējot jebkuru citu produkciju visās izklaides industrijas jomās, pirmdien paziņoja kinostudijas “Walt Disney Co” pārstāvis.

Brodvejas mūzikls, kuru izrāda jau kopš 1997. gada ne tikai Holivudā, bet arī visā pasaulē, ir pārspējis tāda paša nosaukuma animācijas filmas kases ieņēmumus, kas ir gandrīz viens miljards ASV dolāru (790 miljoni eiro).

“Tie ir lielākie kases ieņēmumi vēsturē. Šī summa – 6,2 miljardi ASV dolāru – ir iekasēti tikai par mūziklu vien,” izteicās uzņēmuma pārstāvis.

Mūzikls ir veidots pēc 1994.gadā iznākušās amerikāņu animācijas filmas motīviem un seko līdzi karaliskā lauvēna Simbas piedzīvojumiem. Ļaunais tēvocis ir padzinis viņu no bara, un Simbam ar savu džungļu draugu palīdzību nākas pārvarēt dažādus šķēršļus, lai atgūtu Āfrikas savvaļas karaļa titulu.

Mūzikla režisore ir Džūlija Teimore, mūziku komponējis Eltons Džons, bet tekstus sacerējis Tims Raiss.

Mūzikls “Karalis lauva” ir iekasējis vairāk naudas nekā kases grāvējs “Titanic” (“Titāniks”) vai jebkura no “Harry Potter” (“Harijs Poters”) un “Star Wars” (“Zvaigžņu kari”) filmām. Kinolente ar vislielākajiem kases ieņēmumiem ir “Avatar” (“Avatars”) – 2,8 miljardi ASV dolāru (2,2 miljardi eiro).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+