×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
21. augusts, 2013
Drukāt

NA aicina pārtraukt ārzemniekiem tirgot uzturēšanās atļaujas

LETALETA

Nacionālā apvienība (NA) aicina koalīcijas partnerus pārtraukt tirgot ārzemniekiem uzturēšanās atļaujas un neļaut viņiem iegādāties nekustamos īpašumus Latvijā, informēja NA pārstāvji.

 

NA uzskata, ka piešķirto uzturēšanās atļauju un ārzemniekiem izpārdoto īpašumu skaits šobrīd sasniedzis dramatiskus apmērus.

“Ja okupācijas laikā Latvijas kolonizāciju organizēja svešas varas ielikteņi, tad šodien imigrāciju pieļauj neatkarīgas Latvijas parlaments. Aizvien jauni īpašumu tīkotāji no Krievijas, Ķīnas un citām valstīm turpina okupācijas laikā iesākto – latviskas Latvijas nomākšanu ar svešām valodām un kultūrām,” pauda partijas pārstāvji.

NA skaidro, ka kopš 2010.gada Latvijā uzturēšanās atļauju dzīvošanai Latvijā var iegūt ikviens ārvalstnieks, ja vien iegādājas nekustamo īpašumu 100 tūkstošu latu vērtībā Rīgas plānošanas reģionā vai lielajās pilsētās, kā arī 50 tūkstošu vērtībā ikvienā citā Latvijas vietā.

NA sagaida, ka gan “Vienotības”, gan Reformu partija, gan “Zaļo un Zemnieku savienība” viņus atbalstīs.

“Esam gatavi diskutēt par izmaiņu termiņu un īstenošanas kārtību, bet esošās sistēmas saglabāšanu uzskatām par neapspriežamu. Uzturēšanās atļauju tirdzniecības pārtraukšanu NA uzskata par būtisku prioritāti, kas jāpaveic esošajai valdībai, tāpēc aicinām finanšu ministru budžeta sastādīšanas gaitā pie ieņēmumu daļas nerēķināt no uzturēšanās atļauju tirdzniecības iegūtos līdzekļus,” aicina NA.

Jau ziņots, ka valdība otrdien atbalstīja ar uzturēšanas atļaujām saistīto dokumentu maksas palielināšanu, tomēr NA jau ilgstoši ir noskaņota pret uzturēšanās atļauju piešķiršanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+