×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
13. septembris, 2013
Drukāt

NA mēģinās vēl vairāk ierobežot ārvalstnieku iespējas pirkt Latvijas zemi

LETALETA

Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” (NA VL!-TB/LNNK) vēlas esošos ierobežojumus ārzemniekiem zemes iegādē Latvijā saglabāt vēl vairākus gadus un sola virzīt jaunus ierobežojumus, lai vēl vairāk bremzētu zemes nonākšanu svešzemnieku rokās, portālu “LA.lv” informēja NA.

 

NA atzīmē, ka 2014. gada 1. maijā beigsies pārejas posms, kas kaut daļēji ierobežoja Latvijas lauksaimniecības un meža zemju nonākšanu ārvalstnieku rokās. Ja lauksaimniecības zemes tirgu liberalizēs, Latvijas lauksaimnieki nonāks nevienlīdzīgā konkurencē ar citiem Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu pilsoņiem.

Tāpēc NA piedāvā grozījumus, kas paredz ierobežot lauksaimniecības zemju tirgus liberalizāciju vismaz līdz 2020. gada 1. maijam, kad tiešo lauksaimniecības platību maksājumu apjoms starp ES dalībvalstīm būs izlīdzinājies. NA uzskata, ka Latvijas valdībai ar Eiropas Komisiju ir jāvienojas par esošo ierobežojumu saglabāšanu līdz 2020. gadam.

Vienlaikus NA sola virzīt grozījumus, kas būtiski apgrūtinās ārvalstniekiem iegūt zemi īpašumā un palīdzēs saglabāt zemi Latvijas iedzīvotāju īpašumā. Piemēram, likumā “Par zemes privatizāciju lauku apvidos” tiks piedāvāts noteikt, ka lauksaimniecības un meža zemi īpašumā var iegūt tikai personas, kas vismaz gadu ir reģistrējušās kā nodokļu maksātājs Latvijas un sagatavo iesniegumu par zemes turpmāko izmantošanu, tāpat arī mutiski pamato to novada domei valsts valodā.

“Zeme ir mūsu nacionālā bagātība, kura ir jāsaglabā Latvijas iedzīvotāju īpašumā. Šobrīd, veicot zemes tirgus liberalizāciju, ir pamats uzskatīt, ka zeme nonāks ārvalstnieku īpašumā, jo Latvijas zemnieki nevienlīdzīgās ES lauksaimniecības politikas dēļ tiks pakļauti nevienlīdzīgai konkurencei. Priekšlaicīga zemes tirgus liberalizācija, kura radīs nevienlīdzīgu konkurenci, nonāk pretrunā Satversmes 105. pantam un neatbilst vienai no Eiropas Savienības pamatvērtībām – vienlīdzībai,” norāda NA Saeimas deputāts Jānis Dombrava.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+