Latvijā
Politika

NA neatbalstīs Patvēruma likuma grozījumus par pabalstiem 16


Foto – LETA
Foto – LETA
Bēgļi Iekšlietu ministrijas Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā “Mucenieki” 2016.gada septembrī.

Nacionālā apvienība (NA) neatbalstīs Patvēruma likuma grozījumus, kas skar pabalstu izmaksu strādājošiem bēgļiem.

NA paziņojusi, ka atbalstīs Iekšlietu ministrijas virzītos grozījumus, ja tiks nodrošinātas vienādas tiesības pabalstu saņemšanā kā iebraucējiem, tā Latvijas iedzīvotājiem: atsākot strādāt, tiek saglabāta iespēja saņemt pabalstus. Ja nav iespējas nodrošināt visiem vienādus nosacījumus, NA rosina saglabāt šobrīd spēkā esošo likuma regulējumu.

Likumprojekts paredz grozīt pabalstu izmaksas kārtību bēgļiem un personām, kurām piešķirts alternatīvais statuss. Tas tiek virzīts

Līdz šim spēkā esošā Patvēruma likuma 53. panta pirmā daļa paredzēja, ka bēglim un personai, kurai piešķirts alternatīvais statuss, izmaksā pabalstu, kas sedz uzturēšanās izmaksas, ja personai nav cita iztikas avota. Tāds pats ierobežojums attiecībā uz virkni pabalstu saņemšanu ir spēkā arī Latvijas iedzīvotājiem, norāda apvienība. Savukārt grozījumi paredz izmaksāt pabalstu arī tad, ja bēglis un persona, kurai piešķirts alternatīvais statuss, strādā – tātad saņem regulārus ienākumus.

Nacionālā apvienība uzskata, ka Iekšlietu ministrijai būtu jāsniedz pamatojums regulējuma atšķirībai, jo tradicionāli Latvijā pabalsts netiek maksāts personai, kura pati nodrošina sev iztikas līdzekļus – sāk strādāt.

“Iekšlietu ministrija piedāvā bēgļu pabalstus saglabāt arī strādājošiem bēgļiem. Pārējiem Latvijas iedzīvotājiem šāda iespēja ir liegta. Nacionālā apvienība uzstās uz to, ka Latvijas iedzīvotājiem jābūt vismaz tādām pašām tiesībām kā iebraucējiem. Pretējā gadījumā no šādas ieceres ir jāatsakās,” komentē Raivis Dzintars.

Par projektu plānots lemts otrdien valdības sēdē. Jau ziņots, ka šādu risinājumu Iekšlietu ministrija piedāvā problēmai, kas saistīts ar pirmo iemaksu dzīvesvietas īrei.

LA.lv