×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
6. februāris, 2015
Drukāt

Māris Antonevičs: Avīze izplūst žēlabās par Ukrainā karojoša algotņa bēdīgo likteni – esot vainīga Latvijas valsts (27)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Pretēji padomjlaiku dzejolītim, kurā darbaļaudis izsaka lielu pateicību partijai (Komunistiskajai, protams) par to, ka pagājusi ziema un pienācis pavasaris, mūsdienās par ierastu lietu kļuvusi valsts vainošana dažādās nebūšanās. Arī tādās, kur lielākā daļa atbildības būtu jāuzņemas pašam vainotājam. Nesen interneta vietnē “Twitter” vairāki asprāši sacentās, kurš izdomās absurdāko iemeslu, par ko vainot valsti. Piemēram: “Atkal gulta nav saklāta? Vaino valsti!” Vai arī: “Sastrīdējies ar sievu? Vaino valsti!”, “Gāž kā no spaiņa, bet lietussargs mājās? Vaino valsti!”

Bet jokus pie malas. Janvārī interneta medijos parādījās ziņa par kādu bojāgājušo Doņeckas “tautas republikas” teroristu algotni no Latvijas. Netika slēpts arī vārds un uzvārds – kāds Radions Kušnirs. Par šo cilvēku internetā atrodama diezgan skopa informācija, bet kaut kas tomēr ir. Pāris bildes, kur viņš sporta zālē demonstrē savu miesu, acīmredzot īsti nespēdams atrast tai izmantojumu. Vienā foto viņš jau ir ķiverē un ar ieroci rokās. Vēl ir kāds dzejolis, ko viņam veltījusi kāda “krievu pasaules” ideju pārņemta dzejniece. Tas arī viss. Vairāk par R. Kušniru noskaidrojusi avīzes “Vesti segodņa” redakcija, kas no tā sataisījusi Dikensa “Olivera Tvista” stila bēdu stāstu par nabadzīgu sētnieces dēlu, kurš tēvu nav redzējis, bet pēc mātes saslimšanas kopā ar brāļiem nokļuvis bērnunamā. Pēc pilngadības sasniegšanas gan saņēmis no pašvaldības mitekli sociālajā namā, taču nav varējis atrast ilgstošu darbu. Iespēja nopelnīt tad laikam bijis iemesls, lai dotos uz Ukrainu piedalīties karadarbībā, jo nekādi ideoloģiski apsvērumi no šā stāsta neizriet. “Vesti” žurnālists gan izvēlējies citu pamatojumu, uz ko norāda raksta nosaukums: “Valstij viņš izrādījās nevajadzīgs!” Brauci uz svešu zemi slepkavot cilvēkus, bet tevi nošāva? Vaino valsti!

Problēma tomēr ir ne tikai žurnālista interpretācijā, jo, lai gan R. Kušnirs par teroristu, visticamāk, nekļuva piespiedu kārtā, tomēr bija kādi, kas viņu atrada, pierunāja un noorganizēja nokļūšanu Austrumukrainā. Lūk, par to gan Latvijas valstij un tās specdienestiem ir tiešākā atbildība. Nojausmas, no kurienes vējš pūš, var rasties, piemēram, papētot viņa draugu un paziņu loku tādās interneta saziņas vietnēs kā “Vkontakte” un “Facebook” – vairākas tur atrodamās personas Drošības policija droši varētu dēvēt par saviem “klientiem”. Jautājums tikai, vai ir izdarīts viss, lai šādi potenciālie kaujinieki nenonāktu Dobasā, bet cietuma kamerā kopā ar vervētājiem.

Tagad par Latvijas interneta portālu “zvaigzni” kļuvis Beness Aijo, kurš izlielījies, cik viegli, bez mazākajiem traucējumiem nokļuvis Ukrainā. Un tas par spīti tam, ka Latvijā puisis apsūdzēts par publisku aicinājumu vardarbīgi gāzt valsts varu un tiesa viņam bija liegusi pamest valsti. Kā izrādījās, tā nav problēma.

Tiesa, no drošības iestāžu puses tas var būt arī nežēlīgs aprēķins. Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (Nacionālā apvienība) 18. novembra uzrunā sacīja: “Ukraiņi aizstāv arī mūsu neatkarību, un Latvijas pienākums ir viņus atbalstīt.” Tas, protams, bija domāts ģeopolitiskās kategorijās, taču var izmantot arī primitīvāku pieeju – lai jau tie šaubīgie “krievu pasaules” aizstāvji no Latvijas brauc uz Ukrainu un tur arī paliek. Ukraiņi par viņiem pienācīgi “parūpēsies”, bet mēs izteiksim morālu un politisku atbalstu, kā arī milzīgu pateicību par to, ka viņi cīnās ne tikai savā, bet arī mūsu vietā.

Pievienot komentāru

Komentāri (27)

 1. Kas Radijonu nav pazinis nevar par vinu spries.
  To ka vins ir bijis pa pusei Ukrainis neviens nesaka tikai redz vina teroristu.
  Par to kur kaa vins ir audzis ari neviens neko nezina bet saka ka terorists. Radijons ir bijis draugs,bralis,dels bet galvenokart cilveks. Nevaig nomaitat aizgajusos cilvekus. Labak lugt vina vieta piedosanu lai taisaule vins atrastu mieru ko nav sanemis seit lai kads vins ari butu bijis.
  Raksta vina bijusais bernunama draugs

 2. Lai gan izklausaas peec loti patriotiska raksta (kas pa daudz, tas pa skaadi sajaa gadiijumaa) tomeer raksts, kas pilniibaa atbilsts manaam individuaalajaam domaam…
  It iipasi interpretaacija peedeejaa atkaapee…
  Skaisti pateikts.
  Vairaak saadus rakstus ar gudriibas piedevu 🙂

 3. tas viss štrunts!latvijā valda lohatronisms!valdība čakarē ausī tautu!viņa pakļaujas imperiālizmam,kas slepkavo zem demokrātijas aizsega!sekas būs pēc laiciņa!

  • Ja jau “pakļaujas imperiāliZmam”, tad poar rakstītāju (un viņa ideoloģiju) viss skaidrs: var sevi nosaukt par rommelu, gēringu, kaut vai par ādolfu, bet tikai ivanovs, petrovs un sidorovs “Imperialismus” vietā var uzrakstīt ” imperiāliZms”. 🙂

 4. Doņeckas zemessargs!? HI=HI=HA-HA-HE-HE !!!!!
  Maskaļu mēsls kuŗs slepkavo ukraiņus i krievus. Sitiet šo slepkavas. Tiem pienākās iznīcināšanas līdz pēdējam utubungam.
  TAS NEKAS KA ŠIS “ZEMESARGS” IR STULBS. STULBAIS VOVA SUTA UZ UKRAINU A DURAČOKS VAŅA SKRIEN KAUTIES. ..

  ZEMESSARGS ??? Slepkava.

 5. Ukrainas lielākā problēma karā ir nodevība visos varas līmeņos. Tas, cik viegli no Latvijas izslīd Donbasa “brīvības cīnītāji” arī ir diagnoze. Nē, ne jau nodevībai, bet – bezatbildībai. Nodevēji radīsies, ja patiešām būs karš.

 6. Žetons par pēdējo rindkopu…LIKE…

 7. Vesti raksta nosaukums ļoti atbilstošs. Tādi zēni tiešām nav vajadzīgi.

 8. Klauni izsludinājuši Aijo Benesa meklēšanu , jo esot pazudis, neieradās noteiktā laikā tiesā.Pats Aijo paziņojis savu atrašanās vietu , pozē ar lielgabala lādiņu rokās ,kas domāts ,,ukropčikiem,, Latvijā.
  Aijo meklēšana turpinās,īsts cirks!

 9. Varbūt daudziem tas liksies šobrīd neticami,bet šī kritušā varoņa vārdā ,tiks iespējams nodēvētas ielas pilsētās un uzcelti pieminekļi,kur bērni nesīs ziedus,

 10. Kas šitais par savārstījumu??? ,,…… “krievu pasaules” aizstāvji no Latvijas brauc uz Ukrainu un tur arī paliek. Ukraiņi par viņiem pienācīgi “parūpēsies”, bet mēs izteiksim morālu un politisku atbalstu, kā arī milzīgu pateicību par to, ka viņi cīnās ne tikai savā, bet arī mūsu vietā…..”
  Pats saproti ko uzrakstīji? Krievu mafija sasolīja lielu naudu ,šis savukātrt karo putina pusē , bet tu te runa …,,viņš karo arī mūsu vietā”…? Ko muldi!
  Lielā mērogā ,valdība ir nelietīgs grupējums, apzināti iznīcina Latviju un Latvijas iedzīvotajus, UN TA TAS IR! Nvajag tēlot muļķīšus! Šis skibelējums ir oda mīziens jūrā, salīdzinot kādas nelietības un visatļautība valda korumpētā komunistiskā valdībā- šodien Latvijā!

 11. Ukraiņi aizstāv Saeimas prieksēdes un pārējo valdošo kungu neatkarību, bet Doņeckas zemessargi-visas tautas!

 12. slepkavam slepkavas nāve,būtu smieklīgi ja šo Latvijai svešo vēl transportētu uz Latviju,piesārņot Latvijas zemi ar krievu slepkavām!

 13. Varbūt, ka tā, varbūt raksts mazliet dziļāk jāpaanalizē lai izprastu līdz saknei.

 14. viss vecs,kā pasaule…kas nav ar mums,tas ir pret mums…citādāk nedrīkst

 15. Tik tiešām; lai visi šie Kušniri, Aijo etc. brauc un ņem galu, jo Latvijā, diemžēl, ar tamlīdzīgiem “krievu pasaules” cīnītājiem galā netiek un, vēl vairāk, Lindermanu tak Maizīša kungs uc kungi paši “izpestīja” no Putina cietuma, lai dabūtu sev problēmas…

 16. Minhenes drosibas konferencee piedalas lietuvas un igaunijas prezidenti,bet ne no Latvijas

 17. Kad tur viņem (algotņiem) zarnus ārā izlaidis, neraudi, to Lindermans jau zinās drīz, bet ja viņiem galvu noraus nost, neraudi, to mātēm paziņos!

Draugiem Facebook Twitter Google+