×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
4. oktobris, 2017
Drukāt

Nākamgad apgādnieki saņems mazāk (30)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Ilustratīvs attēls

Nākamgad mazo algu pelnītājiem ar diviem apgādājamajiem ienākumi “uz rokas” būs mazāki nekā mazo algu saņēmējiem bez apgādājamiem.

“Nodokļu reformas ietvaros palielinoties iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) atvieglojumiem par apgādājamiem, samazinās ar IIN apliekamā summa, tādējādi mazāks būs viņu ieguvums no paredzētās IIN likmes samazinājuma – 20% līdzšinējo 23% vietā. Tāpēc darba ņēmēji bez apgādājamiem naudas izteiksmē iegūs mazliet vairāk nekā tādas pašas algas saņēmēji ar apgādājamiem,” norāda “Swedbank” Finanšu institūta eksperte Evija Kropa.

“Savukārt strādājošajiem, kuriem šo atvieglojumu apmērs būs tik liels, ka IIN no algas netiks maksāts vispār, jārēķinās pat ar ienākumu samazinājumu valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksu (VSAOI) likmes (11% līdzšinējo 10,5% vietā) palielinājuma dēļ,” viņa papildina.

“Swedbank” eksperte atzīst, ka mazāks ieguvums paredzams tiem darba ņēmējiem, kuru atalgojums pirms nodokļu nomaksas ir no 900 līdz 1100 eiro mēnesī. Viņiem ienākumi palielināsies vien par 7 līdz 11 eiro mēnesī. Bet 500 eiro algu saņēmējiem ar diviem apgādājamiem, kā tas redzams piemēros, ienākumi samazināsies par 2,50 eiro mēnesī. Savukārt tie strādājošie, kuri saņem 500 eiro mēnesī un kuriem apgādājamo nav, iegūs papildus 22 eiro mēnesī. Līdzīgu summu iegūs arī 1900 eiro lielas algas saņēmēji. Tas esot izskaidrojams ar iedzīvotāju ienākuma nodokļa likmes samazinājumu, kas vidēji augstu ienākumu saņēmējiem naudas izteiksmē nodrošina tādu pašu ieguvumu kā zemo algu saņēmējiem.

Kaut arī IIN atvieglojuma apmērs par apgādājamo no šogad noteiktajiem 175 eiro nākamgad paaugstinās līdz 200 eiro mēnesī, tomēr, pēc viņas aplēstā, tā efekts ir neliels salīdzinājumā ar ieguvumu no IIN likmes samazinājuma. Iznākumā – jo lielāki atvieglojumi, jo mazāka ar IIN apliekamā summa, jo mazāks ieguvums no IIN likmes samazinājuma. Tāpēc arī darba ņēmēji bez apgādājamajiem naudas izteik-smē iegūs vairāk nekā tādas pašas algas saņēmēji ar apgādājamiem.

 

500_8

 

Uz_rokas_8

Pievienot komentāru

Komentāri (30)

 1. Mazas algas 500? ko teikt tiem , kuri saņem minimālo?

 2. Kamēr idioti vadīs valsti, tikmēr nekādu uzlabojumu nebūs. Kronis visam ir “ja noticis ceļu satiksmes negadījums, kas nav noticis uz ceļa un ceļa satiksmē” tad arī varēs saņemt apdrošināšanas atlīdzību pēc OCTA polises.:)):)) Un tā mums ar visu ir:))

 3. Johaidī,kas tas ir…visu laiku brēc ka budžetā pietrūkst naudas lai būtu pienācīgi pabalsti bērniem…pīkst un pīkst…Bet redziet nesen atradās 52 ļamoni priekš sporta.Paši sev algas grasās paaugstināt! Nu pipec vienkārši! Nu tāds sviests,ka tālāk nav kur! Nu vēl bērnu naudas griezīs nost!! Nu jopcik razīt…bet ja tas pilngadīgais 20 gados turpina mācīties,un dzīvot pie vecākiem..tad ko, nav vairs jābaro???? Apsmiekls ir tie visi valsts pabalsti.Un algas arī pilnīgi un galīgi neatbilst nedz primārām pārtikas cenām,nedz pimāriem rēķiniem…!!

 4. Nu un,aizbrauks vēl citi,pārējie te tikai eksistēs

 5. Kamer šī zagłu Banda netiks gāzta nekass nemainīsies

 6. A kad Latvijā kaut ko pieliks nevis atņems. Normāli strādājošiem. Nu cilvēkiem. Jo tie kas sēž tur augšā nav cilvēki.

 7. Debiloidi

 8. Cēru kā drīz tautai tas viss apniks. Tādiem stulbiem līkumiem ar ne māzak stulbo valdību vajadzes parādīt viņem kur jāiet! Kauns un Vejonim un Kučinskim , ka bērnus jau aiztiec! tfu!

 9. Teitonu bruninieks Atbildēt

  Tas viss ir Briseles plans,lai samazinatu Eiropiesu,seviski latviesu dzimstibu.Apsolita zeme jaatbrivo prieks”izredzetajiem”,jo ta ir rakstits vecas judu gramatas.Ja,neticiet,tad palasiet youtube,kas ir masoni un,kas ir iluminati un,jus visu sapratisiet.Brisele dod signalu Latvijas valdibai un ta dara,ko tai liek.

 10. Pasaulē ir bijis viens ārsts, kurs mandeles operējis caur pakaļu, Latvijas ierēdņi tādā pašā veidā sagatavo jebkuras likuma izmaiņas un dokumentus

 11. Kad mūsu valdība pieņems likumus,lai uzlabotu darba ņēmēju algas ,
  rakstām, ka trūkst 350000 tūkst.darba roku,bet kā izdzīvot ar mazām algām?

 12. Tādas muļķības var izveidot tikai Latvijas ierēdņi!
  Un NA Saeimā reizēm ar spēj tik bļaut par demogrāfijas situāciju.
  Jā vēl pieļaus iestrādāt budžetā šo muļķību…

 13. Lāsts par debiliķiem kas šo izdomāja!!!

 14. Idiotu bars!!!!

 15. Un tas viss veicinās bērnu radīšanu??? Vēl no esošajiem kāds izdomās atteikties… Kaut kas tāds ir iespējams tikai Latvijā. Anglijā no noteiktās minimālās algas vispār nenoņem ne centa,pie tam vēl var iet vīra apgādībā,jo skaitās mazas algas saņēmējs. Mums,ka tik izputināt. Es ceru ,ka valsts vīri aizrīsies no tām savām prēmijām un “mazo aldziņu”,nabadziņi badā ,ka nenomirst. Tfu,kauna nav!

 16. super nevienlīdzības mazināšana!

 17. jus apsaut tas butu par maz

  • Valdība zin, ka cilvēki negrib ukrainas scenāriju, viņi tik izdomā ko vēl no tautas var izspiest. Latvieši uz ielām neies, jo paši nav saliedēti. Ja ietu tad kaimiņi netīšām ienāktu aizstāvēt un projām protams neietu. Valdība zin ka karu neviens negrib un izmanto to

  • bet bez naudas ar nevar izaudzināt , tāpēc esam darba ņēmēji, lai gādātu par bērnu labklājību. Kas nodrošinās vecumdienas !?daudzi vecāki savus bērnus apglabā ,jo bez naudas medicīna ir neaizsniedzama, tāpat kā izglītība un viss pārējais . lielākie strīdi ģimenē ir dēļ kā- dēļ naudas , jo ja vīrs nav paēdis , tad…..

  • kāds atspaids vecumdienās – ja jau vecāki tagad savus bērnus apglabā , tieši naudas trūkuma dēļ , jo medicīna dārga , bet slimo skaits pieaug

   • Kapēc bērni slimo vairāk tāpēc ka smēķē agrā bērnībā osta visādus draņķus <kā mēs pēckara bērni izdzīvojām bez pabalstiem un ārstiem ,jo strādājām palīdzējām vecākiem un brivlaikā pelnījām skolai naudu tādēļ arī veselība turējās Valsts izskolo izlutina un tad uz ārzemēm prom ar to dieniņu kur tad ir tie pelnītāji Latvijai

    • vai piecgadnieki , arī tie kam tikai gadiņš slimo ar vēzi ir pīpējuši un narkojuši , Ritiņ nejauc gaisu, slimības nešķiro un pie mūsu pieejamās ēdienkartes un izdzīvošanas par ārstēšanos var aizmirst

Draugiem Facebook Twitter Google+