×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
23. decembris, 2014
Drukāt

Nākamgad nebūs “Dombura studijas” (30)

Foto - LETAFoto - LETA

No nākamā gada LNT ēterā vairs nebūs skatāms Jāņa Dombura diskusiju raidījums “Dombura studija”. Neoficiāli avoti vēstī, ka raidījums vairs nebūs skatāms, jo LNT mātes kompānija “Modern Times Group” (“MTG”) iecerējusi mainīt sadarbības formātu ar žurnālistu J. Domburu.

“MTG” preses sekretāre Marta Zandersone atturējās no jebkādiem komentāriem par Dombura autorraidījumu, neatklājot, vai starp abām pusēm lauzts līgums. Pats J. Domburs vakar uzsvēra, ka ir aizņemts ar pēdējā ziemas sezonas raidījuma veidošanu, tomēr kāds esot redzējis “sapni”, ka dokuments, kuru izsūtījusi telekompānija, publiski varētu parādīties šodienas laikā. Tāpēc Domburs būtu gatavs radušos situāciju izskaidrot šodien. Savulaik TV skatītāju popularitāti iemantoja Dombura raidījums “Kas notiek Latvijā?” Latvijas Televīzijā (LTV), tāpēc jautāju LTV informatīvi dokumentālo, ziņu un sporta raidījumu satura redaktorei Ritai Rudušai, vai sabiedriskajam medijam šajā situācijā nav intereses par sadarbības atjaunošanu. “Sarunas vēl nav notikušas,” teica R. Ruduša, atturoties no plašākiem komentāriem. Pašlaik LTV domājot par esošo informatīvi analītisko raidījumu satura uzlabošanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (30)

 1. Raidījuma slēgšanu uztveru kā,mūsu valstī strauji progresējošās,cenzūras pirkstu! Jā,arī man bija dažas sīkas lietas,ko raidījumā palabotu,proti,jautājumus viesiem sagatavot asākus,polemiku dinamiskāku,vadītājam piestrādāt pie mīmikas,studijas interjeru asketiskāku,bet…
  ŠĀDA FORMĀTA RAIDĪJUMS IR NEPIECIEŠAMS!
  Par “4.maija republiku”-patiess stāsts par noziegumiem un to autoriem.Vēl jābrīnas,ka filmas autorus nav piemeklējis (tfu,tfu,)J.Podnieka un I.Kozakēvičas liktenis.Raidījuma un filmas nopēlējiem jāiegaumē,ka
  OBJEKTĪVA KRITIKA IR PROGRESA VIRZĪTĀJA!
  Dombur,uz priekšu!

 2. Paldies Domburam par šo – nu ir skaidrs, ka politiķi savas kļūdas neatzīst
  Piebalgs. Latvijas primārā interese ir, ka Eiropa atgriežas pie izaugsmes, jo tādā veidā mums atgriežas arī konkurētspēja, mēs esam daudz konkurētspējīgāki.
  Domburs. Labi! Par Latvijas konkurētspēju nevaru neuzdot jautājumu jo tas Latvijā visu laiku ir jautājums, uz kā bāzes, uz industrializācijas bāzes uz eksakto zinātņu bāzes un tamlīdzīgi – visi vienmēr atcerās pirmo Latvijas Izglītības ministru. 2 citāti no 2 cilvēkiem, kurus mēs atradām, nevarētu teikt nu galīgi dzīvi nesaprot, viens bija Jānis Stradiņš vēl 90 to gadu beigās teicis – citē Stradiņa tekstu
  2 bildes uz ekrāna:
  Jānis Stradiņš 1998.g. Kļūdains bijis lēmums atļaut audzēkņiem brīvi izvēlēties mācību priekšmetus, kā rezultātā valsts ģimnāzijas beidz jaunieši ar ļoti paviršām un fragmentārām zinšānām matemātikā, fizika un bioloģijā.
  Ivars Kalviņš 2014.g. Andris Piebalgs sagrāva izglītības sistēmu, ļaujot vaļu iztikt bez ķīmijas, fizikas, bioloģijas un matemātikas apguves vidusskolā.
  Domburs. Un otrs bija Ivars Kalviņš, kuru nu galīgi nevar nosaukt par Latvijas zinātnē pēdejo cilvēku un drīzāk tomēr par pirmo… Citē arī Kalviņa rakstīto tekstu
  Piebalgs. Es nepiekristu tam. Pirmais…
  Domburs. Jo..
  Piebalgs. Izglītībā pirmais ir personīgā brīvība. Jo nevar ierobežot cilvēku ar personības attīstību un cerēt, ka tu sasniegsi robota … Tā ir padomju savienības sistēma, kurā viss ir reglamentēts, tā ir centrāla programma, centrāls mācību plāns, ir jābūt cilvēkam iespējai izvēlēties. Tad tā ir pirmā lieta.
  Otra lieta. Tikai izvēle palīdz atrast pieprasījumu. Ja tas pieprasījums ir tik izteikts pēc tā, paga, tad vecāki un bērni būtu ņēmuši privātskolotājus lai ar matemātikas, fizikas un ķīmijas zināšanām sasniegtu šos labos darbus.
  Domburs. Man izklausās, ka liberālis Piebalgs tagad runā nevis….
  Piebalgs. Nē, nē, bet ja tā tiešām ir problēma .. tad stimulējam, tad jūs saņemat vairāk naudas, jūs saņemat stipendiju…
  Domburs. Viens potenciālais Vienotības līderis šobrīd saka, ka tas, ko daudzi politiķi runā, ka vajag intensificēt eksakto priekšmetu mācīšanu vidusskolā, lai pēc tam potenciāli attīstītu augstskolās, ka tas ir pārspīlēts stāsts!?
  Piebalgs. Es teiktu, ka tas ir pārspīlēts stāsts. Jānosaka pieprasījums, ka šiem cilvēkiem būs darba vietas, tikai no turienes nāk.. . Un tad ir ekonomiskie stimuli, maksājam šiem cilvēkiem stipendijas, ja mums tiešām viņus vajag.
  Domburs. Vidusskolā jau mēs nemaksāsim neviens stipendijas.
  Piebalgs. Augstskolā.
  Domburs. Bet šeit jau ir runa par skolām.
  Piebalgs. Bet pēc tam orientācija. Ar varu, ar varu nevar iedzīt priekšmetu, ja tev nav motivācijas. Motivācija ir 2 gadījumos- tev ir interese par to vai, otrs, ja tu redzi, ja tu apgūsi šo priekšmetu, tev ir priekšrocības darba tirgū. Ja tev nav neviena no šīm motivācijām, tad tas, kas tālāk darīts ir laika izniekošana gan skolotājam, kurš iegulda tevī gan laiku, gan naudu un viņam par to maksā, gan arī skolniekam. Viņam ir jāredz motivācija. Motivācijas ir tikai divas.
  Domburs. Labi, paralēli šim jautājumam, atpakaļ pie tā lielā jautājuma – Latvijas konkurētspēja zināšanu ekonomika, pievienotās vērtības produkti, darbavietas, lai cilvēki nebrauc projām un nesaņem smieklīgi mazas algas un nav priecīgi valsts svētkos un citās dienās. Kas ir Latvijas konkurētspējas Jūsuprt, ceļi?
  Piebalgs. Man liekas tomēr, ka Latvijas konkurētspēja ir saistīta ar zināšanām un izglītību. Un tas ko es teiktu, tas ir.. tā ir digitalizācija. Gan tiem, kas ir darba tirgū, gan tiem, kas ir skolās. Darba vietas mainās lielā mērā saistībā ar kompjūtertehnikas attīstību. Tā ir viena no lietām, kas, man šķiet, Latvijā būtu jāstimulē. Es domāju, arī jaunajā programmā ir pietiekami daudz naudas ieguldīšanai zinātnē, un augstākajā izglītībā. Tā problēma ir, kad, ja tik dārgas iekārtas tiek iepirktas, viņas būtu arī jāizmanto. Jāparedz arī nauda attiecīgi, ka varēs viņas arī darbināt, viņas varēs atjaunot un izmantot un nomainīt pret jaunām. Tā vai tā, valstij virziens ir intensīva, kvalitatīva izglītība un uz tās bāzes pakalpojumu tirgus.

 3. Tas ir pareizs gājiens . Domburs ir sevi izsmēlis. Raidījumi bija apnicīgi un neinteresanti .

  • Tiem, kas pieraduši domāt un analizēt, Dombura raidījumi bija interesanti un nepieciešami. Paldies Domburam, ka neļāva pazemot skatītājus, liekot viņiem klausīties skaistus tekstus, kuriem nav konkrēta seguma. Tādus esam klausijušies visu mūžu.

 4. Sis raidiijums vairs nebija taads kaa pirmais vina raidiiujums,kuru skatiijos ar lielu interesi.Nepatika vina tagadeejaa uzvesanaas,lieliigums,doma,ka ir paaraaks un gudraaks paar saviem interveejamiem.Labi vien,ka tas vairs neturpinaasies.

 5. Dombura raidījumi ir aktuāli un nepieciešami, tikai viņam jāiemācās dialogu dalībnieku tukšo riņķī apkārt runāšanu korektāk, nepazemojot viņus. Tā ir žurnalista augstaka māksla korekti apturēt padomijas ideoloģiskajā propoganā audzinātos izbijušos funkcionārus un no viņiem pārņēmušos šo mākslu jaunākās paaudzes tukšrunātājus un apstāties nevarētājus

 6. Nav Dombura studijas, nav demokrātijas. Lai dzīvo cenzūra un diktatūra letiņu gaumē!

 7. Domburs nav vecās skolas pārstāvis, kā te daži raksta. Viņš ir gandrīz vienīgais, kas aptur skaistu vārdu plūdus, vispārzināmu patiesību sludināšanu, kam bieži ar realitāti nav nekāda sakara. Viņš uzdod konkrētus jautājumus un prasa konkrētas atbildes no cilvēkiem, kas ir šo skaisto vārdu iemiesotāji dzīvē. Diemžēl lielākā daļa no viņiem par deklarēšanu tālāk netiek. Ne viņiem skaidrs, ko paši tuvākā laikā paveiks, ne arī tas, kā to var izdarīt. Tad kādēļ viņi ir šajās vietās?

 8. Jāpiekrīt Jura komentāram, jo Dombura – viszinoša orākula, kas var jebkurā brīdī ar atklātu ironiju pārtraukt jebkuru runātāju, nav pieņemama. Kādēļ uzdodi jautājumus, ja neļauj atbildēt. Kādēļ savākt cilvēkus un tiem jautāt, ja pieņem tikai tās atbildes, kas sakrīt ar paša Dombura domām. Un Latvija nozākāšanā Domburs ir pirmajās rindās. Konsekventi – neviena laba vārda par Latviju un tās cilvēkiem. Vai tā ir sacenšanās ar Lato. Ir taču arī labi cilvēki un labi darbi.

 9. Atpalicis raidījums un žurnālists. Atbildēt

  Jāaug un jāaug arī līdzi laikam. Raidījums ar Piebalgu bija katastrofa-kā Holande pret Latviju futbolā. Tāpat old school varēja labi redzēt raidījumā ar diplomātiem. Domburs ir grāvējs, bet pašreiz pasaules politiskajā haosā jabūt tādam, kas apvieno.

 10. Nu un kas ? Raidījumi nak un iet. Kas tur sevišks?

 11. Un tomēr ir ļoti vajadzīgi analītiskie raidījumi. Arī pētnieciskā žurnālistika ir pabērna lomā. Vienīgi kaut kas parādās IR-ā. Šķiet, ka tautai vairāk interesē citu cilvēku privātās dzīves un debiāli. Nožēlojami.

 12. ka vins pateica ka varas banda IZLAUPIIJUSI 12 MILJARDYS…..

 13. Nu par eksprezi gaili pozitīvi var izteikties tikai savas tautas ienaidnieki vai garīgi slimie. Kā tad viņš tūlīt pēc bankas baltija kraha kļuva oar miljonāru, no kurienes naudiņa ceļošanai sr personīgo jahtu, utt. Tā kā to pārmest Domburam ir pat jocīgi.

 14. PALDIES žurnālistam JĀNIM DOMBURAM par raidījumu!!! Gaidīju katru pirmdienas vakaru!!! Interesanti cilvēki bija katrā no raidījumiem!!! Interesanti bija skatīties, kā dažs labs NESAPROT uzdotā jautājuma būtību un sāk ar vāvuļošanu vai KLUSĒ – PAUZĒ… Klausītājs ĻOTI BIEŽI nevar saprast, KO VISPĀR TAS CILVĒKS GRIBĒJA PATEIKT, lai gan jautājums bija TIK VIENKĀRŠS… Diemžēl Domburam ir JĀVADA raidījums TIEŠRAIDĒ un LAIKS RIT NEPIELŪDZAMI ĀTRI!!! Jūs tāpat iejauktos un koriģētu saturu, ko esat iecerējis!!! NEVIENS RAIDĪJUMS NAV BIJIS NEKVALITATĪVS, bet jautājums ir par interesējošo tēmu no klausītāju viedokļa raugoties!!! PATĪK DOMBURA KĀ ŽURNĀLISTA TIEŠĀ, RAITĀ VALODA, PĀRDOMĀTIE JAUTĀJUMI, NOTEIKTĪBA DARBĀ AR SAVIEM RAIDĪJUMA VIESIEM… Nepatika varētu būt faktā, ka viņš ATGĀDINA PAGĀTNĒ SACĪTOS VĀRDUS redzamajos video… PATIESĪBA IR RŪGTA… it īpaši puskoka lēcējiem un karjeristiem – viduvējībām ar mēles klapēšanas prasmi!!! Ir NOTEIKTI kāda mums NEREDZAMA un NEZINĀMA ETIĶETE, KAS BIJA JĀIEVĒRO JĀNIM DOMBURAM un varbūt tur visa sāls… ĻOTI CERU ŠO ZINOŠO, TAALANTĪGO, DARBĪGO, PATIESĪGUMA MEKLĒTĀJU ŽURNĀLISTU REDZĒT KĀDĀ JAUNĀ ANALĪTISKĀS ZURNĀLISTIKAS RAIDĪJUMĀ, KAS LATVIJAI IT ĪPAŠI TAGAD- EIROPAS PREZIDENTŪRAS LAIKĀ- IR NEPIECIEŠAMS VAIRĀK KĀ JEBKAD !!!

 15. Ar drosmi Domburam viss ir kārtībā. Aizmirsies tikai, ka žurnālista misija ir ne tikai atrast problēmu, bet pieaicinātos sarunas dalībniekus arī uzklausīt. ”Dombura studija” bija par garu un haotisku.

 16. Domburs ir viens no retajiem žurnālistiem, kuram vēl ir pilsoniska drosme lietas saukt īstajos vārdos. Varnešu atmaskošana ir riskanta lieta. Jo tagad tiek sludināts, ka visiem jādomā un jārunā vienādi, kā valdība un galvenā partija. Vēsture atkārtojas, jo līdzīgu laika posmu esam jau pieredzējuši

 17. Nesprotami Dombura centieni visa raidijuma laikā uzspiest savu viedokli, ka Latvijai bez Krievijas tirgiem draud iznīcība.. Latvijas valsts robežojās ar Krieviju, no tā izbēgt nevaram. Sadarboties ar Krieviju nāksies, bet sadarbībai ar šo kaimiņvalsti jānotiek pēc Ostapa Benderas metodes: “Nauda pa priekšu, krēsli pēc tam.” Šodien redzam, kā tirgojoties ar Krieviju pēc pasaulē pieņemtajām tirdzniecības normām uz “grābekļa” uzkāpusi Baltkrievija. Nesprotama visu Latvijas valdību pēc 2002.gada robežu nesakārtošana par ES naudu, jo šī nav Latvijas- Krievijas, bet ES – Krievijas ārēja robeža.

 18. Vērīgais***Latvijā Atbildēt

  JĀNIM DOMBURAM IR BRĪNIŠĶĪGI RAIDIJUMI! APDĀVINĀTS KORESPODENTS. TĀDUS VĪRU
  šakāļi vienmēr aprej.

 19. visādi var būt formāti. bet nepatīk laikam depu†ātiem žurnālists, kurs viņu lietās cērt zivtiņu labāk par pašiem.

 20. Šis raidījums izskatījās pārāk haotisks un bāls, lai to turpinātu. Domburs uzdod skaidri nenoformulētus
  jautājumus, bet sagaida konkrētas atbildes, bieži pārtraucot atbildētāju pusvārdā un to visu nereti pavada ar ironisku smīniņu. Rodas iespaids, ka viņš sevi uzskata pārāku par dialoga partneri visos jautājumos, kas ir raksturīga padomju žurnālistikas skolas iezīme. Īpaši neizdevies bija viņa dialogs ar vēstniekiem, kur viņš tēloja tādu kā orākulu. Domāju, ka tieši šīs zināmā mērā augstprātīgās attieksmes dēļ viņa studiju arī likvidēja.

 21. TAS JAU NEPĀRPROTAMI IR ,,RUDĀS LAPSAS” DROŠĪBAS DIENESTA PIRKSTS – ŠAUBU NAV…TĀ RAGANA VISU KOMANDĒ…VĒL TIKAI JĀTIEK NO MŪRNIECES VAĻĀ – NE TĀ IZTEIKUSIES PAR KRIEVIJU…TAD ATKAL TĀ BANDA BŪS ,,ZIRGĀ”…VĒLĒTĀJI, JŪS VARAT BALSOT, KĀ GRIBAT, GALVENAIS SKAITĪTĀJS PAREIZI SASKAITĪS BALSIS…

  • Pilnībā piekrītu Jura komentāram.
   Arī man šis Dombura “viszinīša” sindroms škiet nepieņemams. Raidījums “Dombura studija” ir raidījuma “Kas notiek Latvijā?” vāja atblāzma…..

   • Raidījumi ar nezinīšiem ir neinteresanti Jānis Domburs ir erudīts ar ļoti skaidru prātu apdāvināts žurnālists un tādu nav daudz – viņš ir vienīgais .

 22. nu kārtējais Latvijas izcūkātājs žurnālists būs aizvadīts pa Mamikina taku. Savā pēdējā raidījumā arī izņirdza Latvijas ārpolitiku un tās priekšstāvjus vēstniekus. Žēl, ka vēstnieki tik mazspējīgi, lai noliktu raidījuma vadītāju pie vietas, jo jautājumiem jau nebija nekādas vainas. Varu iedomāties, kā KF vēstniecībā smējās un spiegdami pliķēja sev pa ciskām, vērojot šo nomales kumēdiņu tejāteri kuram nu gals. Diez vai pat Šnore varētu uztaisīt tik Krieviju nomelnojošu filmu kā Domburs par Latviju un vēl tik nesmuki izrunāties par Latvijas eks minprezi Gaili.

  • Domburs ir viens no retajiem žurnālistiem, kurš ir gan talantīgs, gan strādīgs (par to liecina tēmu pārzināšana), tāpēc viņu neizdodas tik vienkārši apklusināt pat vislielākajam demagogam. Par vēstniekiem man bija kauns-augstprātīgi, izskatījās, ka nesaprot, kuru valsti pārstāv, jo Domburs uzdod jautājumus mūsu valsts cilvēku vietā. Diemžēl paši sagatavojuši runas tik elementārā līmenī ar citātiem kā studenti eksāmenā. Dombura raidījuma skatītājiem ābeces patiesības ir zināmas.
   Kāpēc tik maz citi žurnālisti interesējas par šī raidījuma pārtraukšanu. Valstij ir vajadzīgi tādi profesionāļi.

Draugiem Facebook Twitter Google+