Mobilā versija
+3.7°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Svētdiena, 23. oktobris, 2016
15. jūnijs, 2016
Drukāt

Nākotne ir tagad. “Latvijas Avīze” ciemojas E-Igaunijā

1. Nebija plāna B

1no4
Publicitātes fotoPublicitātes foto

“Protams, starp kaimiņvalstīm ir sava veida sacensība, taču mēs gribam attīstīties, nevis sacensties. Latvijā un Lietuvā gribu saņemt to pašu pakalpojumu, ko Igaunijā, un tas prasa ciešu sadarbību. Mēs neizvēlējāmies būt inovatīvi – mums nebija citas izvēles, plāna B. Kad esi maza valsts un pusi teritorijas klāj meži, nav naftas, dabasgāzes vai atomelektrostaciju, skaidrs, ka vienīgā iespēja bija tehnoloģiski attīstīta valsts,” izrādot “E-Estonia Showroom” jeb e-Igaunijas izstāžu telpu, sacīja tās vadītāja Anna Piperāla.

Digitālo valstu līdere

Igaunija e-lietu sakarā var lepoties ar daudziem panākumiem. Mūsu tā sauktie lēnie ziemeļu kaimiņi ir iekļuvuši to valstu pieciniekā, kurās vislabāk izmanto digitālās tehnoloģijas ikdienas dzīvē, dokumentu kārtošanā, medicīnā, valdības darbā, izglītībā un daudzās citās nozarēs. Pārējās četras valstis ir Lielbritānija, Dienvidkoreja, Jaunzēlande un Izraēla. Tomēr šis nav vienīgais skaitlis, kas Igaunijai silda sirdi. Igaunija ir OECD valstu 1. vietā pēc nodokļu konkurētspējas, Eiropas Komisijas sastādītajā Eiropas Savienības Digitālās ekonomikas un sabiedrības indeksa 1. vietā. Igaunija atrodas 2. vietā Interneta brīvības indeksā, 9. vietā Ekonomikas brīvības indeksā, 15. vietā e-pārvaldības indeksā un 16. vietā Pasaules bankas rādītājā par ērtu nodarbošanos ar uzņēmējdarbību. Lieki piebilst, ka Latvija nevienā rādītājā ziemeļu kaimiņus neapsteidz.

  1. Nebija plāna B
  2. Neredzamā e-pārvalde
  3. Deklarācija trīs minūtēs
  4. Balsošana internetā jebkurā pasaules malā

Pievienot komentāru

"Google" beidzot parāda savus jaunos "pikseļtelefonus""Google" beidzot izziņojusi ilgi gaidīto "Pixel" viedtālruņu sēriju (ražos gan "HTC"), kas aizstās kvalitatīvo un populāro "Nexus" zīmolu. "Pixel XL" būs ar 5,5 collu ekrānu, bet standarta "Pixel" būs aprīkots ar 5 collu ekrānu.
Augstāko plauktu "fēniksa" pulkstenis no "Garmin"Populārais sporta pulksteņu ražotājs "Garmin" izziņojis jaunu fitnesa viedpulksteni "Fenix Chronos", kas būs valkājams gan ikdienā, gan pie uzvalka, gan sporta zālē. 
Atkarībā no komplektācijas pulkstenis maksās mežonīgus 
900 – 1500 dolārus.
5 padomi, kā izdevīgāk pārdot autoDivi spožākie mirkļi auto īpašnieka dzīvē ir auto iegāde un tā veiksmīga pārdošana. Pēdējais no tiem parasti prasa vislielākās pūles un laiku. Ir sāpīgi zaudēt auto ieguldīto naudu, bet pārdot to gribās pēc iespējas ātrāk, lai tiktu pie jauna braucamā. Vienlaikus šajā procesā nav vietas sasteigtai pieejai, kas tikai samazina izredzes izdevīgi pārdot auto.
Draugiem Facebook Twitter Google+