×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
22. jūlijs, 2012
Drukāt

Naktī Vanšu tiltā uzrāpies iedzēris vīrietis

Foto-LETAFoto-LETA

Šonakt, 22.jūlijā, Vanšu tiltā uzrāpies iedzēris vīrietis, tomēr viss beidzies laimīgi un pēc gandrīz trīs stundu glābšanas darbiem viņu izdevies pierunāt kāpt lejā, aģentūra LETA uzzināja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD). Glābšanas operācijas laikā vairākas stundas bija slēgts Vanšu tilts.

Izsaukumu uz notikuma vietu VUGD saņēma plkst.2.55, bet vīrieti izdevās nocelt un atbildīgos dienestus atsaukt – plkst.5.45. Policija uzsākusi kriminālprocesu par nakts notikumiem uz Vanšu tilta, aģentūru LETA informēja Valsts policijas sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā inspektore Sintija Virse.

Notikuma vietā nekavējoties ieradās atbildīgie dienesti – policija, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, mediķi, bet tilta iekarotājs tikmēr pa vantīm bija uzkāpis līdz pusei. Uz notikuma vietu izsaukts arī policijas speciālās vienības “Omega” psihologs.

Lai iekļūtu tilta pilonā, glābējiem nācies uzlauzt durvis. Psihologs uzkāpis pie vīrieša, kurš jau bija nokļuvis pašā Vanšu tilta smailē, taču šoreiz dienesti darbojušies saskaņoti, iekļuvuši tilta pilonā un sākuši sarunas ar vīrieti. Vīrieti izdevies atturēt no nepārdomātas rīcības un pierunāt kāpt pie glābējiem. Vanšu tilta iekarotājs bijis iedzēris 26 gadus vecs vīrietis, kurš šādi rīkojies pēc strīda ar draudzeni. Nolaists striķis, vīrietis uzvilkts uz pilona un izglābts. Ar viņu darbu turpina policija.

Kā novēroja aģentūra LETA, glābšanas operācijas laikā policija apturēja satiksmi pa Vanšu tiltu. Tiesa, liels sastrēgums neizveidojās, jo bija maz automašīnu.

Kārtējam Vanšu tilta iekarotājam par šķērsli nekļuva ap tilta balstiem izvietotais norobežojums.

Rīgas domes Satiksmes departamenta Satiksmes vadības centrā aģentūra LETA uzzināja, ka tiltā kāpēju pamanīja policija. Bijis tumšs laiks, tāpēc uz tilta uzstādītajās Satiksmes vadības centra videokamerās pārgalvi nav izdevies pamanīt.

Glābšanas operācijas laikā notikuma vietā atslēgta elektrība un uz tilta izvietotie trolejbusa vadi atstāti bez sprieguma.

Iepriekšējais Vanšu tilta iekarojuma mēģinājums beidzās traģiski – šā gada 7.jūnijā kāds vīrietis uzkāpa pa vantīm, nolēca no tilta smailes un nositās. Policija noskaidrojusi, ka bojāgājušais ir 1992.gadā dzimis jaunietis, kuram bijušas garīgās veselības problēmas. Tas bija pirmais gadījums pēdējos gados, kad kāpšana Vanšu tilta vantīs beidzās ar letālu iznākumu.

Pēdējos desmit gados reģistrēti vismaz desmit mēģinājumi uzkāpt Vanšu tilta vantīs, liecina aģentūras LETA arhīvs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+