×
Mobilā versija
+9.8°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
4. decembris, 2012
Drukāt

Naudu nevajag izkaisīt


Foto - LETAFoto - LETA

Kādam jābūt nacionālajam pasūtījumam kino jomā? Publicējam mūsu lasītāju domas.


 

Vienmēr esmu pārmetis, tagad pārmetu un pārmetīšu mūsu politiķiem vienaldzību un bezdarbību attieksmē pret patriotisma audzināšanu, veidošanu, uzturēšanu mūsu atjaunotajā Latvijā. Jaunie ļaudis tik vienaldzīgi pamet šo zemi, jo nejūtas tai garīgi piederīgi. Mums trūkst dziesmas, dzejas, literatūras, kino vai citu mākslas darbu, kas vairotu nacionālo lepnumu par to, ka mums ir sava valsts, savs svētais mantojums. Valdības rūpes par tautu, ja kaut kur parādās, tad tik vien, lai silītē būtu kas ēdams. Bet Cilvēkam ar to nepietiek. Tādēļ atbalstu politiķus, kas atraduši naudiņu, lai filmētu “Dvēseļu puteni” un “Zīmoga nospiedumu sarkanā vaskā”. Atbalstu strīdos ar tādiem demokrātijas un atklātuma piekritējiem, kas šo naudiņu prasa izkaisīt filmētgribētāju pulkam, kuri nezina paši, ko spēj, ko grib.

Es neesmu pret konkursiem. Esmu par to, lai ļoti vajadzīgajai kinonozarei būtu vairāk naudas, lai vairāk tajā varētu ienākt jauni meistari. Bet šī nav tā reize, lai mēģinātu, vingrinātos, cerētu uz veiksmi. Te ir zināms, steidzams pasūtījums, kas jānodod pārbaudītam meistaram. Ceru, ka tie, kas atrada naudu, atradīs arī tēmām atbilstošus meistarus un ieguvēja no laba rezultāta būs visa kino nozare, tās jaunienācējus un mācekļus ieskaitot.

V. Andrejsons

 

Nesaprotu, kas Kristīnei Matīsai (kino žurnāliste, “Kino Raksti” galvenā redaktore. – Red.) par pretenzijām pret “Dvēseļu puteni”? Ja nu vienīgi viņai nepatīk arī Mels Gibsons un “Drošsirdis”. Tieši tā! Jautājums ir par to, cik miljoni filmu noskatīsies pasaulē. Es nedomāju, ka I. Parādnieks strādā “Panorāmas” auditorijai jeb “tiem, kam pāri 80”. Kāpēc “Dvēseļu putenis” nevarētu paņemt “Oskaru”? Tādai domai, ka nevar, nav vispār nekāda mākslinieciskā pamata. Administratīvais, finansiālais, varas, politikas, emocionālais, visāds sakars tam var būt, bet mākslinieciska pamata apgalvot, ka “Dvēseļu putenis” nevar saņemt “Oskaru”, nav, jo māksla ar šādu jautājumu risināšanu gluži vienkārši nenodarbojas.

Ziniet, arī Gibsona idejas nemaz tik ļoti tīkamas mūsdienu pasaulei nebija, bet izcils darbs piespiež aizvērt žaunas pat ienaidniekiem. Kāpēc jūs domājat, ka būt Latvijas patriotam ir sviestmaizes ēst? Strādāt arī vajag. “Oskarus” ņemt. Patriotisms ir vajadzīgs. Kase to parādīs. Gibsons ar patriotisku tēmu miljonus taisa. Mākslai “Dvēseļu putenis” ir labum labs izejas materiāls.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+