×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
16. maijs, 2013
Drukāt

Ne pārāk skaļi no Islandes


Publicitātes fotoPublicitātes foto

16. maijā Rīgas Kongresu namā uzstāsies islandiešu populārā džeza un fankmūzikas grupa “Mezzoforte”, kas Rīgā ieradīsies grupas trīsdesmit gadu turnejas “Islands Tour” ietvaros.


 

Grupu “Mezzoforte” septiņdesmitajos Islandē nodibināja 15 līdz 17 gadus veci jaunieši. Sākumā puiši iedziedāja slavenu fankmūzikas un džeza mākslinieku – “Earth, Wind & Fire”, “Weather Report” un citu dziesmas. Vēlāk grupas ģitārists Frīdriks Karlsons un taustiņinstrumentālists Ītors Gunarsons sāka komponēt savas dziesmas, kas attiecināmas uz fankmūzikas un jauktu (“fusion”) stilu, pakāpeniski radot unikālu skanējumu, kura galvenais elements ir melodija, kā arī neparastu ritmu – fakts, kuru, kā atzīst paši mūziķi, iespējams, izskaidro daļējā izolētība Islandes ģeogrāfiskās nošķirtības dēļ.

Grupas debijas albums iznāca 1979. gadā un būtībā kļuva par pirmo Islandes fankmūzikas albumu. Par grupas visu laiku lielāko singlu tiek uzskatīts “Garden Party” (1983), kas par spīti žanram it nemaz nelīdzinās popmūzikai un tolaik iekļuva Anglijas mūzikas topos.

Pēc piektā albuma izdošanas grupa 1984. gada laikā sniedza vairāk nekā 150 koncertu, ieskaitot lielākos mūzikas festivālus Nīderlandē un Šveicē. Pēc panākumiem Eiropā grupa drīz vien ieguva popularitāti arī ASV. Lai arī kopš grupas dibināšanas ir pagājis vairāk nekā 30 gadu, “Mezzoforte” joprojām atrodas savas atzinības virsotnē, muzicējot tikpat svaigi, radoši un aizraujoši.

Lai arī grupas nosaukums aizgūts no mūzikas dinamikas terminoloģijas (“mezzo forte” – mēreni skaļi), kritiķi atzinuši, ka drīzāk apvienībai šobrīd piestāvētu cits – “crescendo” – mūzikas dinamika, kas pamazām pieaug un pastiprinās.

Līdz šim grupa izbraukājusi vairāk nekā 40 valstis un izdevusi 14 albumus, jaunākais no tiem – “Islands”, kurā iekļautas deviņas jaunas grupas dalībnieku radītas oriģinālkompozīcijas, nāca klajā aizvadītā gada vasarā, bet tam par godu norisinās tūre Āzijā un Eiropā, tostarp – arī Latvijā. Albums, kuru paši “Mezzoforte” atzīst par, iespējams, akustiskāko ierakstu viņu karjerā.

Pašlaik grupas sastāvā stabili muzicē sešnieks – tās dibinātāji Ītors Gunarsons (taustiņinstrumenti), Gulli Briems (bungas) un Johans Asmundsons (basģitāra); ģitāru saimniecība draudzīgi tika sadalīta starp Bruno Milleru un sākotnējo ģitāristu Frīdriku Karlsonu. Pārējie grupas dalībnieki – dziedātājs Sebastians Študnickis, kas spēlē trompeti un taustiņinstrumentus, un aizrautīgais perkusionists Tomass Diani.

 

VARBŪT NODER

Vieta – Rīgas Kongresu nams.

Laiks – 6. V 19.00.

Biļetes – “Biļešu servisa” tirdzniecības vietās, HYPERLINK “http://www.bilesuserviss.lv” www.bilesuserviss.lv.

Cena: Ls 12 – 40.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+