×
Mobilā versija
+15°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
10. janvāris, 2013
Drukāt

NEDĒĻAS FILMA: Gangsteru mednieki

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Sižetā izmantojot patiesus atgadījumus un lomās pieaicinot Holivudas A klases zvaigznes, asiņainie “Gangsteru mednieki” beidzot nonākuši uz lielajiem ekrāniem.


 

žons O`Mara ir no tiem policistiem, kurus nepiekukuļot un citādi neapvārdot. Kaut arī reiz viņš sievai apsolījis, ka Losandželosā dzīve būs rožaina, patiesība ir citāda – 40. gadu beigās pilsēta pilnībā pieder nežēlīgam gangsterim, vārdā Mikijam Koenam, un nav neviena, kurš būtu gatavs stāties pretī viņa noziedzīgajai impērijai, kurai pieder gan kontrabandas bizness, gan prostitūcijas tīkls, nemaz nerunājot par azartspēlēm un alkoholu. Vārdu sakot, viss, par ko reiz bērnībā sapņoja mazs ebreju puisēns, kurš vārda tiešā nozīmē ar dūrēm izsita sev ceļu uz augstāko sabiedrību, ja vien par tādu var uzskatīt korumpētus politiķus un pērkamas meitenes, un rokaspuišus, kuri, darbiņu kārtīgi nepadarījuši, pievienojas viņa pavēļu radītajām līķu kaudzēm. Nu situācija sasniegusi kulmināciju, un, nevienam nezinot, policijas lielais šefs pie sevis izsauc Džonu O`Maru, lai viņš savāc uzticamu kompāniju un beidzot iztīra pilsētu no noziedzības, un Otro pasaules karu vēl joprojām neaizmirsušais seržants metas cīņā, kaut arī viņš labi apzinās, ka šāda drosme bez tēva var atstāt paša vēl nedzimušo mazuli.

Kā ierasts žanram, “Gangsteru medniekos” sapulcējusies kolorītu tipāžu kompānija, un notikumus nosaka divi varoņi – Šona Pena atveidotais Mikijs Koens un Džoža Brolina spēlētais Džons O`Mara, attiecīgi – sliktais gangsteris un labais policists, kuru raksturi teju akmenī cirsti un dzīves mērķi – vairāk nekā nolasāmi, ko gan nevar teikt par Raiena Goslinga Džeriju Vūtersu, Hamfrija Bogarta un Roberta Teilora ekrāna tēlu kompilāciju.

Goslinga un Emmas Stounas varoņu attiecībās pavīd arī atsauces uz Bogarta un Lorēnas Bekolas varoņiem, kamēr Šona Pena tēls dzemdināts, pateicoties visnekrietnākajiem kino vēstures gangsteriem, kurus savulaik spēlējuši Džeimss Kegnijs un Pols Muni, un Edvards Dž. Robinsons.

Kā ierasts, pēc Otrā pasaules kara veidotajās gangsterfilmās, filmas vizuālais tēls ir izcakināts līdz visniecīgākajai niansei, tāpat kā stilizētā un vietām pārmērīgā brutalitāte, kas arī bija iemesls, kāpēc šīs Rūbena Flaišera filmas pirmizrāde tika pārcelta pat par vairākiem mēnešiem, tādējādi godinot “Auroras” slaktiņā bojā gājušo piemiņu. Un, kā žanram ierasts, “Gangsteru mednieki” ir īstu veču kino – ar lēni kūpošiem cigāriem, elegantiem uzvalkiem, luksusa viesnīcām, piepīpētiem lētiem bāriem un uzvedības kodeksu, kas neizšķir nianses un varoņiem ļauj atrasties vien labā vai sliktā pusē. Pats sliktākais no viņiem Mikijs Koens Šonam Penam ir ļāvis radīt kārtējo neģēli, un maz ticams, ka viņa sniegums netiks izcelts no Amerikas Kinoakadēmijas biedru puses.

 

UZZIŅA

“Gangsteru mednieki”/”Gangster Squad”

ASV, 2012.

Režisors: Rūbens Flaišers.

Lomās: Džošs Brolins, Raiens Goslings, Emma Stouna, Šons Pens, Niks Nolte, Džovanni Ribisi, Entonijs Mekijs, Maikls Pena, Džons Polito.

No 11. janvāra “Kino Citadele”, “Cinamon” un “Multikino”.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+