Dabā
Laika ziņas

Nedēļas otrajā pusē kļūs siltāks, bet daudz līs 16

Foto EPA/LETA

Šodien Eiropas centrālo daļu sasniegušas tveicīgas gaisa masas no Vidusjūras reģiona, nesot karstumu, gaidāmi arī negaisi un vietām vētras, savukārt Latviju šī gaisa masa sasniegs ceturtdien un piektdien, bet pie mums nav gaidāma ne liela svelme, ne plaši negaisi, liecina prognozes.

Nākamās nakts otrajā pusē Latviju no dienvidiem sasniegs negaisa mākoņi, kas būs izplosījušies Čehijā un Polijā, bet pie mums valsts dienvidu daļā tie atnesīs lietu, iespējams pērkonu, bet bez stiprām vēja brāzmām. Gaisa temperatūra nākamajā naktī pazemināsies līdz +9..+14 grādiem.

Ceturtdienas priekšpusdienā debesis apmāksies visā Latvijā, gaidāms lietus, dienvidos arī pērkona negaiss, bet pēcpusdienā un vakarā debesis brīžiem skaidrosies, taču vietām veidosies stiprākas lietusgāzes un negaisi, kas vietām var atnest stipras vēja brāzmas un krusu.

Gaisa temperatūra ceturtdien sasniegs +17..+22 grādus, valsts dienvidos līdz +25..+27 grādiem.

Piektdienas naktī daudzviet turpināsies lietus un pērkona negaiss, vietām līs stipri. Nakts būs ļoti silta – temperatūra nebūs zemāka par +15..+19 grādiem.

Nedēļas nogalē gaisa temperatūra dienās lielākoties būs +17..+22 grādi, piektdien valsts austrumos vēl līdz +25 grādiem, naktīs +9..+15 grādi. Palaikam gaidāms lietus, ko daudzviet pavadīs arī pērkona negaiss.

Nedēļas otrajā pusē kopējais nokrišņu daudzums dažviet Latvijā var sasniegt 50-60 litrus uz kvadrātmetru, kas ir aptuveni visa mēneša norma.

LA.lv