Dabā
Laika ziņas

Nedēļas pirmajā pusē varam piedzīvot +30 grādus 0


Ilustratīvs
Ilustratīvs
Foto – Fotolia

Pirmdien un trešdien vietām Latvijā, galvenokārt austrumos, termometra stabiņš pakāpsies līdz +28..+30 grādiem, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC).

Daudzviet Eiropas centrālajā un dienvidu daļā šovasar valda liels karstums, tiek novēroti arī daudzi negaisi, spēcīgas lietavas, krusa, vējš un citas parādības. Šonedēļ arī Latvijā ieplūdīs siltāks gaiss un gaidāmas arī pērkona lietusgāzes, kas vietām būs stipras un kuras var pavadīt arī vēja pastiprināšanās, kā arī krusa.

Šodien Latvijā gaidāms silts, vietām pat karst laiks, bet pēcpusdienā Latviju šķērsos aukstā atmosfēras fronte, līdz ar to daudzviet, bet galvenokārt centrālajos un austrumu rajonos ir sagaidāmas pērkona lietusgāzes, atsevišķos rajonos tās būs spēcīgas un to laikā pastiprināsies arī vējš, dažviet iespējama krusa. Mierīgāka diena gaidāma valsts rietumos, kur priekšpusdienā gaidāms īslaicīgs lietus, iespējams arī neliels negaiss. Maksimālā gaisa temperatūra būs +21…+26° intervālā, bet valsts austrumu un centrālajos rajonos, pirms lietus, gaiss iesils līdz +25…+30°.

Nākamajā naktī un dienā, pastiprināsies neliels augsta spiediena atzars, tādēļ lielā daļā valsts teritorijas debesis skaidrosies, nokrišņi mitēsies nu pierims arī vējš, līdz ar to nakts stundās vietām veidosies dūmaka, migla. Gaisa temperatūra naktī būs +12…+17, bet dažviet tā būs vēl nedaudz zemāk, savukārt dienā gaiss iesils līdz +20…+26.

Otrdien, tuvojoties vakaram, debesis pakāpeniski apmāksies un naktī uz trešdienu Latviju sasniegs jauni negaisa mākoņi, kas daudzviet jau naktī nesīs spēcīgas lietusgāzes, pērkona izlādes, iespējama arī krusa. Trešdien, līdzīgi kā šodien, visticamāk ļoti silta diena, kad termometra stabiņš atkal paspēs pakāpties līdz +21…+26°, bet vietām, galvenokārt austrumos, arī līdz +28…+30° atzīmei. Dienas laikā plašos negaisus pavadīs arī jūtamāka vēja pastiprināšanās.

Nedēļas otrā pusē arī būs silta, bet vairs ne tik karsta, ļoti iespējama ir arī gubu-lietus un negaisa mākoņu veidošanās. Vadoties pēc jaunākajām prognozēm, nedēļas izskaņā laiks kļūs nedaudz vēsāks un samazināsies arī nokrišņu iespējamība.

LA.lv