×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
17. septembris, 2015
Drukāt

Neparasts opermūzikas trio – “Appassionante”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pirmoreiz Latvijā 18. septembrī kultūras namā “Berģi” un 19. septembrī Vidzemes koncertzālē Cēsīs uzstāsies trīs neparasti itāliešu soprāni – šarmantais dāmu opermūzikas trio “Appassionante”, sniedzot koncertu, kurā apvienota klasika un popmūzika.

Visiem trīs soprāniem – Stefānijai, Marai un Džordžai (dziedātāju uzvārdi netiek izpausti) – ir klasiskās mūzikas izglītībā skolotas balsis, tāpēc var teikt, ka šo mākslinieču darbā saplūst abi – gan modernais, gan tradicionālais.

Vārds “appassionante” itāliešu valodā nozīmē sajūsmu un aizrautību un, likts trio nosaukumā, nepārprotami norāda arī uz tā muzikālo raksturu. Trio izpildījumā un repertuāra izvēlē, kā arī grupas tēlā visā pilnībā izpaužas dziedātāju Vidusjūras temperaments – kā vēstīts grupas mājas lapā, tajā skan viss, kas pašām dziedošajām dāmām šķiet svarīgs un aizkustinošs, – prieks, melanholija, kaisle. Trio “Appassionante” pievilcīgās lēdijas nevairās rādīt publikai savu jutekliskumu mūzikā un, jāpiebilst, arī pašu ārienē. Viņas ir modernas, spara pilnas un seksīgas, un viņām piemīt spēja klasiskās mūzikas skaņas pārvērst aktuālos un mūsdienīgos hitos.

Trio debijas albums “Appassionante” ierakstīts 2005. gadā Berlīnē. Otrajā albumā “Salve” mūziķes sadarbojušās ar Čehijas Nacionālo simfonisko orķestri, radot spēcīgu, bet vienlaikus maigu savstarpēju mijiedarbību starp popa un klasiskās mūzikas elementiem, radot “Appassionante” jaunu tēlu. Dēvētas arī par vīru dziedoņu grupas “Il Divo” sievišķīgo versiju, dziedātājas darbojas tā sauktajā “popoperas” žanrā. Izvēloties leģendāras dziesmas, tiek veidots darbs, kas neatstās vienaldzīgu nevienu. Viņu repertuārā ir gan “Sweet Dreams”, gan “The Show Must Go On”, gan klasiskās mūzikas skaņdarbi – viens no populārākajiem viņu izpildījumā ir Džakomo Pučīni “Nessum Dorma”.

“Appassionante” panākumi ir veduši dziedātājas no viņu dzimtās pilsētas Romas plašajā pasaulē. Pasaule dziedones pamanīja, kad viņas par reklāmas sejām izraudzījās aviokompānija “Air Berlin”, viņas uzstājušās arī kopā ar Andreu Bočelli un citiem ievērojamiem popmūzikas operas žanra dziedoņiem. Dziedātājas sniedz vairāk nekā 100 koncertus gadā, uzstājas gan Dienvidāfrikā, gan Singapūrā. Trio “Appassionante” dziedošās dāmas koncertējušas Krievijā, Meksikā un Ķīnā un ir iekarojušas klausītāju sirdis it visur, kur uzstājas. Pašlaik trio turpina iet uz priekšu, lai vēl plašāka publika saklausītu viņu mūziku.

VARBŪT NODER!!

Koncerti:

18. IX 19.00 Berģu kultūras centrā (EUR 12 – 30)

19. IX 19.00 Vidzemes koncertzālē “Cēsis” (EUR 12 – 18)

Biļetes: “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+