×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
21. aprīlis, 2016
Drukāt

“Nepārmet man” – viena no vismīļākajām Ojāra Grinberga dziesmām (1)

Foto - Kinofotofonodokumentu arhīvsFoto - Kinofotofonodokumentu arhīvs

Gunārs Jākobsons, “Mikrofona” aptaujas idejas autors un vadītājs, rubrikas “Dzintara dziesmas vēsturē” autors Latvijas Radio 2

Pēc “Mikrofona” aptaujas veiksmīgās debijas 1968.gadā, nākamajā gadā autorus vairs nebija jāskubina iesniegt dziesmas. Taču, kad noslēguma koncerts bija izskanējis, nebija šaubu, ka 1969.gads mūzikā pagājis trīs cilvēku zīmē – Raimonda Paula, Alfrēda Krūkļa un Ojāra Grīnberga. Abi dziesmu autori duetā bija sarakstījuši četras populārākās Mikrofona kompozīcijas, un tās visas nodziedāja Ojārs – divas solo un divas kopā ar Margaritu Vilcāni.

No šīs plejādes “Nepārmet man” savāca vismazāk balsu un ierindojās 4.vietā, taču pašam Ojāram tā bija viena no vismīļākajām. Viņš sacīja, ka “Nepārmet man” izskanēja tik smuki, it kā to būtu izpildījis grūtus brīžus un laulības likstas kopā pārdzīvojis mīlas pāris, lai gan Ojārs ar Margarita bija tikai skatuves partneri un draugi.

Pieminot senos laikus, ļoti gribas atcerēties savu kolēģi Ivaru Birkānu, kurš šajā dziesmā spēlēja flautas solo. Kā teica pats Ojārs, klausoties šo ierakstu, viņam vēl joprojām “skrien skudriņas”.

Lai arī Ojārs pusgadsimtu ilgās skatuves dzīves laikā strādājis ar izcilākajiem komponistiem un iedziedājis aptuveni 200 dziesmas, viņš saglabājis vienkāršību un sirsnību. Pirms nepilniem četriem gadiem 19.novembrī Ojārs svinēja 70. dzimšanas dienu, un tai par godu tika izdots mūzikas disks “Leģendas. Ojārs Grīnbergs”, kurā apkopotas 26 viņa populārākās dziesmas. Starp tām, protams, ir arī “Nepārmet man”.

Dziesma ir iecienīta joprojām un to vairākkārt pārdziedājuši jaunie mākslinieki. Arī pats Ojārs kopā ar Kristapu Krievkalnu to 2007.gadā Zvejniekciemā ieskaņoja no jauna, dziedot duetā ar Madaru Celmu. “Nepārmet man” vēlāk izpildījuši arī Žoržs Siksna ar Mariju Naumovu, arī Sonora Vaice ar Daumantu Kalniņu. Lasītājiem piedāvājam noklausīties versiju Gintas Krievkalnas un Jura Vizbuļa izpildījumā
Šodien tautā iemīļotākās dziesmas turpina apkopot “Amigo Dzintara dziesmu” aptauja, kas ik mēnesi noskaidro populārākās melodijas.

Ikviens “Amigo Dzintara dziesmu” mājas lapā www.dzintaradziesmas.lv vai pa bezmaksas telefonu 807 00000 var nobalsot par sev tīkamāko dziesmu no deviņām aprīļa pretendentēm. Divas populārākās aprīļa dziesmas būs pēdējās, kuras iekļūs finālā, lai sacenstos par gada tautā iecienītākās dziesmas titulu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ja butu orginals tad visi 100% bet kopesana sanak uz visiem 59%

Draugiem Facebook Twitter Google+