×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.3°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
5. februāris, 2018
Drukāt

Nešķīstais, atkāpies! 7 noslēpumaini fakti par ļauno garu izdzīšanu (5)

1. Dieva tā Kunga spēks pār dēmoniem

1no7
Hermes-scan

Eksorcisms ir grieķu termins, kas apzīmē buršanu, nozvērināšnu un dēmona vai vienlaikus vairāku dēmonu izdzīšanu no apsēstā ķermeņa, kas var būt ne tikai cilvēks, bet arī dzīvnieks un pat nedzīvi priekšmeti. Piemēram, kādā 15. gadsimta gleznā attēloti Marija Magdalēna un Jānis Kristītājs, kurš “izdzen” indi no vīna kausa (inde lien laukā čūskas veidā…), raksta žurnāls “Mājas Viesis”.

Vissenākie zināmie eksorcismi, dēvēti par “ūdens (attiecīgi arī eļļas, sāls un tamlīdzīgi) eksorcismu”, arī bijuši vērsti uz iepriekšēju konkrētās substances attīrīšanu, lai vēlāk to varētu izmantot rituāli sakrālajiem nolūkiem. Saglabājušies daudzi seno eksorcismu teksti un rituālu apraksti. Tajos galvenokārt runa ir par spēku, kāds “Dievam tam Kungam piemīt pār dēmoniem”, jo eksorcisma akta beigās nelabajam katrā ziņā jāatstāj ķermenis.

Īpaši aktīvs šajā ziņā bijis kristietiskās māņticības, tumsonības un asiņainās izrēķināšanās pārpilnais viduslaiku periods.

 1. Dieva tā Kunga spēks pār dēmoniem
 2. Vēstules nelabajam
 3. Gan Zālamans, gan Jēzus
 4. Dzīvā saruna ar dēmoniem
 5. Līgums ar nelabo
 6. Dēmoni pašā izdzinējā
 7. Eksorcisms citās reliģijās

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Nu, pie mums sabiedrība ir izglītota. Ja maija pastāv, tad n-to valstu politiskās elitis to zin. Un zintne to pierādīs. Tad tikai jautājums, vai armija to izmantos? Vai armija izmantos maiskus ieročus, kad tos atklās un izgudros?

 2. Faktiski ar eksorcismiem nodarbojās priestera Skevas dēli, nu un kā tas beidzās, aprakstīts Apustuļu darbos.

 3. Šādi un līdzīgi aizskaroši un apmelojoši sacerējumi autoram ir vairāki, pēdējais tendenciozais un apmelojošais raksts lasāms žurnāla ” Planētas noslēpumi” jaunākajā numurā.

 4. Silti iesaku autoram mainīt stilu, ja vien viņš nevēlas kādā jaukā dienā par šādiem un līdzīgiem aizskarošiem, pat apmelojošiem tekstiem atbildēt likumā paredzētajā kārtībā!

Draugiem Facebook Twitter Google+