×
Mobilā versija
+9.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
17. septembris, 2014
Drukāt

Netālu no Ļvivas sākas NATO un Ukrainas militārās mācības (2)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Netālu no Ukrainas rietumos esošās Ļvivas sākušās NATO un Ukrainas armijas kopīgās militārās mācības “Rapid Trident”. Tajās piedalās aptuveni 1300 karavīru no 15 militārās alianses dalībvalstīm un partnervalstīm.

“Šī gada militārajās mācības lielākā uzmanība būs koncentrēta uz Ukrainas austrumos izvērstā nepieteiktā jeb tā dēvētā hibrīda kara konkrētiem aspektiem. Ukrainas militārpersonas arī dalīsies savā pieredzē, kas iegūt pretterorisma operācijas laikā,” sarunā ar televīzijas kanālu “Euronews” skaidrojis Ukrainas armijas pulkvedis Oleksandrs Sivaks. Tāpat tiek ziņots, ka militārajās mācībās uzmanība tiks vērsta uz miera uzturēšanas operācijām. “Mācībās tiks celtas Ukrainas armijas kaujas spējas, kas varēs tikt izmantotas operācijās Donbasā,” skaidrojis Ukrainas žurnālists Mihailo Dubjaks.

Krievija paudusi asu nosodījumu NATO un Ukrainas kopīgajām militārajām mācībām. Tikmēr militārās alianses pārstāvji norāda, ka manevri “Rapid Trident”, kas norisināsies no 15. līdz 26. septembrim, tika ieplānoti vēl pirms Ukrainas austrumos sākās karadarbība. Turklāt līdzīgas mācības norisinājās arī pērn. Augustā Ukrainas premjerministrs Arsēnijs Jaceņuks paziņoja, ka lūgs parlamentu pieņemt lēmumu virzīt valsti uz dalību NATO.

Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu paziņojis, ka, atbildot NATO un Ukrainas uzsāktajām militārajām mācībām, Krievija varētu palielināt savu karavīru skaitu Krimas pussalā, ko tā anektēja martā. “Situācija Ukrainā ir strauji eskalējusies. Ļoti tuvu mūsu robežām ir strauji palielinājies ārvalstu karavīru skaits. Atbilstošu spēju karavīru nosūtīšana uz Krimu ir viena no mūsu prioritātēm,” uzsvēra Šoigu.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. nepatīk man šis viss…ļoti nepatīk…

  2. Rapid Trident Ukrainā notiek gadu gadiem, un nekad tās nav bijušas NATO mācības, bet gan ASV Eiropas spēku organizētas mācības, kuras uzņem Ukraina. NATO šogad (praktiski pirmo reizi) pārstāv vien neliels skaits novērotāju!

Draugiem Facebook Twitter Google+