×
Mobilā versija
+12.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
12. septembris, 2014
Drukāt

Nevienlīdzības mazināšanā darāmā vēl ļoti daudz. “LA” diskusija Dunavā (22)

Foto: Timurs SubhankulovsFoto: Timurs Subhankulovs

Kā mazināt iedzīvotāju nevienlīdzību un atbalstīt trūcīgākos – uz šādu jautājumu vietējiem iedzīvotājiem “Latvijas Avīzes” diskusijā Jēkabpils novada Dunavā atbildes centās sniegt labklājības ministrs Uldis Augulis (ZZS), 11. Saeimas deputāti Jānis Reirs (Vienotība) un Vladimirs Reskājs (Latvijas Attīstībai), Vecumnieku novada domes priekšsēdētājs Rihards Melgailis (Latvijas Reģionu apvienība) un politiķis Aigars Kalvītis (Vienoti Latvijai).

Visi runātāji bija vienisprātis, ka, lai nevienlīdzību mazinātu, darāmā ir vēl ļoti daudz. Labklājības ministrs Augulis atzina, ka spētu palīdzēt daudz vairāk trūcīgiem iedzīvotājiem, ja vairāk cilvēku maksātu nodokļus. Pēc viņa teiktā, šobrīd tikai 39% no visiem iedzīvotājiem maksā nodokļus, turklāt arī ienākumi, ar ko jānodrošina ģimene, joprojām ir ļoti zemi. Tāpēc jāmazina ēnu ekonomikas īpatsvars.

“Zem nabadzības sliekšņa šobrīd ir tieši ģimenes, kurās ir divi strādājošie ar zemām algām un trīs vai vairāk bērni. Otra nabadzīgākā kategorija ir pensionāri. Četrus gadus pensijas netika indeksētas un šobrīd redzam lielu ienākumu nevienlīdzību arī pensionāru pusē, jo arī daudzi no viņiem šobrīd krīt zem nabadzības sliekšņa. Tāpēc pensijas vajadzētu indeksēt aktīvāk. Šogad pensijas indeksēs ne tikai ar inflāciju, bet arī ar algu iemaksu indeksu. Visi normatīvie akti ir pieņemti, lai no 1.oktobra indeksētu pensijas, un tas būs 2,74% apmērā tām pensijām līdz 285 eiro. Tātad visi pensionāri jau oktobrī saņems lielākas pensijas,” solīja Augulis.

Politiķis Aigars Kalvītis ir pārliecināts, ka nevienlīdzību mazināt var tikai ar uzņēmējdarbības attīstīšanu un atbalstīšanu, bet Jānis Reirs solīja arī turpmāk samazināt nodokļus.

Kad tiks samazināta nevienlīdzība starp pilsētas un lauku skolotājiem, kad dunavieši pa labiem un asfaltētiem ceļiem varēs nokļūt līdz Jēkabpilij un vai Kalvītis jūtas atbildīgs par piensaimniecības nozari – šādus jautājumus politiķiem uzdeva apkārtējo novadu iedzīvotāji. Politiķu atbildes uz šiem jautājumiem varēsit lasīt laikraksta “Latvijas Avīze” numurā trešdien.

Pievienot komentāru

Komentāri (22)

 1. Vēl nav atjaunots pat pirmskara Latvijas ienākuma nodoklis pēc maksātspējas principa un pat obligātā veselības apdrošināšana kā citās Eiropas valstīs!

 2. Nekad neiešu vēlēt par Šleseru. Viņš noņēma Rīgas-Ērgļu vilcienu it kā nerentabls. Tagad tie cilvēki, kas dzīvo vasarnīcu rajonos dzelzceļa tuvumā nevar aizbrauk uz savām vasarnīcām. Solītie autobusi iet tikai divas rezes dienā, ja vispār iet, bet ziemā nemaz nevar iebraukt.Cilvēkiem ar somām jāiet kilometriem caur mežu līdz Ropažu autobusam. Daudzi vasarnīcas pamet un nevar pārdot, jo nav nekādas infrastruktūras. Ne jau visi var braukt ar savām mašīnām un ne jau visiem tās ir.Arī ziemā cilvēki brauca uz Ērgļiem slēpot. Tā nav valstiska domāšana, vienkāršais cilvēks tiek pamests novārtā.
  Žēl noskatīties pa veco dzelzceļa trasi, kur tagad brauc mašīnas, arī tas drīz aizaugs, tāpat kā aizaug visa Latvija.

 3. Ar Abreni par maz, tagad sagribējuši laikam arī Latgali iztirgot.

 4. Muulis pretiigaaks kaa V—-kovam.

 5. Reirs (“Vienotība”) solīja arī turpmāk samazināt nodokļus? IIN sev un “Vienotības” nomenklatūrai? Uz kā rēķina? Kad Reirs,sekojot Valda Dombrovska un Solvitas Āboltiņas piemēram,atvainosies par savu “par” balsojumu 2009.gada 18.jūnijā,ar kuru,pārkāpjot Satversmi tika samazinātas gan pensijas zem iztikas minimuma,gan bērnu pabalsti,tsk.desmit latu ģimenes valsts pabalsts?
  Kurš,starp citu,joprojām nav atjaunots iepriekšējā apmērā! Vai Jānis Reirs atcerējās par samazinātajiem bērnu pabalstiem,kad 2010.gada 14.oktobrī nobalsoja “par”,lai steidzamības kārtā atcelti tiktu valdības padomnieku griesti?

 6. Mazināt Latvijā nevienlīdzību un nabadzību jūs varat ar savu personisko piemēru,sekojot ASV bagātnieku piemēram! “ASV 38 miljardieri,tostarp “Mikrosoft” dibinātājs Bils Geitss,Ņujorkas mērs Maikls Blūmbergs,kā arī kinorežisors Džordžs Lūkass,parakstījuši vienošanos,ar kuru apņemas ziedot vismaz pusi savu īpašumu lsabdarībai,informē raidorgnizčija BBC.”
  Skt.”ASV miljardieri apņemas ziedot pusi īpašumu labdarībai”,Delfi.lv,5.augusts 2010 10:12

 7. Ar padomēm valsts uzņēmumos vien nepietiks! Vēl taču būs jāatjauno padomes valsts un pašvaldību aģentūrās,zoolooģiskajā dārzā,muzejos,kinoteātros un namu pārvaldēs,jāatgriežas pie konfidenciālajiem vadības līgumiem!Žēl,ka nepaspējām toreiz ieviest padomi vēl “Latvijas vēstnesī”!Tā taču bija iespēja cilvēkiem,esot par valsts pilnvarniekiem 8-10 valsts uzņēmumos vienlaikus,normāli pelnīt un saņemt pat krīzes laikā pieklājīgas pensijas!

 8. Šiem trekni spīdīgajiem ģīmjiem būtu jātaisnojas cilvēku priekšā, kāpēc viņu valdīšanas laikā nav sakārtoti ceļi, kāpēc ir aizbraukuši milzu pūļi no Latvijas trimdā uz citām zemēm, kāpēc ir izveidojusies šī nevienlīdzība un tad tikai mēģināt, vēlreiz uzsveru – mēģināt vēlreiz līst uz siltajām vietām Saeimā! Ko tad viņi ir izdarījuši labu tautai savā valdīšanā???? Neko īpašu,lai tagad varētu atcerēties….. Tāpēc, tautieši, ir jāiet uz vēlēšanām….lai vai kā negribētos….

  • gan jau pēc vēlešanām tūlīt pieņems likumu, kur ar zelta izpletņiem padomju un valžu mīkstos pēļos varēs nolaisties saeimā neiekļuvušie zaķīši u.c. zvēriņi 🙂

 9. Jā, šie būs tie ”īstie” Kas mazinās nevienlīdzību un nabadzību. Kalvītim , redzams, sāk naudiņa pietrūkt. Abreni krievam notirgoja, saņēma pietiekoši, bet laikam ātri notrieca.

 10. Pasaulee kari un asinaini konflikti notika notiek tris iemeslu deel:
  1.sociaalaa nevienliidziiba,
  2.atskiriigaa religija,
  3.vienas rases paaraakuma sludinaasana.
  2.un3. punkts darbojas plinaa sparaa-musulmani griez galvas kristiesiem,notiek agresiiva krievu pasaules paplasinaasanaas.1. punktaa ietvertaas briesmas mazina progresiivais ienaakuma nodoklis par ko sie kungi dzirdet negrib,bet tas daudzaas valsiis darbojaas.

 11. Kādi “gudri” un galvenais “godīgi” džeki sanākuši spriest, kā nabaga mīļajai tautai palīdzēt…NAV LATVIJĀ NEVIENAS PARTIJAS, KAS DOMĀTU PAR TAUTU!!!. NAV, āmen. Visiem šitiem pidar…m rūp tikai sava pakaļa un piķis. Tautas intereses aizsargājošas partijas izveidi specdienesti nepieļauj.

 12. Mīļie ļautiņi! Tak atceraties,kas radīja šo nevienlīdzības situāciju,ja ne šie paši kungi,kas tagad plati atplestām mutēm spriedelē,kā to mazināt. Paši prihvatizēja, paši grāba un kampa cik vien varēja. Jūs domājat,ka tagad viņiem pēkšņi nabaga tauta prātā? Kamps tāpat to,kas vēl palicis. Pretīgi klausīties.

 13. Laiks augstaam amatpersonaam atveert savus makus par mahinaacijaam.Tauta jau pieradusi dziivot pasham par saviem liidekliem.Esam nogurushi visaadiem ekonomikas satricinaajumiem un nelietderiigiem teeriniem.Kalviitim jaatmaksaat mums par Abreneem nenosakaamaa summa un punkts.Paspeeja saspiest Puukina roku.Tiesas laikaa Kalviitim buus jaatbild uz jautaajumiem ilgi Haagaa.Ja Putins buus dziivs Haagaa.Par budozera autoru nevienu neinteresee.

 14. To ka nabadzību var mazināt ar ražošanas attīstību domāju ir skaidrs arī bez Kalvīša. Bet kā tas mazinās nevienlīdzību, domāju tas ir Kalvīša pirmsvēlēšanas triks. Buldozeri domā, ka tādā veidā piesaistīs tos, kas uzskata, ka esošā valsts tos apčakarē. – Ne jau esošā valsts viņus apčakarēja, bet tie kas tagad tik patīkami smaida. Tas ir darīts dažādos veidos, tajā skaitā atstājot milzīgu piekto kolonu Latvijā, kā arī iztirgojot Latvijas īpašumus ārzemes zagļiem-bagātniekiem. Un jo vairāk iztirgosim – jo lielāka būs nevienlīdzība. Jāpaskatās, kā nobalsoīs pats Uldis! Starp citu pensionāri arī ir nodokļu maksātāju kategorija: tas mazina nevienlīdzību vai palielina?

 15. Kartejie pirmsvelesanu triki, attopaties tak lautini, cik tad var velet vienus un tos pasus kampejus.

 16. Kaarteejo reizi ZZS pieversh uzmaniibu lietaam, kas tik tieshaam ir svariigas! Malachi! Liels paldies!

 17. Nekad nav tā, ka nevienlīdzību iriespējams izskaust līdz galam. Tam ka šim jautājumam ir jāpievēršas un jāsamazina tās iestāšanās riski! Viennozīmīgi atbalstu. Te aŗi ZZS labi dara, ka šo lietu kārto un pievērš šais nopietnai lietai lielu uzmanību! Tiešāms ZZS Malači!

 18. Malači ZZS, ka šādiem jautājumiem pievērš uzmanību! Es savu balsi atdošu par viņiem

Draugiem Facebook Twitter Google+