Kultūra
Kultūrpolitika

No Ainas Muzes atvadoties 16

Publicitātes foto

Latvijas Māk­slinieku savienība (LMS) savos atvadīšanās vārdos uzsver, ka viņa bija viena no pirmajām tekstilmākslas meistara Rūdolfa Heimrāta audzēknēm, kura turpināja viņa idejas, ieviešot savus mākslinieciskos meklējumus un kļūstot par vienu no nozīmīgākajām latviešu tekstilmākslas nozares pārstāvēm. Viņa strādājusi dažādās aušanas tehnikās, bet galvenokārt veidojusi lielformāta gobelēnus, kuru kompozīcijās rodami gan abstraktu formu risinājumi, gan stilizēti figurāli motīvi, paužot folkloras, vēstures un sakrālās tēmas dažādās zīmēs, simbolos un ģeometrisko formu dekoratīvos darbos.

Aina Muze aizsāka tekstilmozaīkas – jaunu metodi un tehnisko risinājumu telkstilmākslas nozarē, kas guva atsaucību arī citu mākslinieku radošajā darbā. Radījusi tekstilijas dažādiem interjeriem – kafejnīcai “Lielais Kristaps” (1983), restorānam “Rīga” (1986) u.c. Veidojusi personālizstādes un piedalījusies izstādēs gan Latvijā, gan ārzemēs.

No 1972. gada Aina Muze bija LMS biedre un kopš 1994. gada – Latvijas Tekstilmākslinieku asociācijas biedre. No 1995. līdz 2010. gadam – Latvijas Mākslas akadēmijas Tekstilmākslas nodaļas pedagoģe.

Atvadīšanās no māk­slinieces notiks rīt, 21. jūnijā, plkst. 13 Katlakalna evaņģēliski luteriskajā baznīcā. Plkst. 12.15 pavadītājus gaidīs autobuss pie Rīgas Latviešu biedrības nama.

LA.lv