×
Mobilā versija
+13.8°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
24. februāris, 2014
Drukāt

No klasikas līdz mūsdienu meistariem

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Klasiskās mākslas galerija “Antonija”ir sarīkojusi vērienīgu mākslas darbu izstādi ar vecmeistaru darbiem, portālu LA.lv informēja galerijas pārstāvji.

Šīs izstādes intriga ir Niklāva Strunkes glezna “Ūdens nesējas Kuldīgā”, kas tapusi 1926. gadā. Tā savaldzina ar savu kubistiskā manierē ieturēto stilu, sižetu, krāsu gammu, trīsdimensiju izjūtu, ritmu un simbolismu. Glezna savā laikā tikusi reproducēta J. Siliņa grāmatas “Latvijas māksla 1915-1940” 1. sējumā. Tepat jāpiemin arī pavasarīgo gleznotāja Leonīda Āriņa darbu “Dārzi un vagas”, kur runā gan krāsa, faktūra un ritms. Vēl retāka parādība Latvijas mākslas telpā ir desmit Ādama Alkšņa zīmējumi un gleznas. Latviešu pirmskara mākslas cienītāji noteikti pratīs novērtēt J. Valtera gleznoto ezera krastu, J. Apiņa ainavas, L. Liberta gleznu “Durnstein”, kas arī ir reproducēta, J. R. Tillberga gleznoto bērna un J. F. Tīdemaņa balerīnas portretu, K. Ubāna un V. Tones grafiskos darbus, E. Kalniņa 1927. gada Daugavmalas tirgu, V. Vimbas “Kalendāra nemierus”, S. Kreica pavasara palus, A. Artuma mazpilsētas ieliņu, R. Pinņa pludmales skatu u.c.

Starp izstādes darbiem jāizceļ arī jau vēlākā laikā gleznoto L. Kokles darināto gleznotāja un grafiķa Gunāra Cīlīša portretu, Ausekļa Baušķenieka astoņdesmitajos gados it kā spogulī redzamo frizētavas “Vīriešu zāli” (attēlā), Aijas Zariņas 1982. gadā gleznoto “Kluso dabu ar peļu vanadziņu”, Alekseja Naumova ainavas. Tā varētu turpināt, jo starp vairāk nekā 300 gleznām, akvareļiem, zīmējumiem, plakātiem un mākslas priekšmetiem daudz tādu, kurus droši var dēvēt par meistardarbiem.

Galerijā “Antonija” izstāde būs apskatāma no 17.02. – 06.03. un noslēgsies ar darbu izsoli.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+