Pasaulē
Eiropa

No Krievijas izraidīti divi zviedru diplomāti 16

Foto – Lita Krone/LETA

No Krievijas izraidīti divi zviedru diplomāti, kas strādāja Zviedrijas vēstniecībā Maskavā, ziņo Zviedrijas mediji.

Par diplomātu izraidīšanu pirmdienas vakarā pirmā ziņoja sabiedriskā raidorganizācija SVT, lai gan Zviedrijas Ārlietu ministrija un Krievijas vēstnieks Zviedrijā atteikušies sniegt jebkādus komentārus.

Aģentūra TT, atsaucoties uz kādu anonīmu avotu, ziņo, ka diplomātu izraidīšana esot atbilde uz Zviedrijas rīcību nesenā pagātnē, taču nav skaidrs, par kādu rīcību tieši ir runa.

Zviedrijai un Krievijai jau vairākus gadus ir saspringtas attiecības, un Zviedrijas valdība ir atbalstījusi Ukrainas mēģinājumus tuvoties Eiropas Savienībai (ES).

Krievijas iznīcinātāji 2013.gadā veica militāros manevrus bombardēšanā virs Zviedrijas teritorijas.

Pēc Krievijas pastiprinātās militārās aktivitātes Baltijas reģionā, Zviedrija šā gada septembrī noorganizēja pēdējos 20 gados lielākās militārās mācības “Aurora”, kurās piedalījās arī ārvalstu karavīri.

Jūnijā Zviedrija izsauca Krievijas vēstnieku pēc tam, kad Krievijas iznīcinātājs pielidoja neierasti tuvu zviedru izlūkošanas lidmašīnai starptautiskajā gaisa telpā virs Baltijas jūras.

“Aurora” mācību laikā Krievijas vēstnieks Zviedrijā Viktors Tatarincevs, komentējot abu valstu attiecības laikrakstā “Dagens Industri”, norādīja, ka ir pēdējais laiks, lai attiecības uzlabotos. Viņš apgalvoja, ka, neskatoties uz Krievijas valdības “milzīgo soli uz priekšu atklātībā un demokrātijā”, Zviedrijas viedoklis par Krieviju nav uzlabojies.

LA.lv